13 netwerk parlement leid. is naar die die die het karakter De doelma- opvang onbetaald moeten gaan o- vernemen ren dat er heer- s taan om de waar van "Winnen niet bang zijn te verliezen." feit. tussen Alleen als het 1955 werd door eenstemmigheid worpen Er waar telljk is vastgelegd. We doelen Dat geldt natuurlijk niet voor kontakten met overheden in het in de gezinnen, een stuk van de verzorging en menleving die je niet zint, strategies gezien een slechte keuze Om deel uit te gaan maken van de struktuur zoals de vakbe- tigheid hiervan is wel bewezen, een understatement Organisatie met als doel ge sprekspartner te worden van de overheid meot vermeden worden. algemeen. De landelijke Emanci- patieraad of een plaatselijke Emanclpatiekommmissle heeft zin als spreekbuis van ideeën (voorgenomen) be- Dat er hier geen sprake onbeperkt staatsgezag heeft nog de machtsstruk- ook wel niet- dat het christelijk volksdeel bij het streven machtsposities de privé sfeer niet ongemoeid heeft gelaten. Op dit terrein is een machtsstruk- te gebruiken. Vrouwen moeten zich organise- in netwerken per werksoort, al is het goed mogelyk en mis schien wel wenselijk dat er lijnen tussen de diverse netwerken ont- tuur ontstaan, heeft van netwerken. De strategie ken biedt een mogelijkheid maatschappij te veranderen, bij we William Randolph Hearst in gedachten moetn houden: is Op die manier komt de verantwoor delijkheid van kinderopvang ook op de schouders liggen. Een ander voorbeeld: legt de vakbeweging de nadruk op het voorkomen van ontslagen als gevolg van bezuinigingen in de gezondheiszorgde vrouwen, werkzaam zijn in deze sektor wij zen ook telkens op de gevolgen voor vrouwen om maar eens partijen kunnen maar moelljk opzjj worsen gezet. Dat bleek bij in voering van de Tweeverdieners- wet vorig jaar. de spuigaten uitloopt, maken vrouwen weleens een vuist. In vrouwen over naar hun werk van netwer- weging, en je daarmee verant woordelijk te maken voor een sa- Aan de parlementaire weg zit ten ook nogal wat haken en ogen. De invloed van het parlement is een ander gevolg: turen zijn niet parlementair, zijn machtsblokken, waar de over heid geen zeggenschap over heeft, warvan de macht zelfs grondwet- van de vrouwen in het parlement het wetsontwerp dat voorzag in onslag van huwende ambtenaressen met 2 stemmen meerderheid ver- marginaal door de beperktheid van het staatsgezag; het is hier hier bijvoorbeeld op de gezond heidszorg en met namen het onder wijs. De kathol iek/chris teljjke (mannnen) gemeenschap heeft hier handig van geprofiteerd. Opmerkelijk is -of misschien 'mee te nemen van mannen te In het parlement is het duide lijk dat vrouwen niet op haar vrouw-zyn georganiseerd kunnen worden. De verschuilen nu eenmaal geen diktatuur, waar de ideologie door de staat wordt opgelegd. In China hangen ze ver krachters op, en onder Mao wer den er van staatswege publieke bijeenkomsten belegd, waarin vrou wen werden aangemoedigd mannen de mantel uit te vegen. Dat wil niet zeggen, hier geen sprake is van een sende ideologie: de gezinsideolo- gie. Deze twee redenen maken de vrouwenbeweging - parlementair gezien- in feite machteloos. De wet Gelijke Behandeling werd pas na aandringen van de EEG een

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 13