verhaal 16 ROODENBERG POLI PSYCHIATRIE PSYCHOTHERAPEUTISCH DAGCENTRUM Ge weest. ik het er Ze behoren vrouw- Waar moeten ze nou te- Wat maakt het de heren uit dat zei in maart zat ik dus weer zonder dat de incest "Ga maar dan kost het deze zaak wordt er dan toen door- me Zodat stuurden naar een andere in richting, omdat ze in de Jan kan te maken behandelen en vrouw meer les verzonnen hiér toch wel en die mee wie is zodat ik er Ver- vrou- alsof die al niet 30 jaar. ge- domd jammer, moet zijn die wjj wel door de maat- Wier niet in staat waren mi) In die andere in lets van mijn leven Maar de heren politici de gemeente Tilburg liggen er niet wakker van. Eén mijn lot. Of ik mijn therapie kan betalen? Dat is een vraag waar zij zich niet druk over maken: het de heren in Den Haag en niet te vergeten de gemeente Tilburg uit hoe wij dat betalen? Zjj zitten toch goed? Zij hebben geen last van rotzooi, hebben gekregen, schappij. Zij zijn niet vast komen te zitten. Mijn 'behandeling' bestond uit goedbedoelde adviezen van hun Nou vraag in staat mij te behande len? De psychiatrie of de wenhulpverlening? In de psychiatrie liep ik tien toch alleen de patiënten? Zoals ik al Nu gaat het dus niet mijn gezondheid, temonnaie. Laten zijde. Ik moest maar tegelijk stoppen met mijn therapie bij Li lith, want daar waren ze niet in staat mij te behandelen. (Mijn probleem is incest.) Het belachelijke van jaar rond, werd herkend of erkend, dreigde een draaideurpatiënt te worden. Ik loop nu een jaar bij Lilith en het gaat zienderogen goed met me. Ik heb weer luzt - tand daartegen. Over de rug van de kliënt. En waarom? Als de meer om naar de Jan Wier, je ook geen geld", gezegd. Al hoewel veel hulpver leningsinstanties hebben gezegd dat mijn therapie betaald moet worden, omdat het voor mij van levensbelang is, is men niet be reid dat ook te doen. en weer er nou noeg te dragen heeft. Naar de Jan Wier, zeggen ze dan. In maart ben ik daar nog ge zeggen en cshrijven heb nog geen 24 uur uit kunnen houden. ik in de Jan Wier terecht kom, waar de vrouw nog steeds wordt ontkend en onderdrukt? De heren Het niet betalen van de vrouwen ze erkennen, dat er bij hun zelf iets goed mis is. Zij kunnen toch niet toegeven, dat er bij hen kortkomingen zijn? Die hebben wenhulpverlening te integreren. Ja, op papier, in werkelijkheid verzetten ze zich met hand en zitten veilig op hun krent ach ter een buro te beslissen over vrouwenhulpverlening wordt ge ïntegreerd in de erkende hulp verleningsinstanties, dan moe ten ze die hulpverlening ook erkennen. Dat houdt óók in dat of minder is schijnbaar niet zo belangrijk. Zij worden leder geval niet armer van. Vieze machtsspelletjes. Ik vraag me af, of ze ooit nog eerlijk spel kunnen spelen, niet de dupe van hoef te worden. En met mij vele andere vrouwen. Els Kouwenberg, hulpverlening is in mijn ogen ge woon een pure machtsstrijd, woon een kinderachtig spelletje dat de hereh politici spelen, maar wel over de ruggen van de kliënten/patiënten. Door dit spelletje kunnen de kliënten totaal geen rust vin den in hun therapie. het van betalen? Wat maakt is dat ik er twee jaar geleden ook was en dat ze om te leven en energie om aan mijn problemen te werken. Maar wat ik niet heb is GELD! en ik er in hun eigen schoenen houden, laten ze mijn rug met rust: is toch al zwaar belast. maar om hun por- ze dat toch in eens in de Jan Wier. ik me toch af! Zoals bij elk misselijk spelletje moet er een zondebok zijn, dat dat de kliënt richting kreeg ik in het eerste gesprek te horen, of ik niet al- hadwant ik kreeg erg veel aandacht Geld, dat zo belangrijk is, om deze therapie te betalen. ik mezelf overeind houden kan

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 16