WETHOUDER 20 a o s s I Sr i g Hoewel via de Wet Voorzieningen Gezondheidszorg is vastgelegd welke overheden verantwoordelijk an- En toestemming werd een eens "om door een waarderingssubsidie een en door een evaluatie na drie jaar. te garanderen aldus de verant- Die evaluatie zal gebaseerd wor den op de gebleken behoefte, de toeloop dus, mans meen te Als van die ontwikkelingen een noemt de wethouder het instel- zo- uit van het bestuur van het wengezondheidshuis wordt door Levert "Er is inderdaad c* ben Het len van speciale vrouwenteams by het Riagg, die "nuttig kun- T, Hoewel de wethouder zegt dat hy geen inhoudelijk oordeel wil uit spreken is hij het ermee dat je dat in feite wel doet ling noch voor integratie-ont- wikkelingen. Timmermans ziet dat ook. CD en begeleidingscentrum stimu leert de ontwikkeling van nieuwe ideeën in zo'n instelling, Het gemeentelijk beleid raakt de vrouwenhulpverlening ook op een ander terrein. De gemeentelijke zijn voor welke voorzieningen, heeft de gemeente Tilburg wel enige ruimte om beleid op dit punt gestalte te geven, vooral in de voorwaardenscheppende sfeer. Zo wordt de vestiging verantwoordelijkheid van de ge- Eigenlijk zou Lilith ge subsidieerd moeten worden door het Rijk, via de AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten), net als het Riagg. Toch laat de gemeente zich, wel wat het Riagg als wat Lilith betreft, niet onbetuigd. Timmer mans maakt als wethouder deel huisartsen en andere instelling en) en op de ontwikkeling bin nen de andere instellingen. wordt immers impliciet kritiek geleverd op de instelling waar hij zelf bestuursverantwoordelyk- heid voor draagt De wethouder: sprake van een spanningsveld. Maar het kollege vindt dat al ternatieven een kans moeten heb- Er zijn gemeentes die daartoe in derdaad overgaan. Tilburg heeft er voor gekozen, Riagg ("over de zinvolheid daar- Het zijn wel bepalingen vanuit de Rijksoverheid maar: "voor bepaalde aktiviteiten zou den die niet moeten gelden". Véronique Nas. ruimer omgesprongen kunnen wor den met de regeling inzake vrij willigerswerk. Met de instelling van de Regionale Toetsingskom- missie geldt dat toestemming aan een tijdslimiet is gebonden (van een J jaar tot een jaar). Het is duidelijk dat daarmee de kontinuïteit van de plaatselijke vrouwenhulpverlening in het ge ding komt. Als elk half jaar nieuwe vrijwilligsters moeten worden ingewerkt is er noch ruimte voor methodiekontwikke- Het is eigen aan instel lingen dat die geen behoefte hebben aan veranderingen, bestaan van het vrouwentherapie- van huisartsen aan bepaalde voorwaarden gebonden pluriform aanbod van huisartsen nen zijn in een overgangsfase". ders zou het Riagg stil blijven staan. Ik noem dat altijd statio naire emancipatie." op de inbedding in het geheel van voorzieningen (m.a.w. wordt er verwezen door toestemming te vragen aan het ministerie. van wordt trouwens wel gediskus- sieerd"). Bovendien krijgt Lilith uit het zorggebied van de wet houder een waarderingssubsidie van 15.000,-. (Ook het Vrou- officiële niet verkregen. Aan de andere kant zou er wat woordelijke wethouder Jan Tlmmer- Lillth is een 2e lijns in stelling en dus niet de eerste de gemeente gesubsidieerd.) Dit jaar, maar ook de komende twee jaar, is dat het geval, dat geen problemen op, met een waarderingssubsidie voor Lilith Sociale Dienst kan vergoedingen geven aan vrouwen die een beroep doen op de hulpverlening van een instelling als Lilith, die niet betaald wordt uit de AWBZ.

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 20