op straat? Él 1 14 vrouwen kafee "in den minne schikken". Er tot een na maken in de stad, In het financieel overzicht van de Van Sas- De Stichting Vrouwencentrum be- IJsseltstraat ter beschik- staat dan een (23 mei '81 een Later vrouw Het eerste jaar zal wencentrum moeten de zaak maar kend eerste kran t is niet Deze wordt dit besluit gewijzigd. geen huur worden verzelfstandiging van de 'Vrouwenkafeenieuws' langer het vanzelfsprekende openingsartikel. Vanuit de doelstelling heeft de VVT een aktieve bijdrage geleverd in de op richting, instandhouding en uitbouw van VOS-kursussen, VIDO-groepen en het Vrouwen Overleg Tilburg. (informatiekrant VVT '80-'81> v^n deze jaargang blijkt nog steeds de verwevenheid van kafee De berichtgeving kafee/centrum is voor het eerst gescheiden van het kafee, 3 van de Vrouwenraad, 1 vanuit niet-aangesloten vereni gingen king te stellen voor 25.000,- per jaar is financieel gezien volstrekt niet haalbaar. gaan blijkt niet haalbaar. Zolang de Tilbria nog in het parochie huis zit, zijn er slechts twee kantoorruimtes beschikbaar. oplossing te komen. Intussen, "met verve geverfd te hebben": half jaar en krijgt voor het eerst bestuur: 3 vrouwen gevraagd en er wordt een start subsidie van 13.500,- toege- Er blijft echter een maar. In het parochiehuis zit ook de buurt-sportvereniging Tilbria. Hen wordt de huur opgezegd mits er vervangende ruimte wordt ge vonden. En die is er niet. se van nummer van De ledenvergadering van het ka fee besluit' op 18 maart dat het kafee in leder geval open moet blijven. Maar waar? De lesbies- kafee-avond wordt voorlopig opgeschort. Intussen zijn wel de tekenen zichtbaar van de wordt gevonden dat de gemeente meer moet doen om snel wen naar het spreekuur van de verantwoordelijke wethouder Dries sen om hem te doordringen van de de krant in het laatste nummer ernst van de situatie. In maart wordt de zaak pas echt urgent. De oplossing van de ge meente om het Vrouwencentrum l.o. het parochiehuis aan van het mei- Elke woensdagavond is er wel een soort aktievergadering mededeling staat in de Vrouwen krant op pagina 21 '81 Bovendien gaat iedere dinsdag een aantal vrou- De beslissing om in ieder geval de kafee-avonden door te laten Maar, de verwarming doet het, er is muziek, de bar, de bibliotheek en de infobalie zijn open, we hebben een kamer gezellig aangekleed en spotjes en kaarsen werken sfeerverhogpnd, het begint een beetje op het Vrouwenkafee van vroeger te lijken! (jaargang 5, no 5, nov. '81) ontrulmingsprocedure aangespan nen tegen de buurt/sportverenl- ging. De juiste manier om het Vrouwencentrum i.o. geliefd te lijkt ons. Toch worden er vanaf september kafee- en thema-avonden gehouden in de beperkte en ongeschikte ruimte in het parochiehuis. De gemeente heeft inmiddels een en krant, hoewel daar door de redaktie duidelijk onvrede over wordt geuit. De uitspraak van de rechter komt in oktober: Tilbria en het Vrou-

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 14