HOREN, ZIEN EN ZWIJGEN H 10 KULTUURDEBAT Z> ’UN WAPENHMDEIAEKKe. I «cv \9* is de ti tel de dood in de pot' Vrouwenbeweging hoewel Daarin konk 1 udee rden de schrijfsters. debat dat niet toevallig en individueel zijn. dat de gekonstruee rde Daarmee wordt bedoeld, dat de elkaar hebben gehad. vrouwenbeweging als sub-kultuur. de In dit geen vorig artikel bleek dat In ons de wenbeweging tot een Pas als ie- ciënte handelswijze. geworden is bewust allen een Dat zal dan mis worden. Verschillen tussen vrouwen misschien worden niet onderkent, wel ontkent. Verschillen tussen want we zijn doen er niet toe, Inmiddels is met de herwaarde ring van vrouweiyke waarden ook de vrouwelüke norm gesteld. Vrouwen zijn onderdrukt, bang en altijd aarzelend. Een onzeker Ook het omgekeerde geldt: scheiding buitenshuis/binnenshuis Volgens de schrijfsters hebben deze verworvenheden, feministiese beweging haar revolutionaire karakter heeft slimme machtspositie (nochtans zorg- het politieke is persoonlijk. publiekprivé ongedaan moest worden gemaakt. de positieve waardering voor eigenschappen, VooK hL utj&K ■scAn QSS *^7 1 zodat de maatschap- arm en rijk, zelfbewuste vrouw in een kuituur van omgangsvormen. vrouwen worden toegedicht. met andere woorden strategie van de vrouwenbewe ging zich te weinig richt op de publieke sfeer. Bovendien dwingt de gelijkheidsideologie de vrou- zeer ineffi- stapje verder. hoogstwaarschijnlijk wel St.Jutte- van de eerste aflevering van het tilburgsekultuur- noemd de herwaardering van vrouwelijke waarden dere vrouw dat de verworvenheden van het hedendaagse feminisme inmiddels hebben geleid tot een zetten we met z’n toch allemaal vrouw. ervaringen van vrouwen tussen zwart en wit die aan pelije veranderingen, die feminist iese vrouwen voor ogen staan. utopie behoeven te blijven. De redaktie Als laatste wordt ge- Om te er toe geleid beginnen het inzicht dat het persoonlijke politiek is, maar dat die gebonden zijn aan (maatschappelijkemachtsverhoudingen. in eerste instantie verantwoordelijk voor de dynamiek van de beweging. verloren en inmiddels als randverschijnsel wordt geaksepteerd: strategie voor de vrouwenbeweging tweede artikel wordt gezocht naar een en de invloed die ze op Drie van de belangrijkste verworvenheden worden in het artikel genoemd

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 10