13 Carla Wijntjes heb het mezelf geleerd uit boe- kelen is geweest. Daar hadden wjj Toen heb ik materiaal by ken te weinig oog Voor. soms gaan werken. gewild heb. klameren Die hele vrouwenbeweging is tussenfase geweest, Vanuit het werk dat ik er gedaan heb heb ik geleerd wat ik wel kan en wat ik niet kan, waar waar ik ja op kan zeg- Ik heb in het begin veel gen Ik weet niet meer wat dingen gedaan die ik eigenlijk Ik wou niet kon. Bij een vergadering voor moest iedereen om de beurt voor zitster zjjn en om de beurt notu- er leren komen dat notuleren ging nog wel het voorzitten heb ik maar het ging stond heel per ongeluk, nee kan ik niet. Dingen organiseren nu bezig? Waarmee houd je je is ook niks voor mij, dan loopt alles de soep in. in Expo, goed met mijn handen werken. Ik het kwam van Wijntjes. zelf Anne Smit Ik werd ik ermee gepest. Ik heb mezelf eigenlijk een winter in het Vrouwencentrum Ik ben weer naam een 1 982. (2) Jaargang 6, waarderen zo verschrik- ook niet meer naam allerlei technieken behandeld, terwijl ik Ik ik niet van. ders in de krant). Dat deze mani festaties niet overal applaus op leveren spreekt vanzelf. '81 Het jaar aard en ook gevolgen hebben voor Geen wonder dat het publiek van het kaf ee ook weer op. de Molenstraat in het alge- aan meen ging Vrouwenkafee Tilburg (VVT): vrouwenkafee gaderen thuiskwam en m'n fles wjjn niet openkreeg. Daar ben ik toen over gaan schrijven en dat ging eigenlijk helemaal vanzelf. De naam Du Vin ontstond ook van- heb die achternaam Jarenlang vreselijk gevonden. Op school soort image gegeven met die bij— Ik vind het ook een van de niet lelijk!". De huisvesting Het huur- kyken hoe dat gaat. samenwerken met vrouwen met ver- dinsdagavond mannenkafee, woensdagavond en vrijdagochtend donderdagavond les- nooit geleerd. Het heeft lang geduurd voordat ik kon zeggen: op zaterdagavond tenslotte de werkgroep homofiele Jongeren. huisvesting stig gezocht. Andere kontakten van de Vereni- Lesbiese vrouwen organiseren (zie el- wjjk gebleven. Die eerste Du Vin-column ont- Den Haag. idee ik daarmee had. geloof ik, mjjn hele leven be schrijven. Dat is er noot van ge bet is bjj de Schilders- omvang van Dat lag misschien ook wel kelijk. Wijn is voor mij echt een genot. Ordinair dronken hoop ik nooit te worden, want daar houd (3) Drukkerij De Werkwinkel c.v. heette vroeger Kringloopdruk- kerjj. Er werd in het begin alleen op kringlooppapier ge drukt. Langzamerhand echter gingen steeds meer groepen over op wit papier. (1) In 1981 kwam het Vrouwencen trum, na veel omzwervingen, terecht op de Van Sasse van IJsselstraatZie ook het ar tikel hierover elders in de ze krant. gaan eksposeren. gaan schilderen; ik heb het weer helemaal vanaf het begin moeten ik maar geen olieverf, dat juist wilde gaan doen. eigenlijk een baart opnieuw zorgen, kontrakt van de Molenstraat Het is weer De columns zijn begonnen met eentje over de Schilderswijk in erover dat ik na een avond ver een zwart pikkeltje op de voor oppakken. In Den Haag heb vier jaar avondonderwijs gevolgd bjj de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten. Daar werden een soort leerschool. ik nee op moet Ik kan gewoon Als er Bovendien steekt het "knuffelen een item blijft. met de Vrouwenraad wordt naar- Nog steeds samen loopt af in april van de betaalde krachten zit er Ik zit naast Literalust nu ook maar ik moet nog even Het zou elkaar gespaard en nu kan ik zeggen en bies kafee en vrijdagavond de dansavond voor alleenstaanden en kant zat gingen we weleens re- mooiste dingen in het leven: glas wijn. Ik heb dingen leren Een glas wijn hoort daar echt bij en toen vond ik die zich in "Lesbies Kruit" in het Vrouwenkafee" de kop op. schillende opvattingen en daar heb ik af en toe moeite mee. ben toch een hele grote solist. Ik wil in het najaar of in de dat doe ik niet want dat Dat is wat ik altijd no 1

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 13