17 groeten uit tilburg wist u wat 1 coup 17 nu" IS bouwplaat deelname in ten be en Dan zijn 100 vrou- te ne- tz t een Vrouwen Bouwen, landstraat 43 hoeve zen Hoe moet je nu invloed krijgen ineen partij, dach ten we. Stel nu eens, uachten we, nee wacht eens even...Stel dat je nu eens met 100 vrouwen lid wordt van een grotere politieke partij. 100 vrou wen, dachten we, dat moet toch wel mogelijk zijn. 100 vrouwen zo gek krijgem om zeg een jaar voor de verkiezingen lid te worden van een partij. Ze hebben toch allemaal een minimumtarief. Wat kan je dat nou kosten? ƒ25,- maximaal. Nou goed, 100 vrouwen. Hoeveel partijgenoten zou je op een ge middelde afdelingsvergadering tegen komen? 30, als het heel belangrijk is misschien wat Maar nooit meer dan 100. Genoeg om die partij over uw favoriete politieke partij denkt van bijvoor beeld de rol van de burgemeester? Om uw kennis te testen hebben wij een aantal punten verzameld uit de verkiezingsprogramma's van de vijf groot ste partijen in de tilburgse gemeenteraad (CDA, PvdA, VVD, Klein Links en d'66). Uw oplossing kunt u vóór 1 maart opsturen aan de redaktie. Degene met de messte goede ant woorden krjjgt een gratis jaarabonnement. Opstellers van de verkiezingsprogramma's zjjn van deelname uitgesloten. Het Schrader-Schröderhuisde Eiffeltoren, het Vrouwencenrum te Tilburg: wat hoort er in dit rijtje niet thuis? Binnen afzienbare tijd zal het Vrouwencentrum niet meer de vreemde eend in de bijt zijn, want er zijn reeds ver gevorderde plan nen om ook van dit majestueuze gebouw een bouw plaat te maken Woordvoerster Sofie van Beuningen van de pro- jektgroep Vrouwen Bouwen vertelde ons desge vraagd dat de selektiekommissie uit een aantal vrouwenhuizen in Nederland heeft gekozen. "Het Vrouwencentrum in Tilburg had de algemene voor keur, omdat het een bloeiend centrum is - dat is dan een inhoudelijke reden - maar ook omdat het architektonies gezien een mooi gebouw is. Bovendien is het technics haalbaar om er een mooie bouwplaat van te maken." Hoewel de voorbereidingen nog maar in een beginstadium zijn, zou de projektgroep graag al een idee hebben over de belangstelling in Til burg voor de bouwplaat. Gedacht wordt aan een prjjs van rond de ƒ30,-. Mensen die de bouwplaat zouden willen bestellen, wordt verzocht briefkaart te sturen naar de Projektgroep per adres Vrouwencentrum, Nieuw- te Tilburg. 40en meer wen dus genoeg, men En toen werd het pas echt leuk. 100 vrouwen zijn dus in staat de gemeentepolitiek voor een goed deel te bepalen, dachten we. Wethouders,, frak- tievoorzitter? Jammer, die komen dus niet op verkiesbare plaatsen. Zullen die even op hun neus kijken. Hele politieke karrière naar de maan! En alleen maar vrouwen op verkiesbare plaatsen. Dan heb je meteen een soort vrou wenparty. Leuk voor de burgemeester. Heeft toch al last van hoge bloeddruk, zo te zien. En dan? Wat gaan we dan doen, dachten we. Weet je, als je wethouder van financiën en perso neel bent, dan neem je toch alleen nog maar vrouwen aan in gemeentelijke dienst. We weten zat vrouwen zonder baan. Trouwens wethouder verdient ook boven-modaal en je hebt een dienstauto ook. 100 vrouwen. En we zetten een gemeentelijk taxibedrijfje op. Kunnen vrouwen 's nachts tegen openbaar vervoer- tarief met de taxi. Of een avondklok voor man nen alleen. Kunnen ze meteen niet meer 'snachts in het openbaar urineren. Daar moeten we dan trouwens wel een streng vervolgingsbeleid op vaststellen. En zelf latenopruimen. Onze verkiezingsoverwinning vieren we in het vrouwencentrum. Het NOS-journaal wil daar na tuurlijk by zijn. Zullen ze wel kameravrouwen Journalistes moeten sturen, want Harmen Roe- landt laat ik niet binnen, die heeft zo'n de- presivige blik. 100 vrouwen, dachten we. De volgende verkiezingen zijn in 1 990. jee, moeten we nog drie jaar wachten met onze coup. Voorlichting met betrekking tot gebits- verzorging blijft gehandhaafd. 2 In het kader van welzijn en sociale zaken wordt gestreefd naar gedentraliseerde uitvoe ring en verruiming van participatiemogelijkhe den 3 De periodieke revisie, waarbij kllënten (van de Soos,red) schriftelijk laten weten of er al dan niet sprake is van een gewijzigde situatie wordt omgezet in een mondelinge revisie, zodat het kontakt tussen konsulent en kliënt wordt verbeterd. 4 De burgemeester vertegenwoordigt Tilburg persoonlijk bij promotionele ak tivi tei ten 5 De rol van de b rgemeester dient beperkt te blijven tot het behartigen van de hem wet telijk opgedragen taken. 6 Kwetsbaar is de mens, die niet meer mag mislukken. Maar kwetsbaar is ook de mens, die wl struikelt, maar niet geholpen wordt over eind te krabbelen. 7 Gezondheid is voor de mens het kostbaar ste bezit. De burger kan vaak veel doen om de mogelijkheden voor een goede gezondheid te vergroten S Demokratiese betrokkenheid bij de beslis singen die het leven van gewone burgers ra ken, moet opnieuw doordacht worden. Daarbij moet niet geschuwd worden om nieuwe vormen te voeren en vermolmde strukturen te vervan gen 9 De gemeentelijke overheid dient pal te staan voor de handhaving van en het waken te gen uitholling van de demokratiese rechtsorde. 10 Van bijzonder belang is in de komende raads periode de automatisering. 11 De automatisering richt zich allereerst op de werkprocessen van de afzonderlijke uit voeringsapparaten. 12 By de inrichting van de stad wordt het steeds belangrjlker rekening te houden met het gebruik van (toekomstige) communicatiesystemen. 13 De gemeente dient verantwoordeiyk te biy- ven voor een aantal maatschappelyk wezenlijke aktiviteitenzoals energievoorziening, afval- verwrking en drinkwatervoorziening. 14 Inkrimping van de dienstverlening heeft geen voorkeur. 15 In het kader van de brandpreventie wor den duideiyke en eensluidende normen gezteld, waarby de financiële konsekwenties duidelijk worden aangegeven. 16 Flexibiliteit en rationalisering moet wor den bevorderd door een flexibeler personeels beleid, automatisering, het meten van de kwa liteit de diverse voorzieningen en het ont wikkelen van prys/prestatie-gegevens van het management. De stelregel "bouwen voor de behoefte van sluit niet uit dat tegeiykertyd wordt geko- voor een bepaald doorstromingsmodel Er wordt gestreefd naar handhavingvan het strandbad op de Beekse Bergen. Vanwege de ren tabiliteit van het strandsbad dient er meer mooi weer te komen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 17