18 may sarton secrets sweet detje. als bron van rust en kracht. On the is een boek Prince- (2) gen de andere de rust jaar verschijnt de nederland- voldaanheid die het boek te- 'As We Are en (3) uitgekiende, maar vertrouwde maal tjjd dan Anne Smit Noten (1) Door mij vertaald vanuit het driet te wentelen en mijn onge- me op de tuin gestort. haalt nog een t ter doen beide onderwerpen wat en ik in de 20- ben ik Za- om zien worden. ten tonele worden gevoerd, dat ik iets het onmogelijk is om gaan van geven treerde workaholic, de bezorgde schoon- homoseksueel het te veel uitzaaiden er de halve tuin in beslag namen. tot haar moeder te bereiken. t bloe- erotiek beperkt zich dan tot je maag en slokdarmen en dat lijkt me niet zon punt in een Dag lieverd, tot gauw. 1 konflikt raakt en AANBIEDING 4835383 van de Stichting Vrou wenkrant Tilburg o.v.v. ne- voor de natuur, de kleine, het leven, verhaalmotief van de problema- tlese moeder-dochterrelatie die verdorde groen dat mer niet gekortwiekt heb, en anderzijds vanwege kant van die medaille: was Alle rotzooi jou Vita, want om eerlijk te zijn, ik vind het hartstikke zonde van Terugblik goed de lading dekt. Engels CGJung Nature of the Psyche, ton 1969 (blz. 95). een magistraal sterven, volmaakt naar mijn zin. Een tweede opmerking betreft het thema van de verbondenheid bekroop echter het gevoel dat alles te goed gaat: tegenover de lichamelijke aftakeling staat een overweldigende geestelijke groei, zodat op het nippertje gedateerd aan. opportuun om nu juist dit boek te gaan vertalen? Verder vind ik het jammer dat 'A Reckoning1 waarvan je niet wakker zult lig- enerzijds omdat er geen baan brekend werk in wordt verricht het familiegezin gaan verlaten. Je andere verlangens lijken me noegen iets té enthousiast dus, in gedoken. Wellicht een suggestie voor Vanwege de grotere zeggings kracht vind ik 'A Reckon- Bij het oorspron kelijke verschijnen van dit boek in 1978 was dit, evenals het systematies gaan elimineren, lig vind ik dat, om 't dan per vierkante meter opgeruimder te gende jaargang'. U kunt ook een eksemplaar af halen op de redaktie na tele- foniese afspraak, 013-421896 Nieuwlandstraat 43, Tilburg por t gebakken aardappeltjes met vette mayonaise. Ijs met advocaat, slagroom en warme chocoladesaus en wellicht 'n Irish coffee. De dat mooie Wedgewoodservies van je dat je gemold hebt. D'r zijn jammer genoeg niet veel moeders die hun dochter zoiets ge- de geborgenheid van ing' (een afrekening) ook een betere titel dan alles op een rijtje wordt gezet, alles se vertaling van Now' uit 1973. de nu wat storende voorspelbaar heid hebben weggenomen. Voor de echte Sarton-liefheb- van de afgelopen winter, weegbrengt, als het eten van een tussen vrouwen. Bljjkt dat die lieverds in tweede jaar zo mooi gaan ien! Helaas, helaas. Ik moest er eigenlijk wel zondag was ik eerder op de dag hoe zal ik het noemen, met mijn vriendin ge- om mij niet in mijn ver- Ingebonden eksemplaren van de negende jaargang van de Vrou wenkrant Tilburg zijn verkrijg baar voor slechts ƒ12,50. Maak ƒ12,50 (plus ƒ4,75 ver zendkosten) over op gironummer Achteraf blijkt dat te hevig tekeer ben ge- Mijn huisgenoot, die ook van de tuin gebruik maakt en er een voorliefde voor koestert, wees mij gisteren, danig ont stemd, op de onthoofde blauwe druifjes. Ook heb ik allo judas penningen de grond uitgerikt. Ik vond vorig jaar dat ze zie veels Was het wel zo van ieder meer ven als ze dacht je van gebakken camembert met kersenjam, gemarineerd in een frisse salade erudite, te bekoelen ben ik toen, Een uitdieping van enkele karak ters zou van h.et verhaal tevens scheen alsof het zomer zich bij elke generatie weer her- hot item, nu ech- dochter, de onpersoonlijke ver pleegsters, de menselijke arts. Te veel mensen zijn nodig om Sar- tons klaarblijkelijke doel verhelderen van Laura's relatie er in het boek zo veel personen hen meer dan een typering te de in de liefde gefrus- de gevoelige alles op zijn plaats valt, wordt afgemaakt. Ontegenzeggelijk maar té zijn: naast de genoemde banden tussen vrouwen is er de liefde minstens zo bevredigend! Wat dat dineetje betreft, wat de tuin ster blijft er toch nog voldoende te genieten aan dit boek, waarin de vertrouwde thema's te vinden om lachen. Die 'Terugblik', een vertaling van May van Sligter, wordt in mei verwacht. In het na- dle m.i. minder het genieten van dagelijkse dingen in het belang van de re gelmaat als iets om je in tijden van wanhoop aan vast te houden en de aanwezigheid van muziek

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 18