■■■■■■I 11 ik dat ook lan- nog steeds bij het u Ik van een vrouwen- u Hat vindt partij? Daarem CDA die ik een aantal vrouwen, ik moet naar huis, Ik vind dat ook dee kom dan wil ce ren Vroewon hebben ook een groter belang bij het regelen van ver gadertijden dan mannen. Ik heb er weleens over gedacht maar ik zie dat toch niet zit ten. Alles wordt dan toch te eenzijdig van epn kant bekeken. Het is nu zo'n golfbeweging, die ik overigens heel goed kan begrijpen. Ik vind dat je je moet proberen in te passen in de bestaande politieke partijen. Hier en daar lukt dat aardig. Vrouwen moeten niet altijd den ken, ik ben vrouw, maar ik ben die en die en als ik met een Wilt u zich inspannen om een vrouwenove r1 eg van de grond te k r i jgen f emi- straten voor vrou- maar ook voor ouderen en mannen. Ik geloof dat we te ongenuanceerd met die naar voren komen. Ik geef Allereerst moet je kijken wat de vrouwen zelf willen, maar ik vind het een goede zaak. Ten slotte funktioneert het ook in de tweede kamer en het kan al leen maar z'n nut hebben. Maar ik wil niet op de nistiese toer gaan, bv. moeten veiliger zijn wen voor soms zaken U bent ook belangrijk voor het CDA, u trekt nogal wat stemmen. toe, vrouwen zijn kwetsbaarder, zeker jonge meisjes. Wat my zo verdrietig kan maken is dat je anno 1986, ondanks de emancipa tie, niet meer veilig over straat kunt, dat je je flets niet meer kunt laten staan. Ik heb ooit meer dan twintig jaar geleden, dat was nog met burgemeester Becht, in de raad by een of andere diskussie naar voren gebracht dat eigenlijk al le vrouwen judo zouden moeten leren. Zodat je je kunt verde digen, niet alleen tegen ver krachting, maar ook tegen in brekers. Dat geeft ook een ge voel van veiligheid. Maar het is een teken aan de wand dat dat moet. Met struiken verwij deren alleeen kreëer je geen veiligheid, het werkt immers ook psychologies. Wat meer sur veillancediensten zou ik geen overbodige luxe vinden. Ik ben ook de eerste vrouw geweest in de raad die gepleit heeft voor vrouwen bij de politie. Er zijn zeggen heb een gezin, redelijk. Als er vergaderingen uitlopen, vind ik dat we daar rekening mee moeten houden. Er wordt weleens gedacht dat eman cipatie louter een zaak van lu xe is, maar men vergeet dat het soms keihard is voor vrouwen. Hoewel ik de indruk heb dat men tegenwoordig wel aan het doorslaan is. Je hebt ook vrou wen die van twee walletjes wil len eten in dè emancipatie; van de romantiek, van de valse ro mantiek, ze willen een vent hebben en ze willen geëmanci peerd zijn. Ik versta onder e- mancipatie dat je elkaar de ruimte geeft en dat je jezelf blijft. Of ik stemmen trek, dat zal de volgende keer moeten blyken.Na tuurlijk, ik heb altijd wel veel stemmen getrokken. Dat geeft je ook een stuk vertrouwen om te werken. Dat is een van de din gen waar ik de kiezers heel dankbaar voor ben. Ik weet me dan ook gesteund en dan kan ik Ja, ik voel me er nog steeds het meeste bij thuis. Er is geen party, waarvan ik zeg, daar voel ik me 100% happy, vind de verschillen tussen de partyen ook steeds kleiner wor den. Ook op landelijk nivo. Op het sociaal-ekonomies vlak zit het CDA dichter bij de PvdA. Op het immateriële vlak, je ziet het nu weer met de euthanasie wet, zit de PvdA dichter bij de VVD. Ik vraag me weleens af, waar ik dan naartoe moet. Dat is mijn probleem en ik zit al tijd in die tweestrijd met me zelf. Dat heb ik al jaren. Maar je moet ergens by zynanders heb Je geen invloed meer. In de party moet je je kritiek kwyt kunnen. Niet dat ze het altijd met je eens zijn, maar er wordt wel naar je geluisterd. Ik kan het wel spuien, dat is het be langrijkste, dat je kunt "spuien. ook goed doorknokken.

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 11