verhaal ener- ene nanciële verantwoordelijkheid die de kosten Agressie-oefening Foto: Marlies van Aerde studente en Omdat zeker zoeken doen'. De Jongen slaakte een zo den gen hun invloed maar ook want vrouw een steentje kunnen bijdragen. ligstersorganisatleAan de kant wordt de waarde van Lilith stellingname Ook de instanties, door instellingen als Lilith binnen de AWBZ te laten vallen, die relatie nogal problematics verliep ben ik toen hulp gaan Eerst heb ik gepraat met het, zo te horen, allemaal prima wist en besloot daarom maar dat dat heeft geen De fi- funktie volgens hulpverlenings- en subsidieïnstan tiesMaar wordt afgeschoven. De gemeente lijke subsidie, die Lilith krijgt komt uit het zorggebied volks gezondheid, omdat ze niet onder emancipatie zouden vallen. Voor ambtenaren bij volksgezondheid is dat echter geen principiële de schoolpsycholoog. Hij liet me mijn verhaal doen en zei dat ik ik geen hulp nodig had. (Terwijl dat juist m'n probleem was, dat ik alles uitstekend 'onder woor- maar praatte maar door. Na een poosje heb ik opgezegd, omdat ik 'wel door had dat ik om die geldstroom in de ziekenfondsen, in de reguliere hulpverlenings instanties. Ook de tilburgse be stuurders zouden in die zin hun (aldus een inmiddels 30-jarige die sinds een jaar in terapie is bij Lilith en hierover zeer tevreden kon brengen maar er verder niets mee kon doen.) Hij raadde subsidie gaat op aan huur, gie en burokosten. Lilith heeft een waardevolle luis-in-de-pels "Ik was 21 jaar, woonde samen met een man. alleen wanneer er sprake is van een levensbedreigende situatie. Een echte oplossing zou een om buiging van de geldstroom zijn, zodat de vhv ook uit de AWBZ blijkbaar kan ze die funktie al leen maar vervullen als vrijwil- Vervolgens ben ik naar de GGD en daar heb ik een aan- me nog wel wenbeweging aan 'iemand als ik, op de grond' zouden ze daar goed kunnen gebruiken. aan om me bij de vrou- te sluiten, met twee benen van therapie zouden moeten ver goeden schuiven de verantwoorde lijkheid af. Voor zo'n vergoe ding is erkenning een vereiste, maar bjj wet is geregeld dat de AWBZ uitsluitend het RIAGG fi- of door een vhv-team bij het RIAGG in het leven te roepen. Erkenning van de vhv zou be leidsmakers er toe moeten bren- om te buigen, het toch allemaal zelf moest zucht van verlichting, want hjj was er zelf ook net achter ge komen dat Je eigenlijk niemand kon helpen, zei hij. Hierna heb ik geen pogingen meer ondernomen om in de regu liere hulpverlening 'aan de bak' te komen gegaan tal keren bij een maatschappelijk werker gezeten. Hij zei helemaal niets. Ik voelde me dodelijk on wel erkend, maar financiële konsekwenties aan te wenden Deze uitzondering moet echter een tijdelijk karakter hebben en gericht zijn op zo spoedig moge lijke hulpverlening elders. Dat betekent dat vergoeding voor therapie bij Lilith geen struk- tureel karakter mag hebben. zou worden bekostigd. Dat kan nancierd als aangewezen instan tie. De sociale dienst betaald

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 19