REDAKTIONEEL verhaal 3 aan- en d a t i k of weet ik veel met wat voor niek benaderd werd, maar gewoon vrouw telef oon- van mijn werk, van het Ik zoals dat heet. vrouwenhuis ontdekte ik dat er genaan loop, er problemen zijn, waar andere vrouwen ook mee vast komen te zitten. geeft me het omgekeerde leek ook het ge- houdt me te zakken. In Lesbies of hetero, de benadering het kort: zijn alle en luchtte me al Een half jaar die door hier te ko lk een men een Dat wilde ik niet meer. ren re- dat de vra- weer had heel van om Geen enkele keer spraak gemaakt voor een eerste gesprek. Het feit dat ik geen heb ik het gevoel gehad, Rodgeriaans, Freudiaans, wat de meeste psychologen daar zijn, een man. Ik wilde gewoon gelmatig voorhield, gen die ik over mezelf mee r ke pers. Wij willen aandacht be steden aan de piaatseljjke situ atie Vrouwenhulpverlening wordt in Tilburg gestalte gegeven door het vrouwentherapie- en begelei- gezondheid, Timmermans. Natuur lijk is ook het programma van de aktieweek in deze krant te vin den. Ten slotte hebben een aan tal kliëntes hun ervaring met reguliere hulpverlening en met Lilith Op papier gezet: een aantal van hen nadrukkelijk ano niem, één van hen nadrukkelijk niet. De redaktie. Weer zo lang in therapie, Rodgeriaans benaderd worden door als vrouw tegenover Nu zit ik bij Lilith in een thema zal de houding van de rijksover heid, de plaatselijke overheden vragen die me bezig hielden. Naar het Riagg gaan trok me ook helemaal niet aan, want doorm'n ik zat in de knoop wilde hulp. Twaalf jaar geleden heb paar jaar, een keer per week, groepstherapie gehad in Halste- therapiegroep en hier dekt en geleerd dat, buiten de problemen waar ik door mijn ka- Begin dit jaar bleef ik thuis overwerkt of over helpen By het zoeken in het boek naar het nummer een man. Wat ik nooit had gedacht, dat mij zou kunnen overkomen, gebeurde. De vrouwenhulpverlening (vhv) voert van 29 september tot 3 oktober aktie voor haar voort bestaan. De overgang van het ene Ministerie (Sociale Zaken Werkgelegenheid) naar het andere (WVC) dreigt te gaan gebeuren zonder dat de financi ële middelen worden overgehe veld. Dat zou het einde beteke nen van de betaalde projekten (Balsemien, de Maan, steunpunt dingscentrum Lilith en het Vrou- VIA, de stichting 40/60, het wengezondheidshuisDe vrouwen. Vrouwengezondheidscentrum Alet- van Lilith hebben gebraagd on- ta en de stichting eetversla- ze krant te mogen gebruiken als ving). Maar ook de onbetaalde medium om meer bekendheid te projekten worden hierdoor in geven aan vrouwenhulpverlening hun bestaan bedreigd. Niet al- en de aktieweek voor het bestaan leen omdat dan de ondersteuning ervan. Dat wilde wij vanzelfspre- vanuit de betaalde projekten ken wel. zal worden gemist, maar ook Onze bijdrage is verder, behalve bovenspitten wat was weggezakt, en begraven wat niet meer van belang was. En doordat ze me dat ze me serieus nemen, sterker ik heb helemaal niet het praten met een vrouw over de Die herkenning veel steun en het weer- ook een vrouwentherapiecentrum in Tilburg bestond. Op goed geluk heb ik gebeld en met één van de vrouwen een af maal vrouwen nog: gevoel dat zij mij helpen, eerder het gevoel dat ik mezelf help. een vrouw van 46 jaar. Omdat het vrouwen zjjn die me helpen, heb ik het vertrouwen reëel waren voor een vrouw ellenlang verhaal hoefde op te hangen over waar ik mee zat, om in zelfmedelijden weg val te zjjn. Dag en nacht tolden de gedachten door m'n hoofd. werk wist ik dat ik daar eerst op. heb ik samen met haar gewerkt, leren later sterker op ei gen benen te staan. een tech- mijn leeftijd, vond ik de moed door te gaan. heb ik ont- rakterstruktuur en leefwijze be spannen sliep slecht, was snel geïrri teerd, voelde me leeg en ging met tegenzin naar mijn werk. M'n vrienden boeiden me niet meeren intake-gesprekken zou hebben en dan moest afwachten, wie me zou is hier hetzelfde: we het fotowerk en enkele artike len, het redigeren van de stuk en de instellingen beïnvloeden. ken, die door de vrouwen van Over landelijke akties kunt u het therapiecentrum werden lezen/horen in de landeljj- geleverd. In deze krant kunt u lezen wat vrouwenhulpverlening is, de ont staansgeschiedenis, de proble men rond de financiering en de ster en de wethouder van volks-

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 3