vrouwenparti] V RO U W E N R A R T1J 19 II III post bus 112 0-56 02 BC Eindhoven sek- veran- 1.0 1 120 Eindhoven be- in Hoe talenten, vrouwen een weg gaan en lieve. Het is niet de bedoeling, dat de vrouwenpartij een heel lang leven heeft. Wanneer vrouwen eenmaal geaksepteerd zijn als gelijkwaardig en wanneer de f e- mlnisering van de maatschappij goed op gang gaat komen, heeft de Vrouwenpartij haar werk ge- deren dat zowel vrouwen als mannen al hun mogelijkheden kun nen ontplooien. In plaats van de huidige do minantie van geld, macht en ge weld, staat de Vrouwenpartij voor een aantal waarden, die traditi oneel aan vrouwen worden toege schreven zoals respekt voor el kaar, respekt voor de mens en de aarde en geweldloosheid. Het verkrijgen van gelijke rech ten voor vrouwen en andere on der drukte groepen vormt een on derdeel van het streven van de VrouwenpartijBelangrijken dan wettelijke gelijkheid is de maat schappelijke gelijkwaardigheid, want het is niet voldoende dat vrouwen gelijke rechten hebben, maar dat dat een vanzelfspre kendheid is geworden. Dat kan pas, volgens de Vrouwenpartij, wanneer de gefeminiseerde samen leving een feit is. Die gefeminiseerde samenle ving heeft als kenmerken: -herverdeling en herwaardering van werk binnen- en buitens huis; -doorbreken van rollenpatronen vooral in het onderwijs -Terugdringen van militarisme en werken aan vrede; De Vrouwenpartij motiveert haar bestaansrecht aldus: Een partjj voor uitsluitend één sexe is geen ideale situa tie. Maar de geschiedenis van bijna 100 Jaar streven naar vrou wenemancipatie en demokratie heeft duidelijk getoond dat ge mengde partijen altijd 'mannen'- partijen blijven. Vrouwenzijn daar ondervertegenwoordigd, staan grotendeels op onverkiesbare plaatsen op de kieslijsten, wor den ook in hun eigenpartij wei nig serieus genomen. Vrouwen in de kamer mogen wel hun zegje doen, maar stemmen uit eindelijk toch met de mannen mee vanwege de partij-discipline De vrouwen in partijen en rege ring zijn eenzaam, worden regel matig onderuit gehaald en zien zich vaak geplaatst voor de keuze: mee te gaan met het man nendenken en de mannenmethodes of er geestelijk aan kapot gaan. Vooral voor de bewustwording van vrouwen is een vrouwenpartij uiterst belangrijk. Ook tamelijk geëmancipeerde vrouwen merken voortdurend hoe verleidelijk het daan. Dan kan ze opgeheven wor den en kunnen vrouwen en mannen samen werken aan de verdere ont wikkeling van een gefeminiseerde samenleving. Aldus de informa tie die wjj kregen van de Vrou wenpartij i.o. Voor deze en andere Informatie kun je terecht bij: Vrouwenpartij i.o. Postbus 5602 BC Ja zeggen daarop ook de vrouwen van de vrouwenpartij i.o. De hoofddoelstelling van deze partij is het bevorderen van een gefe miniseerde samenleving. Ze be oogt de maatschappij zó te -bevorderen van Internationale vrouwensolidaritelt; -bestrijding van geweld,mn. slsties geweld; -evenredige vertegenwoordiging van vrouwen in bestuur en be leid; -ekonomiese zelfstandigheid van vrouwen -akseptatle van verschillende sa menlevingsvormen. Tot nu toe hebben we het uit sluitend gehad over de partijen die nu vertegenwoordigd zijn in de tilburgse gemeenteraad. Al die partijen hechten niet als vanzelfsprekend belang aan e- mancipatie. Toch vinden vrou wen het de meoite waard zich te verbinden aan een bepaalde politieke partij Zoniet in Landgraaf (Limburg) Daar is voor de komende gemeen teraadsverkiezing een lijst sa mengesteld onder de naam Vrou wenappèl. De vrouwen op deze lijst hadden genoeg van haar partijen, nadat ze óók weer in 1 982 gewijgerd hadden om vrouwen op verkiesbare plaatsen te zet ten. Het feit dat de vrouwen afkomstig zijn uit CDA, VVD, PvdA en PPR heeft geen politieke on enigheid opgeleverd. Is de fak- tor vrouw-zijn dan genoeg? is moeilijke zaakjes aan een hulpzame man over te laten, plaats van zelf te proberen, vaak breekt een vrouw niet een zin af wanneer een man er met zjjn lulde mening doorheen praat. Met vragen over financiën, po litiek, techniek, sport, weten schap etc. gaat bijna elke vrouw eerder naar een man, dan naar een sexegenote. Als mannen spre ken, zwijgen vrouwen! Als vrouwen echter onder el kaar zijn, dan blijkt plotseling dat zij heel veel zelf kunnen, waardevolle ideeën hebben, veel weten en het nog kunnen over brengen ook. Dan krijgen ze ver trouwen in zichzelf en ontdekken hun talenten. Daarom moeten tijdlang haar eigen zonder mannen, lastige

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 19