vete Lj 16 opmerkelijk kafee vs. krant De problemen rond het centrum C en de interne diskussies over de van het eerst toe redaktieleden (dezelfde Juffr.) is nog wel ge het aandeel dat de redaktie Het Vrouwencentrum heeft in deze fee Vrouwencentrum ten hebben wordt de en de kon- nieuw al ter ziele houden dat de olietoevoer voor dak aan Gedeeltelijk omdat het ei- zoch t een in het kafee. zodat dervinden filmzaal van Cafee Tooten (later 13. bestaat nu (aug. '86) nog geen brengt de redaktie ertoe een zekerheid artikel de tel Spinster 1 dicht? '84. van kwaad bloed dat de relatie tus- gewenst dat de kerngroep wordt De gemeente is op nieuw medewerking gevraagd om Marjjnen) op Heuvel 13. Op woens dag, donderdag en vrijdagavond heet het daar Vrouwenkafee turele aktiviteiten" georgani seerd Het kafee opent op 10 februari in de verbouwde mededeling dat de krant financi eel ondersteund wordt met subsi- De toeloop naar het kafee op de Heuvel valt echter niet mee. verwarming wordt afgesloten, wordt er beslist dat er niet wordt ingegaan op het voorstel van de gemeente. zal verdwijnen. Hoewel het winter is, sekwenties van het besluit in- te schrijven onder de ti- 'Gaat het Vrouwenkafee in het augustusnummer Dit artikel zet zoveel Met het oog op het organiseren van de kafee-aktivitelten is het ruimte is niet geïsoleerd, de buren nogal wat overlast on- Het aanvragen van subsidie bl’jkt geen sinecure te zjjn. In het aprilnummer van 1983 treffen we een artikel aan onder de kop 'ontgoocheling'. Hier in worden de ins en outs van subsi- dieland in twee pagina's uit de doe ken gedaan. Welke kosten komen voor subsidie in aanmerking, welke voor waarden zijn eraan verbonden? etc. Als die hele ingewikkelde materie is doorgeworsteld en de aanvraag op schrift is gesteld blijktdat ze te laat is ingediend. Maar:"In ieder ge val laten we het er niet bij zitten, want hier is voor de zoveelste maal een richtlijn van de gemeente, die niet aansluit bij onze manier van wer ken lid van de kerngroep van het Vrouwenkafee. oplossing lopen huizenhoog op (zo hoog dat het vaststellen Geheimzinnigheid over de (finan ciële) situatie van het kafee nenstad nog steeds niet is ge vonden. In 1984 is het echter lange tijd ernstig verstoord raakt. En dat ondanks een nieuwe De kerngroep bestaat op dit mo ment uit drie vrouwen (zie foto). (met lichtbak!). Op kafee-avonden worden ook "kul- de gemeente vindt dat de oplossing voor de te hoge huur gevonden moet wor den in het delen van het gebouw zodat de eksklusi- moet abonnementsgeld overgemaakt worden op een giro van Juffr. die van het kafee. Eén van de een stemprocedure voor noodzakeljjk wordt. Tot nu werd over vrijwel alles met kon- sensus beslist wens nog enigszins eufemisties. Pas bij de zusterlijke samenwerking bjj de voorbereiding van de 8 maart viering van 1985 en vanwe gen image van 'de Spinster' eigen publiek trekt, gedeeltelijk omdat veel vrouwen na een kursus levert aan de omzet van het ka- overleggroepver- gadering in het leven geroepen, als kontrolerend orgaan van de huisvrouwengroep (later vrouwen- huisgroep), de koördinatiegroep en de financiëngroep Het laatste nummer van jaargang 7 geeft aan dat de plannen van het kafee zich niet voorspoedig ontwikkelen. Uit een oproep blijkt dat een ruimte in de bin- blijven 'hangen' De situatie is voor het kafee wel zo ver. sen kafee- en redaktievrouwen met anderen, vitelt van het tjjd te maken met struktuurperike- len. Vanuit de gedachte dat de gebruiksters meer te zeggen moe- inmiddels le jaargang.no 1,april 1977. Per 1 zijn alle wrevels verdwenen. Maar zover zijn we nog niet. In juni '84 blijkt de gemeente bereid, medewerking te verlenen bij het zoeken naar een pand, Nieuwlandstraat 43. januari '85 biedt dat ook onder- 'de Spinster'. De kafee- avonden worden hier wél druk be- Wjjntjes. In nummer 3 van de jaar gang ontbreekt in het kolofon de echter ook hier niet ideaal. De hier iets aan te doen. Daarover lichting vrouwen in beider gele deren. Ernstig verstoord is trou-

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 16