niet werkt, zal ook niet eten wie &’£,CK 16 de nieuwe werkloosheidswet duur voor wie? 1’ .X. 'F; Véronique Nas Werknemers (IOAW). Voor mensen De van 70% van het laatst verdiende het kabinet stelsel van vóór de verkiezingen. wordt vastgesteld: mensen, ar- j aar Beiden zjjn afhankelijk gegeven menstelling door zal NWW, dat wordt verwacht, re- Dat arbeidsverleden kent een feit, dat de oorzaak van hun van Dat laatste betekent dat nent kan worden. liggen in hun invalide-zijn de leeftijd van doorslaggevend regelingen Werkloosheidsvoorziening (WWV) heidsWet (NWW). Deze regelt hoog- dat men in zijn het aantal jaren, of haar leven heeft gewerkt. daarna bestaat de mogeljjk- een vervolguitkering, die gelijk is a,an 70% van het ml Dat is gelijk aan de nimumloon Bijstand, maar wel onafhankelijk ele partner. Voor mensen die door deze wet beneden het bij- standsnivo terecht komen is er een Toeslagenwet. Mensen ze der zijn, die gedeel- en mensen telijk arbeidsongeschikt zijn, ko- ongeacht het aantal gewerkte uren. Dit laat- we t ste is volgens een nieuwe Inkomensvoor- die in deeltijd werken, sen om dat lijk Arbeidsongeschikte Werkloze In eerste instantie is de hoog te 70% van het laatst verdiende die op het moment dat werkloos worden 50 Jaar of ou- beidsongeschikt worden verklaard, krijgen 50% uit de IOAW en 50% zonder dat er nog langer kening gehouden wordt met het 26 weken in dienstbetrekking hebben gewerkt, men niet langer in de bjjstands- maar krijgen een uitkering ingestemd met de voorstellen tot wijziging sociale zekerheid. per 1 het nieuwe stelsel begonnen forma tie oktober met de uitvoering 'restkapaciteit' die 50% - inkomen (gebonden aan een maxi mum wordt voor ten hoogste 1 Om voor een werkloosheidsuitke- ziening voor Oudere en gedeelte- en de Wet van het In plaats van de bestaande Werk loosheidswet (WW) komt er een Nieuwe Werkloos heid van jonger dan 35 en voor hen die een voordeel voor de men van het arbeidsverleden. fel telijke en een fiktieve kompo- Dat was nog van het inkomen van een eventu- na de invoeringsdatum een beroep doen op deze wet geldt dat nauw keurig de Tweede kamer heeft op 13 mei het kabinet in ongewijzigde sa- Omdat het er naar uitziet dat te en duur van de werkloosheids- ring in aanmerking te komen, moet men het jaar voorafgaand aan de werkloosheid tenminste Wat houden de nieuwe werkloosheid best wel eens kan loon kan gelden voor een periode van J tot 5 jaar. De vervolguit kering (70% van het minimumloon) nu in gaan na de uitkering en is afhankelijk van tot nu toe een 130 dagen-eis werd gesteld.

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 16