op weg naar betaald werk 8 grens van MAVO hanteren worden Werk een vaste plaats ingenomen een netwerk van arbeidshulpver- die tot uitdrukking komt in re- lening. Kontakten zijn er met de Vrouw en Werk. gelmatige kontakten met het Ge- Annie van Dierenschool (infor- Met het Informatiecentrum voor westelijk Arbeidsburo, dat ook de matika-opleiding voor vrouwen). Werknemers die ook inmiddels De kursus vrouweljjk ondernemer- vrouwenpoot hebben werd een schap van Vrouw en Werk kan lei- onlangs een l.calDHsit r den tot een vervolgkursus Eigen Bedrijven op de Annie van Dieren school die uitgebreider is. Een Verder bestaan er kontakten met het Centrum Buitenlandse Vrouwen Wanneer vrouwen met heel speci fieke vragen komen over bv. on- dernemersplannen stuurt Vrouw en werk en werkloosheid eerder daar Werk hen naar BKW. dan bij Vrouw en Werk terecht ko- er- twee be- Ook met de Open School bestaan men boven - kontakten Omdat die een entatie is niet nieuw. Verschil lende vrouwenwerkwinkels in Ne- het programma staan. Het sukses ervan sistes een baan of besluit een opleiding te gaan volgen, met vooruitzichten op een baan leren dat vrouwen stappen gaan zetten in de richting van ieder geval de bedoeling dat maken wel of niet werken of een opleiding gaan volgen." vervolg op blz. 1 9 thema-avond georga niseerd over flexibilisering afroepkontrakten oa.) andere instantie op dit gebied is BKW (Buro Kleinschalig Werk). vrouwen één voor een Marjo"Ekonomiese zelfstandig heid vinden we heel belangrijk. We willen met deze kursus stimu- '83 is de aanwezigheid van Vrouw en Werk in Tilburg Naast de ombudsfunktie voor vrouwen met alle soor- de informatie-ochtenden in buurthuizen en de incidentele thema- voor vrouwen, die met de gedachte spelen om een eigen bedrijf te en één voor vrouwen, die na een tijd 'eruit' te zijn geweest, weer een baan te zoeken of een opleiding te beginnen, deze laatste kursus. Marjo Verkuijl loopt stage bij Vrouw en Werk Ciska Pijpers gaat in september beginnen met de (akademie mens-arbeid) te hebben geprobeerd. Vrouw en Werk maakt deel uit van Met dit alles heeft Vrouw en van het werk dat nu onbetaald door vrijwilligsters De provincie heeft de financiering van twee banen Bovendien komt er een WVM-plaats over enige vorm van samenwerking omdat gebleken is, dat buiten- Na afloop van de kursus vindt taalde krachten voor drie Jaar. De kursus banen- en beroepenori- is zeker goed te noemen. een groot gedeelte van de kur- ciert en dat een WVM-plaats aan Vrou en Werk heeft toegekend. Ook van de provincie komt nu kenning in de vorm van Na een wat aarzelende aanloopperiode vanaf najaar inmiddels overduidelijk en vanzelfsprekend geworden ten vragen over werk en werkloosheid, avonden zijn er nu twee kursussenEén beginnen: 'vrouwelijk ondernemerschap' nu met plannen rondlopen om toch maar We spraken met de begeleidsters van in het kader van haar studie aan de sociale akademie studie psychologie aan de hogeschoolna twee jaar AMA Zij doet dit werk als vrijwilligster. Een verheugend feit is overigens, dat een deel wordt gedaan vanaf de zomer betaald gaat worden, van 20 uur voor drie jaar toegezegd de ar- vrouwen bewust een keuze gaan derland hebben zo'n kursus op banen- en beroepenkursus finan- landse vrouwen met vragen over vrouwen soms doorverwezen naar beidsmarkt." Cisca:"Het is in

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 8