wethouder 10 Het is tot nog toe niet tot stand gekomen. Het idee is, meen ik, gelanceerd door Mevr.v.Luyk. Waarom het tot nu toe achterwege is gebleven weet ik niet. Ik sta er in leder geval positief te genover. Toen ik wethouder was, heb ik ook altjjd een goed over leg gehad met de vrouwen van de Partij van de Arbeid. Het valt me vaak op dat vrouwen, ook in kommissies, meestal veel efficiënter vergaderen dan man nen Wa t als u terugkijkt op uw politieke loopbaan, de be- 1 anïj'irïjj'ks te wapenfeiten Ik had ook het voordeel als ongetrouwde dat ik een zus heb, die voor mij zorgde. Dat nad ik ook nodig anders had ik het mis schien niet vol kunnen houden. Als ik thuiskwam, dan was mijn bedje gespreid. Dat geldt ook voor mannen, die hebben het ge makkelijker. Er wordt te weinig gekeken naar het feit dat een aantal vrouwen, ook als er over emancipatie wordt gepraat, toch nog een dubbele taak heeft. Daar houdt ook de politiek te. weinig rekening mee, bv. met de vergaderuren Ja, dat is een algeheel gegeven. Ik wil me niet tegen mannen ke ren want de samenleving heeft mannen en vrouwen nodig. -Sommi ge, te enghartige femistes maken weleens de fout om te denken dat ze het zonder mannen kunnen stel- mannen en vrouwen nodig. -Sommi ge, te enghartige feministes ma ken weleens de fout om te denken dat ze het zonder mannen kunnen stellen.- Maar mannen voelen zich vaak gewichtiger en doen gewichtiger en ze denken soms dat ze alles kunnen. Ik zeg het nu een beetje zwart/wit. Een vrouw moet soms veel harder knokken om zich waar te maken. Fouten van een vrouw vallen eer der op dan van een man. Er wordt ook meer de spot mee gedreven. Vrouwen mogen in de politiek min der fouten maken dan mannen. Wapenfeiten kun je nooit alleen claimen, want Je hebt er altijd anderen bij nodig. Je hebt maar één stem. Ik heb altijd gefulmi neerd tegen teveel hoogbouw. He laas krijg ik gelijk en dat vind ik heel erg. Tijdens mijn wethou derschap is de emancipatienota uitgekomen. Ik heb toen ook nog al getrokken aan het kultuurbe- leid. Ik vond dat men te weinig mooie dingen had hier in Tilburg en ik vind een pluriform aanbod in de kuituur, met name de beel dende kunst bv. in de 1%-rege- ling, heel belangrijk. Het feit dat Huize Poels door het Rijk als opvanghuis erkend is. De tot standkoming van het textielmuse um vind ik ook heel belangrijk. Niet alleen vanuit kultuuroog- punt en in het kader van de in dustriële agologie, de sociaal- ekonomiese geschiedenis en monu mentenzorg, maar ook als een hommage aan de bevolking van Tilburg, die vroeger onder moei lijke omstandigheden heeft moeten leven en werken. Wil je kuituur en geschiedenis overdragen dan moet er ook iets zichtbaar blij ven. Al die elementen zijn in het textielmuseum verenigd. De monumentenverordening is onder mjjn wethouderschap tot stand ge komen. We waren de eerste stad in Nederland met een monumenten verordening. Ik heb nog gepleit voor de muziekschool, maar dat heb ik niet binnen kunnen halen. Ik heb het wethouderschap niet kado gekregen. De wind heeft me nogal tegengezeten. Ik heb er dag en nacht voor gewerkt. Bin nen de party, maar ook als wet houder heb ik weken gemaakt van 60, 70 uur. Ik had een wethou- dersfunktie, die nogal veel pu bliek optreden met zich mee bracht. Ik heb dat nooit gewei gerd, omdat ik vond dat als je wethouder bent je dat moet waar maken als de mensen je uitnodi gen. Ik heb ook nooit iets gewei gerd, wat het ook was, want ik vind dat je midden onder de men sen moet staan zonder poeha. Je wordt daar ook goed voor betaald. Wat vindt u van een v rouwenove r- leg van de gemeenteraad. Een jaar geleden spraken alle vrou welijke raadsleden haar positief uit over een dergelijk overleg. De Tilburgse raad zonder Miet van Puijenb roek is haast ondenk baar. En dus ook een verkie zingsnummer van de tilburgse vrouwenk rant Al sinds 165 3 maakt zij deel uit van het bestuur van de stad. Zij werd toen op een studieweek end over politiek door de mannen van de KAB (Katholieke Arbei- de rsbeweg ing kandidaat gesteld voor de gemeenteraad. "Dat ging vroeger heel anders dan nu. Ie dere groepering droeg mensen aan voor de partij. Er zaten toen ook veel meer arbeiders in de gemeen te raadals je dat verge lijkt met nu. Wat dat betreft is het een schamel beetje, dat uit de werknemersgroeperingen komt." Zij was niet de eerste vrouw in de tilburgse gemeenteraad, dat was MevrJansen-Twaa1fhoven In de raadsperiode '78-’82 was zij wel de eerste vrouw die wethou der werd met in haar portefeuil le kuituur en sociale zaken."Ik heb mijn wethouderschap niet ka do gekregen na 25 jaar lidmaat schap van de raad. Ze konden er niet meer onderuit. Ik heb ooit weleens in een interview gezegd: 'Het was een motje'". Mevr, van Puijenbroek heeft ook nog 14 jaar in de provinciale staten gezetenEen lange poli tieke karrière"Maar het is na tuurlijk wel erg veranderd in die 3 3 jaar. Je kunt eigenlijk geen vergelijking meer maken. Vroeger was het ook minder werk dan nu. Nu heb je twee tassen nodig om je spullen te vervoeren. vroeger kon je het onder je arm nemen."

Vrouwenkrant Tilburg | 1986 | | pagina 10