5 resultaten vrouwen aaar nels kan het schamen over ervaringen met de- sugges- vorm van geweld. ze wat betreft hun werksituatie onderzoek serieus de (binnenshuis of buitenshuis wer den ge kend/ studerend kan iets zeggen van en zich al dan de motivatie om over en metho- of s een gewijzigd beleid bij Publieke Werken dat er krite- dities te bepalen, die een grote- van -Het stimuleren en financieel dat Publieke Werken zich verze kerd van deskundigheid op het ge- een Véronique Nas de uitbrei- het therapiecentrum wencentrum kregen wordt van de tilburgse Daartoe werden groe- niet buiten te begeven, overdag s nachts -Geïntegreerde opvang van slacht offers vanuit de visie diek van de genomen wor- Oplossingen moeten dan zocht worden in de richting Daarvoor is nodig, ria komen om de ruimtelijke kon vrouwelijke artsen en ervarings deskundigen aan verbonden zijn. Bovendien moet hier de eventu ele aangifte bij een vrouweljjke politiefunktionaris plaats kun nen vinden. Maar ook op het gebied van ruimtelijke ordening zou het een ander aan oplossingen mogelijk de nota op veel plaatsen in de stad. -Meer poll tiesurveillance -Het afbreken van de fietstun- -Het bespreekbaar maken van sek sueel geweld: veel vrouwen uit het onderzoek bleken zich te te organiseren in het kader van vrouwen Jwerkgelegenheids- projekt. -Betere verlichting: ding van de tijd dat de verlich ting brandt, is geen kompensa- tie voor de slechte verlichting algemeen ook veiliger). De groe pen vallen bovendien in verschil lende leef tijdskategor ieën Ten slotte verschillen de groepen vrouwenhulpverle ning. Er zal een buro moeten worden gefinancierd waar advoka- tes, maatschappelijk werksters, re veiligheid opleveren. kunnen aan de hand van de resul- zjjn. Het uitbrengen van 'Straten veiliger voor vrouwen' is geen garantie gebleken dat Mocht achteraf blijken dat be paalde groepen vrouwen zijn onder vertegenwoordigd, dan worden als nog vrouwen benaderd om dat te korrigeren pen in verschillende wijken van de stad benaderd (daar kent men de enge plaatsen het best, voelen de vrouwen zich over het Een soortgelijk onderzoek is een aantal jaren geleden in Utrecht gehouden door de projektgroep 'Eng op Straat'. De vragenlijst die deze projektgroep gebruikte vormde het uitgangspunt voor het onderzoek in Tilburg. Omdat de probleemstelling niet hetzelfde is werd een aantal vragen ge schrapt (over achtergronden van en opinies over onveiligheidsbe- leving) maar ook vragen toe gevoegd. Bijvoorbeeld over moge lijke oplossingen. Voorafgaand aan het onderzoek hadden de vrouwen van het Vrou- van vrou- avonds en bied van ruimtelijke ordening en veiligheid. Getuige de opzet en verantwoording van het onderzoek door Tilburgse vrouwenorganisa- ies is die deskundigheid in Til burg zeker aanwezig. Dat zou het Vrouwengezondheidshuis en de wetenschapswinkel de gemeente al enkele suggesties gedaan hoe de veiligheidsbeleving) vergroot kan worden. Gezien de zinsnede in het Algemeen Belelds- Plan dat hulpverlening aan slachtoffers van seksueel geweld extra aandacht verdient, niet anders dan dat deze ties èn de uitkomsten van het dat er toch een doorsnede ver baten van het lopende onderzoek, dat Immers een inventarisatie is van de onveilige plaatsen in Tilburg. Voorwaarde om tot toets bare krlteria te komen is wel, mo gelijk maken van zelfverdedi- gingskursussen voor vrouwen en meisjes. -Starten met nachtelijk taxiver voer tegen openbaar vervoerta- riefEen ekstra argument hier voor is het opheffen van het verbod op nachtarbeid voor vrou wen. Wellicht valt een en ander

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 5