2 inhoud kolofon redaktie redaktioneel Cinematheek 3 Bang buiten, ruimtelijke ordening en veiligheid 4 B.B.H.H.nieuwspagina 6 Groeten uit Tilburg 7 8 Boeken Karen Blixen Van Amazonepad tot Venusstraat 9 kultuurdebat 2 Horen zien en zwijgen, 1 o Op zoek naar Jolanda, meidenpagina 1 4 Sweet Secrets, briefwisseling 1 5 Wie niet werkt zal ook niet eten, 1 6 de nieuwe werkloosheidswet 1 8 Het ritme van het wachten, boekbespreking Mededelingen 1 9 20 Adressen werkten mee: De redaktie. De redaktie behoudt haarzelf het recht voor ingezonden stukken in te korten. Illustraties en kartoons: Marlies van Brunschot. Sociaal Foto- tenzjj anders 013-355403 013-355403 013-636611 Grafiese gegevens: *Elite Modern (TA) *Joan Italic (TA) *Baskerville (Mecanorma) Copyright foto's: Marlies van Aerde, kollektief Tilburg, vermeld Verkooppunten Vrjje Boekhandel, De Vrouwenkrant Tilburg wordt gedrukt bij Drukkerij De Werkwin kel cv U kunt zich abonneren op de Vrouwenkrant Tilburg door ƒ25,- (voor instellingen: ƒ35,-) over te maken op giro 4835383 tn vStichting Vrouwenkrant Tilburg te Tilburg. Kopljadres: Nieuwlandstraat 43 5038 SM Tilburg Uiterste inleverdatum 25 juni of in overleg met de redaktie. De Vrouwenkrant Tilburg is een uitgave van de Stichting Vrou wenkrant Tilburg. De krant ver schijnt negen maal per jaar en brangt informatie van, over en voor vrouwen en vrouwengroepen in Tilburg en omgeving. Marlies van Aerde Véronique Nas Anne Smit Copyright Zonder overleg met de redaktie mag niets uit deze krant worden overgenomen Vormgeving en lay out: Fatiha Yacoubi over strategieën van de vrouwenbeweging Aan dit nummer Detje en Vita Gianotten, Het Nieuwe Centrum Westermarkt KRIS (Hogeschool), Vrouwencen trum Deze keer natuurlijk het vervolg van het kultuurdebat maar ook wordt aandacht besteed aan uiteenlopende zaken, zoals een tilburgs onderzoek naar veiligheid op straat en de her ziening van het stelsel van sociale zekerheid. Op onze nadrukkelijke uitnodiging een bijdrage te leveren aan het kultuurdebat hebben wij helaas geen reakties mogen ontvangen: de Tilburgse vrouwenbeweging is waarschijnlijk met stomheid geslagen. Maar we gaan verder: Horen, zien en zwijgen gaat over stra tegieën van de vrouwenbeweging in histories perspektief Mocht u daar andere ideeën over op na houden, dan zouden wij dat graag van u vernemen. U heeft daarvoor de hele zo mer de tijd, want ons zomerdubbelnummer zal in het teken staan van tien jaar Vrouwenkrant Tilburg. In dit nummer, alweer helaas, de laatste aflevering van Sweet Secrets. De briefwisselende dames hebben haar bie zen gepakt en zijn beiden vertrokken naar een (verschil lend!) helleens eiland. Verder vestigen wij gaarne uw aandacht op het bericht op de achterzijde van deze krant. Een prettige zomer! Starters, de

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 2