24 zu st er bladen BOEKHANDEL bon literatuur feminisme politiek naam adres pos tkode giro/bank naam adres pos tkode Stadhuisplein 356 A 5038 TH Tilburg - Maartje van Putten en Nicole lucas: - Simone de Beauvoir: De Mandarijnen. Roman. Goedkoop herdrukt van ƒ45,- voor ƒ19,50. Uitg. Agathon, 520 blz. - Anja van Kooten Niekerk en Sacha Wy mer: Verkeerde vriendschap. Lesbisch leven in de jaren 1920-1960. ƒ27,50. Uitg. Sara, 250 blz. - Lidy Schoon: Een trage ontsluiting. Vrouwengeneeskunde politiek doorge licht. ƒ20,-. Uitg. Macula, 318 blz. Reak- d i e- vrymoed ig nemen num- Made in Heaven. Vrouwen en de veran derende internationale arbeidsverde ling. ƒ19,50. Uitg. Evert Vermeer- Stichting, 120 blz. 5038 SM U kunt zich ook telefonies a- bonneren via: 013-421896 (9-12) Tel.: 013-435944 - Sheila Fugard: Een revolutionaire vrouw. Roman, ƒ24,50. Uitg. Ad Don ker, 150 blz. Deze maand ontvingen wij zoveel zusterbladendat we alleen die bladen zullen signaleren, waar mee we pas sinds kort een ruil- abonnement hebben. Buiten de boot vallen dit keer dus Umoja (de Zwarte Vrouwenkrant), Projet (de groningse vrouwenkrant), Di va (Lesbisch Tijdschrift), Moos- wief (de vrouwenkrant Maas tricht), Nieuwsbrief (van het bossche vrouwenhuis) en Uva-Eva (blad voor vrouwen aan de Unl- versiteit van Amsterdam). Nu deze krant haar tiende jaar gang is begonnen, kunt u ervan overtuigd zyn: zy is een blij vertje. U hoeft niet langer te aarzelen om een abonnement te nemen Vraag het onze abonnees, ties van hen variëren van pe tevredenheid tot laaiend en- thoeslasme. U kunt er niet lan ger omheen. Wy nodigen u dan ook uit een abonnement te met ingang van het volgend mer Een abonnement kost slechts ƒ20,- per jaar. Daarmee verze kert u zich van alle informa tie over wat de tllburgse vrou wenbeweging beweegt. En dat is nogal wat. U kunt gebruik maken van de bon of u maakt ƒ20,- over op giro 4835383 tnv stichting Vrouwenkrant Tilburg Nieuwlandstraat 43 Tilburg telefonies By een kado-abonnement dient u ook de naam van de begunstigde op te geven: Meidenkrant KATTEKOP uit Nijmegen opent haar januari/februarinum- mer met een opmerkelijk interview met Conny en Lieneke, twee ex- medewerksters van de Vrouwenom- roep in oprichting. Ze vertellen over het tirannieke beleid van twee van de bestuursleden van de omroep, die buiten medeweten van de andere bestuursleden en mede werksters statuten maakten, zwarte vrouwen en melden erby- sleepten als het hun uitkwam en over sm (dat door hen werd ge lijkgesteld aan fascisme) niet wensten te diskussiërenLiene ke: "Ik zou hun ook willen vra gen hoe ze denken een omroep op te zetten zonder medewerksters. Want alle medewerksters pesten ze er stelselmatig uit. Er zijn vrouwen die huilend zyn wegge lopen, iedereen was overstuur, een paar vrouwen konden het woord Vrouwenomroep niet meer horen, je hing uren met elkaar aan de telefoon, heel emotioneel. Het was een toestand! Maar blijk baar interesseert ze dat niets." Verder in Kattekop o.a. artike len over de meidentelefoonover meiden en media en over theater als aktiemiddel. - Socialisties-Feminlstiese Teksten 9. met o.a. *de staat en de rechten voor de vader ’psychoanalyse en va derschap ’betaald werk voor vrouwen. ƒ25,-. Uitg. Ambo, 144 blz. VROUWEN, het maandblad van de Nederlandse Vrouwenbeweging, be vat naast artikelen over herin tredende vrouwen, de Internatio nale Democratische Vrouwenfede ratie, de brede vrouwenkonferen- tie en de klapstoelpositievan verpleegkundigen, interviews met een afroepkrachtmet een ex- ateliermeisje van Hollandia-Kat- tenburg en met Maviye Karaman, voorzitter van de Turkse Vrouwen Vereniging in Nederland, de-HKTB. "Hoe de toekomst van de HKTB zal zyn hangt af van hoe snel Turkse vrouwen opgenomen zullen zyn in de Nederlandse samenleving. De HKTB zelf streeft naar integra tie. Maar zij zal nooit alleen dat doel kunnen bereiken. Zoals wy ernaar toe groeien om deel te nemen aan Nederlandse organisa ties, hopen wy dat Nederlandse organisaties ons zullen steunen in dit streven." VROUWENWEEKBLAD 135 heeft naast enkele kort artikelen een stuk over het 'Women's Network on Pharmaceuticals', een internati onaal samenwerkingsverband dat het dumpen van in het westen verboden antikonceptiemiddelen in ontwikkelingslanden wil te gengaan. "Door middel van het netwerk hopen we een intensieve informatieuitwissellng op gang te brengen, die over en weer zal leiden tot een zo kompleet moge lijk beeld van problemen van vrouwen met geneesmiddelen. Dit is voor ons een essentiële vorm van bewustwording. Het maakt vrouwen minder kwetsbaar en af hankelijk van de veelal gekleurde voorstelling van de industrie." CONFETTI is de regionale vrou wenkrant voor Gooi en Vecht streek. Het januarl/februarinum- mer met als thema 'schrijfsters in het Gooi' bevat o.a. inter views met Ina BoumanAn Luttlk- holt (schrijfster van 'Van huis uit', een handboek voor vrouwen die werken in vrouwengroepen), Lillian Rubin en Liesbeth Blok, die in een boekhandel werkt. An Luttikholt vertelt: "Mijn boek geeft een andere kyk op leren, is geschreven vanuit myn femi nistische optiek t.a.v. leren. Het is zeker niet alleen bedoeld voor vrouwen. Het gaat over een manier van onderwijs geven waarbij het aan het werk zijn en het le ren over dat werk heel nauw aan elkaar gekoppeld zyn. Het be langrijkste daarbij is, dat we be ginnen waar de student is en meegaan in haar groeiproces. Daarin stimulerend zyn en les stof aanbieden die daarbij hoort. Ik denk namelijk dat als er in het beroeps onderwijs meer, maar dan ook vooral systematisch ge keken wordt naar onderdrukking, zoals b.v. op klasse, sexe, huidskleur en de invloed daar van op het leren, dat je dan een heel modern en effectief onder wijsmodel te pakken hebt, waar studenten door groeien en bloe ien."

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 24