2 inhoud kolofon redaktie redaktioneel 1 o Uit de kunst 3 exposeren 'in het vrouwencentrum 6 B.B.H.H. nieuwspagina 7 Groeten uit Tilburg Op weg naar betaald werk 8 9 Is de vrouwenbewegin'g vrouwvriendelijk? 1 0 Vrouwenbeweging: de dood in de pot kultuurdebat 1 1 4 Boeken 15 Mededelingen 1 6 te volmaakte afrekening met het leven Een wordt vertaal-d 'a reckoning' may sartons 17 Sweet secrets, briefwisseling 1 9 Adressen Dit keer geen Van Amazonepad tot Venusstraat Marlies van Aerde Véronique Nas Anne Smit De redaktie behoudt haarzelf het recht voor ingezonden stukken in te korten. 013-355403 013-355403 013-636611 Grafiese gegevens: *Elite Modern (TA) *Joan Italic (TA) *Baskerville (Mecanorma) Verkooppunten Vrye Boekhandel, Copyright foto's: Marlies van Aerde, kollektief Tilburg, vermeld De Vrouwenkrant Tilburg wordt gedrukt bij Drukkerij De Werkwin kel cv Sociaal Foto- tenzlj anders Illustraties: Audrey Smithers, tenzij anders vermeld. Vormgeving en lay out: Fatiah Jacoubi Kopijadres: Nieuwlands traat 43 5038 SM Tilburg Uiterste inleverdatum 20 mei of in overleg met de redaktie De Vrouwenkrant Tilburg is een uitgave van de Stichting Vrou wenkrant Tilburg. De krant ver schijnt negen maal per jaar en brangt informatie van, over en voor vrouwen en vrouwengroepen in Tilburg en omgeving. Aan dit nummer werkten mee: Detje en Vita, Angelique van Hest, Marlies van Brunschot (cartoons op biz.9,12 en 13), Jacqueline Compaljen. Copyright Zonder overleg met de redaktie mag niets uit deze krant worden overgenomen Gianotten, Het Nieuwe Centrum Westermarkt KRIS (Hogeschool), Vrouwencen trum U kunt zich abonneren op de Vrouwenkrant Tilburg door ƒ20,- over te maken op giro 48 35 383 t.n.v. Stichting Vrouwenkrant Tilburg te Tilburg. In deze krant wordt een begin gemaakt met het KULTUURDEBAT onder de titel 'Vrouwenbeweging: de dood in de pot. Met deze titel geven de schrijfsters al aan, dat zjj niet opti- misties gestemd zyn over de richting, die de feministiese beweging is ingeslagen. We verwachten dat hun konklusies links en rechts nogal wat stof zullen doen opwaaien. En het liefst in de volgende krant. Met nadruk nodigen we dan ook onze lezeressen uit om te reageren. De eerste reaktie treft u ook al aan in deze krant. Hoewel een reaktie is het eigenlijk niet: het ontstond ongeveer tegelijk met 'het kultuurdebat', maar het is het persoonlij ke verslag van de aanvaring met het feminisme van de "jon ge en onbedorven" schrijfster: Angelique van Hest. Verder hopen we dat u mèt ons van mening bent dat de vorm geving van de krant (opnieuw) is verbeterd. Dat kan ook niet anders nu wij iemand gevonden hebben, die zich daar speciaal op toelegt: Fatiah Jacoubi. Vrouw en Werk en de kursus banen-en beroepenoriëntatie

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 2