11 een ze te nu artikelen en columns geschreven. Voordat het Ook nu nog wordt ze regelmatig die We Hoe gingen de vergaderingen? boom nu. Ik vond over onszelf Nee Die hele ken maar Ja ik verwachtte dat echt! Maar zo ben ik ook, van Ik een kon dat al het Ik kan me toen inlei- van De moei- was leden samen. was omdat je omdat het me aan konfronteerde In he t lay-ou ten Ik heb me wel aan die opvatting begin deed ik wel altij mee, maar het zal wel niet met vrouwen ik dat ik als Het vizier verdwenen. gen ou- aanschuiven vrouwen De die is nog niet helemaal uit het gevraagd om folders van het Vrouwencentrum te lay-outen. matige eetsters. De Van Sasse van IJsseltstraat de bar gezeten, niet altijd interesseerde. 'doelstellingendiskussie' opnieuw gebrek aan opvang voor nieuwe vrouwen signaleerde, Ik was uit Den Haag naar Tilburg gekomen en leerde via mijn vrien din wat lesbiese vriendinnen kringen kennen. vrouwenkafee er was homoseksuele studenten, brengt een merkwaardig fenomeen teweeg: de nieuwelingentafel Aan deze nieuwelingentafel zit een gastvrouw voor opvang en informatie. Je komt als nieuwe vrouw nu direkt in een groepje terecht met meer mogeljjk- daar op tegen was. geen vervelende opmerkingen her inneren over mijn lesbies-zijn Het was heel subtiel. voorlichtingsgroep gevormd en een zelfhulpgroep voor dwang- praatten in die tijd, tuurlijk een aparte tijd, vrouwen toes tand begon nog net in Tilburg, sfeer van de themagroep, ik kan me herinneren dat niet meer, een lichtbak geweest zijn. werd gewoon in elkaar geplakt. Stukjes schrijven heb ik in het Ben je vanaf het allereerste be gin bij de krant betrokken ge weest? dingkon je dan aan de hand een praatpapier of een vragenvel in groepjes gaan praten. Uitein- delijk bracht per groepje iemand plenair verslag uit en daarna er kafee. Ik heb zelf vaak wist ik veel, heel naief lid geworden van de Rooie Vrouwen van de PvdA. zo hoog. zijn bedreigend was, zo kan het ook. Het is de bedoeling dat ook de lijkheid van het vrouwenkafee toen net als nu: de drempel is En ik denk dat lesbies verslag over uit. soort klupkrant. Zo'n thema-avond was heel goed voorbereid, er was een inleiding door iemand De werkgroep huisvesting heeft al schetsen voor een verbouwing gereed en dat geldt ook voor de begrotin- konceptstatuten voor een vrouwencentrum/-huis, bezettingsschema. waren er er was er een aangepast, dat je andere niet moest afstoten. Ik was in keer een video was keningen, maar die had ik zo'n beetje gestolen van Fiep Westen dorp. Er hingen vellen papier aan de muur waarop je je kon inschrijven voor aller lei aktiviteiten en er zaten Til Heerkens was. Vrouwenkrant Tilburg. Meer dan vijf jaar heeft ze de lay-out van de krant verzorgd en nu en dan alles wat daar mee samenhangt, beheert en regelt. "Er moet nog een naam gezocht worden want be- heersgroep past niet zo in een vrouwenkafee." Ook wordt er een Ik kwam niet zozeer op de in- Er was een praat- een herkenningssfeerEr werden thema-avonden georgani seerd en de krant bracht daar derheld was. en een maar dat viel begin niet gedaan, alleen lay- outen en plaatjes erbij zoeken. Ook maffe tekeningetjes, beetje kinderachtig als je dat nu ziet. Ik maakte zelf ook een video? Na zo'n Het was na- Carla Wijntjes is een van de be kendste oud-redaktieleden van de nummer aan de krant gaan meewer- Ik ben op een oproep afge komen, de tweede of derde avond van het vrouwenkafee. twee vrouwen aan een tafeltje om uit te leggen wat het allemaal inhield. Ik meen dat een van hen iemand thuis; ik herinner me nog dat ik bij Ria van Mier heb staan Hoe of wat weet ik al gauw ontdekte lesbiese vrouw toch in de min vrouwen leren kennen. dacht dat daar wel vrouwen zou- het begin ook heel voorzichtig met praten over hoe ik leefde. Het was een Ik begon in die tjjd net aller lei dingen te ontdekken en ik heb altijd veel gekeken en gelui sterd, en weinig gezegd, wat iedereen zei heel erg knap. Ik denk dat we veel den zijn als ik, elke keer weer heel erg tegen. In het vrouwenkafee kon Je toen niet vrijen of zoenen. Ik weet nog dat een aantal vrouwen ik ben pas vanaf het tweede spraken met haar over de eerste jaren van de Vrouwenkrant, over lesbies zijn en over Du Vin. soosavonden organiseerden in Posjet. Ze gaven ook voorlich ting op vormingsscholen en in stellingen, zoiets als de Vogel- Ik heb daar een tijdje aan meegedaan, maar er waren veel meer mannen bjj dan vrouwen. Ik heb daar maar een of twee houd van de krant af, maar voor al op het praktiese werk, lay-outen. dat kon ik toen nog helemaal niet, maar er was een vrouw van wie ik het een beetje heb geleerd. We lay-outten toen altijd met twee of drie redaktie- Het was altijd bjj Kende je in die tijd veel lesbie se vrouwen? Verwachtte je veel lesbiese vrou wen te zien in het vrouwenkafee?

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 11