I I I 19 1 MEDEDELINGEN MEDEDELINGEN *MEDEDELI NGEN MEDEDELINGEN MEDED groep 7152 radio kerstweek dansies vrouwenkrant Brabant vuurdoop video oisterwijk de radioprogramma's Maandag R5 10.00 u VARA Dinsdag 10.05 u tocht- Levens- 13-15 januari: Uitvoering Emancipatiebeleid bin nen de PTT (Ie van 2 blokken) Groep 7152 Regio Brabant afd. Breda organiseert op zaterdag 25 januari een Film-thema-muziek- avond. De avond begint om 21.00 u. en vindt plaats in "Bregein", Pasbaan 17 in Breda. te die- Cinematheek, Stad- 013-432679 of Het kursusaanbod van de Volkshogeschool "Noord Brabant" in Oisterwijk voor de maand januari is als volgt: Hoor haar! Dames die het leven ernstig nemen. R5 15.00 u VARA Vrouwen boven 40/ Leef-tjjd genoeg. R1 10.05 u KRO Man-vrouw magazine. R2 10.03 u EO Vrouw zijn. dus ook niet van die kleefpijl- we een overzicht van vrouwen op 1 december is niet alleen Hilversum Radio gaan heten, ook hebben verschillende omroepen meer zendtijd gekregen en is de zenderkleuring verder doorgevoerd. Een gevolg daarvan is, dat veel programma's naar andere zenders en andere tijds tippen zijn verschoven, met alle verwarring van dien voor de luisteraars. Wij zijn geen omroep- gids en bieden u tjes aan, maar wel geven voor Vrouwen met of zonder kinderen kunnen de kerst dagen eens op een andere manier doorbrengen op de Volkshogeschool 't Oldörp in Uithuizen. De week duurt vijf dagen, van 23 t/m 27 december 1 985. Er zal een aantrekkelijk programma worden aan geboden om de kerstdagen op een gezellige manier gezamenlijk door te brengen. De verschillende mogelijkheden zijn o.a. aktiviteitenwaaronder spel, dans yoga e.d., gespreksgroepen, jes maken, kerstverhalen vertellen. Voor de kinderen (6-12 jaar) is er aparte begeleiding en een eigen programma. Maar er zullen ook gezamenlijke aktiviteiten zijn zoals een kerstmiddag. De prijs voor een kerstweek op de volkshoge school is voor een volwassene ƒ250,- en voor een kind ƒ125,- (inklusief overnachtingen, maaltijden e.d.). Voor vrouwen met een minimum inkomen is een kortingsregeling mogelijk. Volkshogeschool t Oldörp Oldörpsterweg 3 Postbus 19 9980 AA Uithuizen tel. 05953-1857 (Rina Groenendal) Bij voldoende belangstelling (minimaal dertig vrouwen) gaat er op woensdagmiddag 15 februari een stijldanskursus van start o.l.v. Mariska Bans. De kursus heeft 15 bijeenkomsten van 1 uur. Afhankelijk van de zaalhuur kost een les onge veer ƒ8,50. Mariska biedt o.a. de cha-cha-cha, de jive, de tango en de engelse wals aan. Vrouwen die willen kennismaken met stijldan sen kunnen tot 19 december kaartjes bestellen bij het vrouwencentrum voor een afdansavond in Nijmegen. Op deze avond dansen vrouwen die al een kursus hebben gevolgd voor brons, zilver of goud. Mocht u interesse hebben, wilt u dit dan door geven bij het vrouwencentrum? Dit kan tot 15 januari: tel. 421896, tussen 9 en 12 uur. 18-19 januari: Politieke Strategie 31 januari-3 februari: Macht, Vrouwen, loop Voor uitgebreide informatie over een kursus, bel of schrijf naar: Volkshogeschool "Noord Brabant" Kiev!tsblekweg 18 5062 SV Oisterwijk Tel. 04242-83028 bgg. 04242-15613 Rond het thema 'vrouw, waar geloof je in' start er vanaf woensdagavond 15 januari 1986 een ge spreksgroep voor vrouwen, georganiseerd door het vrouwenwerk van de Vuurdoop in Tilburg. In totaal gaat het om 5 bijeenkomsten. Aan de groep kunnen maksimaal 12 vrouwen deelnemen. Deze groep is bedoeld voor vrouwen uit Tilburg en omstreken die voor het eerst stil willen staan bij vragen rond de relatie tussen vrouw zijn en geloven. Uitgangspunt zijn steeds de eigen ervaringen van vrouwen. Dit betekent onder an dere dat een bepaalde vooropleiding niet ver eist is Naast vragen als 'waar geloof je in? geloof ik in mezelf en in anderen?' besteden we aan dacht aan de positie van vrouwen in de maat schappij en in de joods-christeljjke traditie. Voor verdere informatie en opgave kunt u bellen naar de Vuurdoop in tilburg, tel. 013- 421982 en vragen naar Annemiek Way. De Vrouwenkrant Brabant bestaat één jaar. Helaas hebben de redaktrices geen tijd om feest te vie ren. Het is hollen geblazen om elke twee weken een krant uit te brengen. Het schrijven, typen, layouten, verzenden en de komplete administratie wordt door 15 vrijwilligsters gedaan. De Vrouwenkrant Brabant brengt informatie, achtergrondartikelen en interviews die voor vrouwen interessant zijn. Eens in de maand ver schijnt er een special, bijvoorbeeld over de vrouwenboekenweek, sexueel geweld of oudere vrouwen De Vrouwenkrant Brabant komt ter gelegenheid van haar verjaardag met een voordelig kennis- makingsabonnementdrie maanden voor ƒ12,50. Schrijf naar Antwoordnummer 60530, 5000 WB Tilburg. Op 9 december is de videotheek Cinematheek aan het Stadhuisplein geopend. Deze videotheek ver huurt als eerste in Nederland uitsluitend de betere bioskoopfilms en filmhuisfilms. Porno en geweld worden geweerd. In plaats daarvan heeft de videotheek een kollektie vrouwenfilms, vrouw vriendelijke films en films waarin de emancipa tie van de vrouw centraal staat. Irene Keijzer, een van de initiatiefnemers: "Voor vrouwen is het afschuwelijk in de gewone videotheek met al die porno gekonfronteerd te worden. Ik ben er van overtuigd dat deze aanpak de drempel voor veel vrouwen verlaagt en dat de vrouwvriende lijke films in een grote behoefte voorzien." De Cinematheek gaat van start met 600 titels. Een behoorlijk deel daarvan is in Engeland, Duitsland en België aangekocht omdat veel titels in Nederland niet of niet meer op video te verkrijgen zijn. Het is de bedoeling de kollek tie gestaag te vergroten en verder uit pen. Voor meer informatie: huisplein 350, Tilburg. Tel. 013-357533.

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 19