12 °P maar dat gaf Je zoals de Black Powerbeweging want het was door allemaal niet, zoiets. moest er trots op zijn, Later werden de vrouwen gemaakt. 79 anderhalf Ja eisen steeds hoger. in Coudewater, in de krant te- Ik kwam ook weer ook moeilijken samenwerken met tijd toen de krant net in de rug, z'n kont lag Toen kwam gaderingen waren nog steeds bij dat iedereen alles even goed thuis Het vrouwencen- vrouwen moet kunnen. Het verschoof bij mij In de tijd dat ik weg was, Kruit 'iedereen moet werken naar maar de naar haar kwaliteiten'. wikkeling afgespeeld in het les- redaktie wilde daar niet in gaan Op een Er kwamen vrouwen bies bestaan. Het vrouwenkafee de de zitten en die zich duidelijk als pot mani- het niet Vrouwenraad hadden het pand voor Toen ik bij hun groep, festeerden elkaar gekregen (1) en daarom wil- Dat was Lesbies Kruit, kwam een beet- de de redaktie er niet in. De re- hadden vaak daktie was altijd een vrij radi- pa- ginas die op wit beter uitkwa- heen kaal klupje. De Vrouwenraad was verhaal een wengroeperingen en het kafee zat zon beetje tussenin die er overwegingen. Het was logies Drie Een variatie op het spel- vrouwen moesten de verhouding televisie met het voor woord gedrukt te worden. de drie is de echte lesblese De goed houden. drukkers vonden het niet leuk vrouw? Dat choqueerde in die tijd dat wij op wit papier wilden over- nogal Lesbies Kruit wilde graag choqueren gaan niet. onvriendelijker. Het is allemaal logies gevolg was van de begin tijd in het vrouwenkafee, toen Zo lagen de dus inhouden Er waren getrouwde verhoudingen. We waren financi eel afhankelijk van het kafee. vrouwen bij, die ontdekten dat ze Ik vind het leuk dat de gaan '82-'83 ben ik steeds meer In Ik toen ik uit met de lay-out gaan eksperimen- Toen de krant er steeds mooier teren Het werd steeds mooier. een ging uitzien gingen we bijna met In het begin deed het er niet zo een vergrootglas kontroleren of toe hoe de krant eruitzag. De eerste kranten werden gedraaid PSP-winkel Soms viel de helft (jaargang no 4, juli '80) le- een 25 u ongeveer 40. Dit seizoen u 6nov1978 2 e jaargang.no "Kooi dik is overspannen Toen ik daarvan terugkwam ben ik genlijk al over haar hoogtepunt Ik heb het later allemaal vrijwel meteen weer bij de redak tie gegaan en ook bij Lesbies 'Je moet laten zin dat je pot bent', ging werven. weer heel erg gegroeid. KERN GROEP. vrouwenkrant er nog steeds wordt gedrukt geplakt of gewreven. ik in de knoei met de opvatting tHEM) GROEP want dat was hün ideologie Het is natuurlijk milieu- ES. biNfr REOAKJ biE AfHOU. WEN ebixen /KOffigS 'oc-hien. clEN. Heb je je later ook aangesloten bij Lesbies Kruit? jaar weggeweest, een psychiatrische inrichting. Coudewater terugkwam en een paar die ik daarvóór ken- vrouwen zag de met lang haar en mooie kleren, heden om met elkaar aan de praat te komen toch goed gekomen. (3) Je zag in die tijd ook andere groepen met steeds mooiere drukwerkjes, de drukker is ook mee moeten men. Dat is ook nog apart. We drukten bij de kring- loopdrukkerüuit ideologiese meer op kringlooppapier wilden laten drukken. nu met stekeltjes en leren jek- ken. Er heerste zoiets als PuBL'i\ cireÏT. een vrouwenkrant om verant- gehoord straat een lesbies kafee en er ze hadden in de Molen- Wie van straat was er al wel, had er zich een belangrijke ont was een spelletje Wie van de letje van de denvergaderingNogal pissig staat er dat er om 9.00 vrouwen aanwezig waren en om 930 was die ei- op een oude stencilmachine in de naar de kerngroep komen om zich een en met het ander en de redaktie je grauwig en we een van de traditionelere vrou- De ver in september 1980 is er gegeven moment was lay-out zo mooi, dat we Ik denk dat het allemaal een andere vrouwen omdat ik me eraan ook anders konden leven en die wordt gestart met een kursus dansexpressie en Ik was helemaal lesbiese vrouwen zich moesten alles wel mooi zwart-wit was, terwijl die drukkerij zich eigen lijk ook alsmaar aan het ontwik- trum in de Van Sasse van IJsselt- van de letters weg, Ik was rond total loss, hadden gemaakt die de kerngroep van het vrouwenkafee te roze vond. (2) De redaktie moest toen nader te verklaren. toen heel hard zijn gegaan, schrok me rot hoor, Ik kan me nog herinneren dat we in die tijd een meidenkrant Toen is de redaktie ging ergeren als iets scheef was Ik kon toen

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 12