verhaal passen van vhv wordt gegaran deerd Maar ook moet vhv een op beleidsnivo. re de De aktieweek heeft tot doel een positieve reaktie van beleids- k rijgen Foto: Marlies van Aerde Bio-energetica Ode aan Lilith. in- Incest is een misdaad. Het Li- van kendheid om aan geven Hoe is het in gods- den gehaald. en ze Ik ben dat mannen gewoon er Lilith werken kei hard Ze kunnen de stroom van zo zaak Ik sta dus dat is voor vrouwen misdaad met wortel roeien inces t Voordat ik met Lilith en aan Pauline,36 jaar. Vrouwen zoek hulp! dan kun Je het leven Het eindadvies is onder de titel 'Slangengodin en Co' verschenen in januari 1986, als uitgave van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Lilith helpt beter slachtoffer krijgt levenslang en de dader komt er met misschien varingen in mijn leven spelen. Je hele geestelijke ontplooing Emotioneel kun wordt afgeremd. je nauwelijks uit de voeten. lith heeft bij mij de schellen de ogen gehaald en mij de kracht gegeven om opnieuw te be ginnen, en de moed om mijn incest- ervaringen te verwerken, blij dat ik Lilith gevonden heb. Zo blij als ik daarover ben, droevig is het gesteld met de financiële kant van de naam mogelijk, ongestraft hun gang kunnen gaan om kleine meisjes zó te vermin ken. Alle vrouwen die slachtof- Van wege de kabinetsformatie, die tot het vertrek heeft ge leld van beide betrokken staats- aanvragen voor therapie gewoon niet aan. Ze vermoeden dat het wat gevangenisstraf vanaf. Het moet uit de taboesfeer wor- die vergeoding niet. Ze wijzen op instanties, zoals het Rlagg, maar die hebben dergelijke vormen proces en je helpen een nieuw leven te beginnen. Ik ben ook een slachtoffer van vraag indienen bij de GSD,dat niet langer omheen kunnen. De vrouwen van Het wordt dus hoog tijddat wij een vuist maken om deze sekretarissen (Kappeyne èn van der Reüden ik dat hoe meer vrouwen hier be is er nog geen aktie op het eindadvies van projektgroep duidelijke plaats krijgen in de opleidingen en moeten er ge waarborgde plaatsen zijn voor vrouwen als werkers in de ge zondheidszorg, op uitvoerend en en een aan- in kontakt kwam wist Ik nog niet wat een enorme rol mijn incester- nog maar een topje van de ijsberg makers op het eindadvies te ver- van therapie niet in huis. Boven dien is incest een zeer beladen fer zijn geweest of nog zijn: op en maak het bekend. Er zijn instanties zoals Lilith, die Je uitstekend begeleiden en die je enorm steunen in het verwerkings- ben een bijstandsvrouw, betekent bedelen by de GSD een vergeoding van de therapie. Ze zijn er bij de GSD helemaal niet blij mee. Wettelyk heb je recht op vergeoding, maar de meeste Sociale Diensten geven en tak ui t te onderwerp, waar de meeste stanties niet mee gekonfron- teerd willen worden. Daarom denk

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 9