b.b.h.h. 6 algemeen beleidsplan potten hogeschool 2 die het Beleidsplan te- verde- Dat verschil is niet alleen te vooral ook in de volwassenedu- werken die van roldoorbrekend lesmateriaal en lesmethoden moet gestimu leerd worden. een men De oorzaak hiervan moet worden. aanname -Ten worden bijgesteld. Onder de titel 'potten runnen het in Den Bosch. Een onderzoek on der twaalf vrouwenhuizen in den dat van lande leerde de schrijfster, de be- het overgrote deel leidsfunkties in die instellin- verschil in beloning aangetrof fen verscheen een vierdejaars- skriptie van de sociale akademie -In de sektor sport wordt een doelgroepenbeleid tav.etniese groepen, ouderen, gehandikaptenvrouwen en jeugd gevoerd. -In de media moet de representativiteit tot uitdrukking ko- de Lokale Omroep moet de uitzendingen verzorgen vóór en met de kulturele minderheden. men waar een en ander aan ligt. Na dit onderzoek zal het beleid -Bij de kinderopvang moeten de gepeilde knelpunten worden opgelost of verminderd. (Gepeild door gemeente of RFK?) -Onkosten en verzekeringen van vrijwilligers moeten worden vergoed aanzien van de vrouwengezondheidszorg wordt tief voorwaardenscheppend beleid gevoerd, met bijzondere aandacht voor de psycho-sociale problematiek. Hulpverlening aan slachtoffers van seksueel geweld ver dient ekstra aandacht. treft het verschil in beloning tussen mannen en vrouwen. gen in handen zijn van potten. De schrijfster konkludeert, dat potten eerder 'mannelijke' eigen schappen ontwikkelen, die voor beleidsfunkties nodig zyn dan haar heteroseksuele zusters. Ondanks het aktieve emancipatie beleid dat het college van be- een ak- stuur van de Katholieke Hoge school zegt te voeren is uit een recentelijk onderzoek geble ken dat daar niet veel van In Tilburg worden de afspraken tussen de partijen, Kollege vormen, voor vier jaar vastgelegd in het Algemeen Hoewel CDA en PvdA vrijwel even groot zijn, is het CDA-stempel onmiskenbaar. Enkele voor vrouwen belang- gezocht in de lagere inschaling die vrouwen te beurt valt bij Voor de groep vrouwen met een HBO of universitaire opleiding en 10 jaar ervaring loopt dat verschil op tot ƒ2.000,- bruto per maand. Er moet nu een vervolgonderzoek ko- rijke punten: -het gemeentelijk personeelsbeleid voorziet in een ling van werk middels ATV en het bevorderen van deeltijd. Meer leden van etniese groepen en vrouwen. De laatsten in leidinggevende en mannenfunktiesBeoordeling op grond van voldoende kwaliteit. -In het onderwijs moet emancipatie, katie, bevorderd worden. Dat geldt ook voor het perso neelsbeleid in deze sektor. De aanschaf en ontwikkelen recht komt. Het onderzoek be- wijten aan het feit dat vrouwen door minder opleiding en ervar- ring in lager betaalde banen (De nul-kontrakten worden aangeboden door de KET komen vanzelfsprekend terecht bij vrouwen Maar ook als opleiding en erva ring wèl hetzelfde zijn en de banen komen overeen, wordt er

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 6