verhaal sters. 'T3SB, Ruimtegebrek: boekhouden in de keuken Foto: Marlies van Aerde ma wijzigden. dividuele kontrakten met punten voor vrou- centrum een varen dat er is aan nemen En dat vinden We merkten dat ieder van ons het positief voor oorzaken waren. maar ervan dersteunen, begeleiden, aanvoe len en bevragen. Toen we met onze eetproblemen hadden we Soms vergoeden particuliere ziektekostenverzekeringen of de 'Zolang er mensen bestaan, zijn er maatschappjjvormen geweest die niet deugden. En zolang er ondeugdeljjke maatschappijvormen zijn, zullen er men sen zijn die zich hieraan niet (meer) en niet op alle tijdstippen in hun le ven kunnen inpassen.' Evelien Paull In het land der blinden. Een martelgang door de psychiatrie. we eigenlijk heel De groep heeft Na enige tijd gingen we als groep zelfstandig funktioneren Assertivite lts training. Stap voor stap wordt in deze groep geleerd ge wenste veranderingen aan te brengen via vergroten van zelfvertrouwen, op komen voor jezelf, uiten van kritiek, nee durven zeggen. De training start in januari en september met 6-8 vrou wen en 2 begeleidsters. Therapie en deelname aan groepen bij Lilith kost geld. Geen geld mag echter geen belemmering zjjn. ving was immers, blemen omtrent eten niet serieus problemen. Daarnaast speelden (h)erkenning en ondersteuning door anderen een grote rol. In het begin werden er groeps- afspraken gemaakt, waardoor de groep een veilige plek werd. Daarna maakten we met elkaar in- eetprobleem op haar eigen manier beleefde, maar in het verwerken konden we elkaar goed on- gaan ermee aan de slag. Wat eten betrefthet is nog wel een zwakke plek, het niet meer als negatief, eerder als een seintje, iets aan de hand met zich mee dat we het program- Daardoor kregen we waar we wat aan de gang gingen, geen idee wat de onderliggende Door er met an- maar we er- sociale dienst de therapie. Lilith is van maandag t/m vrij dag bereikbaar van 9.00-17.00. Dinsdagochtend bestaat de mo gelijkheid zo maar eens binnen te lopen voor een gesprek of voor informatie. dere vrouwen mee bezig te zjjn, kregen we vooral het gevoel, dat we niet de enigen waren met eet- dat ze onze pro- waar iedere vrouw voor zich de begeleiding van vrouwen van het We deden fantasie-oe- en aksepteerden we onzelf meer. meer tijd voor de onderliggende problemen. Door te leren daar verdween onze De reaktie in onze naaste omge- gen we meer inzicht in onszelf ons het doel mee kunnen doen. mee om te gaan, eetverslaving. We eten onze pro blemen niet meer weg, maar we bereikt en we zjjn als vriendin nen uit elkaar gegaan. groep 'eetproblemen' vrouwen tussen 25 en 36 jaar. In de Tilburgse Koerier stond een artikeltje, dat er by het vrouwentherapiecentrum Lilith een groep ging starten wen met eetproblemen. Door die advertentie kregen we het gevoel dat onze eetverslaving als pro bleem erkend werd, en dat je daaraan in een groep kon werken. feningen, Ijjf oef eningen groeps- Opdrachten en individueel huis werk. Door deze oefeningen kre- komende tyd aan wilde werken. De eerste tyd werkten we onder We ontdekten wat de onderliggen de oorzaken waren, en dat bracht

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 15