J 14 pvda vvd cda algemeen werken gezondheid wonen etniese groepen kinderopvang welzijn onderwijs openbare orde en veiligheid manclpatie van alle buiten landse, Surinaamse, antilli- aanse en molukse vrouwen. Emanclpatiekie. heeft taak t.a.v. vrouwen uit etniese groeperingen i.v.m. werkgele- genheid, vorming e.d. Gezondheidsinstellingen spelen niet in op de speci fieke behoeftes van vrouwen, daarom worden direkte hulp verlening en goede voorlich ting ondersteund. Meer aandacht hulpverlening slachtoffers seksueel ge weld. Emancipatie stimuleren door roldoorbrekend leermateri aal en roldoorbrekende les methoden. Positie van.vrouwen op de arbeidsmarkt is ongunstig. Aandacht voor beroepsonder wijs, speciaal meisjes met weinig vooropleiding. Werkgelegenheid kwartalre sektor op peil houden, zor gen dat de Invulling van traditionele vrouwenberoe pen niet doorslaat naar in vulling door mannen. De taak van de overheid is bevorderen van welzijn van ieder mens, ongeacht af komst, ras of geslacht. Slachtoffers van seksueel ge weld worden opgevangen door vrouweljjk politiepersoneel. Onderzoek naar bestrijding diskriminatie naar sexe. Aandacht voor veiligheid van vrouwen op straat. Moet worden uitgebreid en over de stad verspreid. Stimuleren van aktiviteiten die de emancipatie bevorderen. Bij gelijkwaardigheid voorkeur voor vrouweljjk onderwijzend personeel Bevorderen van toestroming meisjes in mannenberoepen. Volwassenedukatie meer toege sneden op vrouwen. Bevorderen vestiging van vrouwelijke huisartsen. Meer vrouwen bjj gemeenteper- soneelvooral in mannen- en leidinggevende funkties, door streefpercentages en het re serveren van vakatures voor vrouwen. Perc. vrouwen in uitvoerende dienst politie van 5 naar 10%. Totstandkomen werkgelegenheid voor vrouwen bevorderen. Startende onderneemsters wor den ondersteund. De gemeente heeft een eerste verantwoordelijkheid voor een aktlef emancipatiebeleid. Stimuleren van mogelijkheden door gemeente. Is voorwaarde voor deelname In jongerenwerk gelijke kan sen voor jongens en meisjes. Onderwijs kan een belangrijke bijdrage leveren aan emanci patie van vrouwen en meisjes. Emancipatie richt zich op vrouwen èn mannen. Aandacht binnen alle on derdelen van beleid. Vergroten betrokkenheid bij e- In het jongerenwerk meer aandacht voor buitenland se meiden. Voorlichting aan buiten landse vrouwen m.b.t. ge zondheidszorg.

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 14