BEGIN I interview met een riagg. medewerkster riagg 11 f Ik ze denk ook niet dat de ontwikke- trekt en zegt: Maar ik heb begrepen dat zjj hun Ik ling op de bestaande hulpverle- relaties Het Riagg Midden-Brabant kent Zo zijn er twee 4 afdelingen: de afdeling vrouwen vrouwen- de afdeling volwas senen met drie teams volgens een "Dat Het is dat de mannen hier er vrouw hele tricht Het is meer twee er deel uit maakt. Naast de teams en de afdelin- vrou- wen men is zo er een betreft begeleidingscentrum? vrouwen- Véronique Nas. Het gang vinden bij de mannen die hier werken. Voor mijzelf geldt dat wel. werk voornamelijk met meisjes tussen de 16,17 en 22 jaar. doelstelling wat breder zien. De vrouwen van het therapiecen- trum zien zich niet als aanvul- zig houdt met vrouwenhulpverle ning. Die regelmatig aan de bel dat is niet goed. is goed dat er een instelling is die zich heel nadrukkelijk be- lingen binnen het Riagg Lilith overbodig maken. Veel vrouwen voelen in haar praktijk de druk om dubbel haar best te doen; om te bewijzen dat ze even deskundig zjjn als hun mannelijke collega's. Ze hebben zich steeds met mannelijke maatstaven gemeten en de goedkeuring en waardering van hun collega's ge zocht en soms gekregen. De angst voor verlies van die waardering start, wanneer ze zich met vrouwen hulpverlening (zouden) gaan bezig houden. Regelmatig (eens per maanden) voeren Christel Stom- is er voor alle Riagg's in Zuid-Nederland een indeling in regio's, afdeling geriatrie en een af deling psychotherapie. Elk team heeft een teamleider. By de afdeling jeugd, volwassenen en geriatrie ?ijn zijn twee team leiders vrouw. De drie afde- lingskoördlnatoren (één nl. bij geriatrie) met één therapie volgen. Er is meer bij scholing nodig op dit gebied. Het RINO-Zuid zou opleidingen moeten gaan verzorgen, volgens de Riagg's in Zuid-Nederland. Daarvoor wordt bij deze instel lingen de opleidingsbehoefte aan vrouwenhulpverlening ge peild." (RINO Regionaal Insti tuut voor Nascholing en Oplei ding. De afdeling Zuid in Maas- manier van kijken gangbaar wordt in het Riagg, als dat al ooit gebeurt nisteriële projectgroep vrou wenhulpverlening (jan. '86, zie elders in dit nummer): gen zijn er binnen het Riagg overlegstrukturen in de vorm van platforms: platform sexualiteit en sinds jeugd met twee teams, inge deeld naar de leeftijd van de kliënten ruim 4 jaar ook een platform nare ervaringen mee. zo dat ken hebben dan jongens. Ook andere vrouwen van het vrou- de toekomstverwachtingen en de aanpassingsmechanismeswaar "Lilith is een prima zaak. terug. Hoe ze staan tegenover hun positie als vrouw, ver het vrouwentherapie- en vormen samen wen van het platform binnen ning zou, zou stuiten op bezwaren bij de vrouwen van het Riagg (ongeveer de helft van het personeel is vrouw), in ieder geval geen in- in zoverre het al niet is er een de hele dag grapjes over lopen te maken. Ik heb er geen wenplatform gaan uit van de spe cifieke plaats van vrouwen in de hulpverlening. die ieder een Bepaalde thema's komen steeds Hoe is de positie van de vrou- uit het eindadvies van de mi- mel en Toos van de Hurck van van de twee direkteu- ning, maar als vergelijkbaar met het Riagg. Nogmaals: ik vind dat uitstekend werk doen. de instelling? Daarvoor leg gen we haar een citaat voor groep begeleiden. Die gaan bin nenkort een feministiese leer- of je daar iets mee doet of niet. niet zo, meisjes veel sterker mee te ma- het wel even voordat die andere is heel herkenbaar. ren het hoogste beleidsorgaan: de RlaggBeleidsRaadDaarnaast bestuur (één vrouw), waarvan wethouder Timmermans Die keuze zal, wat mjj in ieder geval een zeer bewuste keuze zijn." Zij houden zich nu eenmaal intensiever bezig met methodiek e.d.. Bovendien duurt er omheen wordt gelopen, dat er weinig mee wordt gedaan. Ik ben me er de laatste tijd wel sterk bewust van geworden. En dat geldt ook voor andere De keuze zit er aan te ko- vrouwentherapie- en begelei dingscentrum Lilith overleg. Hoe denkt Christel Stommel o-

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 11