b.b.h.h. 8 lil bedrijvendag compacte stad politie Mf iti zoneet! De politie, e vaard wordt niets aan gedaan, prioriteiten tav. misdrijven, mee gekonfronteerd worden zijn er niet. je beste vriend? Maar dan toch niet de gemeentelijke e- mancipatiekommisie vlnr.Mw.Flipse- Tiemans.Mw.Simons- KoomanMwvan de Reyt-de Vries voorzitster,Dhr Le tsche rtMwvan R iemsdijk-van der Pijl.Mw.vd Veerdonk em.funktionaris) in de schaduw en Mw.van Luyk-van Reedt Portland. mancipatiedoelstelllngen in het beleid nog niet vanzelfsprekend zyn, maar dat "het fe nomeen van de emancipatie" wel wordt aan- Op het klachtenoverzicht 1984 van de gemeentepolitie Tilburg is over het algemeen gereageerd met de opmerking, dat het allemaal nogal mee valt. Maar dan is het klachtenoverzicht toch niet goed gelezen en de aard van de klachten is inderschat. Meer dan de helft van het aantal door vrouwen ingediende klachten (13) betreft seksisties gedrag by leden van het politiekorps. Sek- sisties gedrag wil in dit verband zeggen: uitschelden; de aangifte door een niet-direkt betrokkene weigeren in het geval van mishande ling van een vrouw door haar echtgenoot; by arrestatie van een vrouw werd haar kind achtergelaten in de woning; geen hulp bieden by las tig vallen door een man (2X); nafluiten; veiligheidsfouillering om dat vrouwen nu eenmaal hysteries van aard zijn en ten slotte mishan deling door de politie. De politie reageert op klachten met een onderzoek by de betrokken agenten. Als die het gebeurde ontkennen, wordt de klacht ongegrond verklaard. Een voorbeeld. Een vrouw klaagt dat zy is nagefloten door twee agenten in een auto. De agenten vertellen hun baas, dat zy een stel jongens aanriepen, toen zy in hun auto de vrouw passeerden. De vrouw staat voor schut: zij wist kennelijk geen onderscheid te ma ken Meer vrouwen by de politie heeft misschien wel prioriteit, maar er waar vrouwen En dan ook nog seksisties per- van vrouwen! Het facetbeleid emancipatie van de gemeente Tilburg heeft de warme belangstelling van de gemeentelijke emancipatiekommissieTot dusver heeft dat -financieel gezien- nog weinig zo den aan de dyk gezet. Wel zie je steeds meer dat de kommissie haar ongevraagd met het ge meentelijk beleid bemoeit, soms zelfs tot grote ontsteltenis van de betreffende wethouder. Het meest recente voorbeeld van die bemoeie nis, is de nota van de kommissie in zake de prijsvraag voor plannen mbt. Tilburg, Compac te Stad. Daartoe werden 6 vrouwelyke deskun digen uitgenodigd haar licht te laten schij nen over de inzendingen en die te beoordelen naar maatstaven, ruimtelijk en woontechnies gezien, van een geëmancipeerde samenleving, "een samenleving, waarin leder individu de mogelijkheid heeft een zelfstandige leefwijze te realiseren. Gedacht moet worden aan flexi bilisering van de woningindel ingde mogelijk heden voor betaalde arbeid in de buurt, aan sluiting op het openbaar vervoer ed. Omdat de vrouwen beperkt waren in haar tyd hebben zij haar beperkingen opgelegd, zodat alleen de plannen voor de Emmastraat en het Stad huisplein werden beoordeeld en het Pius- plein buiten beschouwing bleef. De nota werd aangeboden aan de burgemeester krap twee uur voordat de prijsuitreiking zou plaatsvinden. Met de bevindingen van de des- kundige-kommissie is dan ook geen rekening gehouden. De burgemeester merkte op dat e- Op 23 november hield Vrouw Werk de bedrij vendag. Kleinschalige vrouwenbedryven pre senteerden zich op een beurs in de Harmonie. Het aantal tilburgse bedrijven viel tegen. Het feit dat de bedrijvendag op zaterdag -de drukste dag voor een aantal vrouwenbedryven- gehouden werd, zal daaraan niet vreemd zjjn geweest De beurs moest een indruk geven van de mo gelijkheden voor vrouwen om via de start van een eigen bedrijf te werken aan een vol waardige plaats van vrouwen op de arbeids markt. Dat kwam niet helemaal uit de verf, omdat het aan de ene kant hoofdzakeljjk tra ditionele vrouwenbedrijven betrof (kleding, 2e hands, zelfgemaakt) en aan de andere kant de meeste vrouwen geen loonvorming nastreef den. Een uitzondering op beide kategorieën was Madeleine van der Meulen, die met haar pa- viljoentjalk 'Verwisseling' reizen organi seert voor vrouwen, individueel of groeps gewijs, op het Ijsselmeer, het Wad of de Friese Meren. De vrouwenbedrijvendag trok met 17 onder neemsters zo'n 150 bezoekersters

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 8