uit de kunst! 3 eksposeren in het vrouwencentrum T 5 0 3 8 S M I 8 0 8 VROUWENOOKUMENTATIESENTRUM G aktief met het organiseren Sinds vrouwen We spraken met Brigit Westland beeldende kunst in het van ekspos ities Vrouwencentrum. van en Marlies Cruft zij over kunst begint, ze niet Als meer laagdrempeligheid die Expo nastreeft de kunstgroep te beginnen? Marlies: "Bij ons 1eefde Wat Een galerie te kunnen eksposeren. het "Daarnaast konfronteer je Brigit: drempelverlagend kunnen werken. dit stap zou later ook het werk gaan fotograferen, kunst breder maken dan alleen het Marlies: Ook will en lezingen gaan organiseren." we kunst kunst neerhangen van daarin een kriterium Marlies "We willen dat het te formu- steeds bekender wordt, dat leren We kunnen wel 'dit zeggen weten en dat niet Stel Op 8 "Meestal via-via. iemand heeft een wandkleed ge- wat op zich heel leuk hebben gehad. kan zijn, Marlies "We hebben wel een ze iemand kent die din- Het is niet zo dat leden grens een zwart puntje die weleens een !l nou We op papier heeft gezet hier mag Marlies: "Of bijvoorbeeld als ie- komen hangen. Die ondergrens is mo- mand kleedjes haakt. Sommige dat niet heel duidelijk, maar hij is 'dat is kunst' mensen er wel of ren zelf bellen." Brigit: "Het is heel moeilijk om Maar dat is meer kunstnijverheid, dat is niet de bedoeling. Als iemand wil eksposeren, gaan we daarom ook altijd met twee mensen kijken, we praten het even door." Brigit: "We kijken vooral of het persoonlijk is, of er iets mee gedaan wordt. Het moet natuurlijk wel een beetje goed zijn, maar zeggen 'Die komt er wel, Wanneer het diskutabel is wan- nee de kans mensen Ik weet dat geven zijn binnen het vrouwencentrum, maar over durven Ik zal eerlijk zeggen, toen ik hier kwam te hangen vond ik het ook eng. Chris de Deugd Brigit: maart hebben we affiches opge- zeggen dan 'dat vind ik een prestatie'. hopen dat het op een gegeven ment gewoon begint te lopen, mensen die hier willen ekspose- gen zijn. Wij nemen dan kontakt op. zegt dat ze maakt die de moeite waard neer het op die grens balanceert, dan zeggen we eerder ja dan We willen toch die bezig zijn met kunst, die toch die drempel niet Stellen jullie bepaalde eisen aan vrouwen die hier werk willen neerhangen NIEUWLANDSTRAAT 43 Jullie hebben ongeveer elke maand een nieuwe tentoonstelling. Hoe komen jullie aan eksposantes? idee dat het belang rijk was Vrouwen en het is niet zo dat we vrouwen met er vrouwen zettend traditioneel uit, heeft er niets persoonlijks mee gedaan. Dan zeggen wij, over de vele kanten "We willen het dat een vrouw ons aanklampt en steeds meer vrouwen ervan te stuiten") en het nut voor een kunstenaar hangen, waarop we drie reakties Meestal is het zo van een ekspositie, voor vrouwen om groep van zes wat over maakt met een boerderijtje en een zonne tj e nemen we wel te zeggen die nemen we om te eksposeren. september van het vorige jaar is een waren de redenen om een is een onderwerp waar wel een katalogus maken en die verkopen. maar het ziet er ont- Ik ken veel men- We willen is een hele

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 3