TECHNIMIU meidenbladen 18 jongerenbeweging naar jólanda op zoek hobbyclubs voor meisjes tekening:Monique van Ham over- Mensink KoPy De meidengroep van de jongerenbeweging kan wel wat uitbreiding gebruiken. De groep komt elke dinsdag bjj elkaar. Vier weken achter elkaar wordt één thema behandeld. 17 december start er een nieuw themablok, dat zal gaan over zwanger zijn. Heb je zin, dan kun je je opgeven bij: Hartje Naterop, tel013-430140 Vorig nummer werd de meidenpagina van deze vrouwenkrant voor het eerst door meiden volge schreven. Helaas kunnen we dat deze keer niet zeggen. Zelfs Jolanda liet het afweten! We vragen ons dan ook af of het wel zin heeft met deze pagina door te gaan. Vind je dat jammer, dan zul je daar zelf iets aan moeten doen. Je opgeven als me dewerkster voor deze pagina, of een naam doorgeven, van iemand die volgens jou ge schikt is. Het is niet per se nodig dat je goed kunt schrijven. Dat is natuurlijk wel handig, maar je kunt het altijd nog leren! Wil je meer informatie bel dan naar Marlies, te.01 3-355403. Technika 10 is een initiatief van de nederlandse afdeling van de YWCA, de nederlandse Federatie voor Jeugd en Jongerenwerk en Man Vrouw Maatschappij Het is een nieuw projekt dat de inter esse van meisjes voor de techniek wil stimuleren door overal in het land hobbyklubs voor meisjes op te zetten. Onderzoek heeft namelijk uitgewezen dat met name vanaf 10 jaar de tech- niese kennis en vaardighedenvan meis jes sterk gaan achterlopen in verge lijking met jongens van die leeftijd. Ervaringen van de groep Vrouw en In formatica uit A'dam wijzen in dezelf de richting. Zij hebben kursussen "werken met de komputer" gegeven aan groepjes meisjes van verschillende leeftijden. Het bleek dat de groep van 12-14 jaar een enorme drempel vrees had. De meisjes durfden de komputer in het begin amper aan te raken en waren steeds bang dat hij kapot zou gaan. De groep van 5-7 zat stralend van plezier op de toetsen pingelen 16 November j.l. hield Technika 10 een informatiedag in Utrecht. De op zet was om techniese vrouwen te vin den, die het idee van een hobbyklub op plaatselijk nivo willen gaan uit werken en uitvoeren. Belangrijk is dat vrouwen de meisjesklubs gaan begeleiden. Ze hebben op die manier ook een voorbeeldfunktie voor de meisjes De landelijke projektgroep heeft veel positieve reakties gekregen. In Rotterdam start binnenkort een klub en ook in Utrecht komt een hobbyklub van de greond. Uit Tilburg heeft een lerares me taalbewerker zich als belangstellende gemeld. Als er nog meer vrouwen of meiden (van de MTS bv) zin hebben om met dit initiatief mee te doen, dan kunnen zij zich melden bij Mieneke Hylkema of Liebje Hoekendijk: Tel. 020-241345. KATTEKOP opent haar november/decembernummer met een interview met Xandra, een transseksuele vrouw. "Vaak wordt gezegd, ook in de feminis tische literatuur, dat transsexuelen de socia lisatie tot vrouw niet hebben meegemaakt, dus wat moeten we ermee. Dat klopt gewoon wel. Ik zeg ook niet 'ik ben een vrouw', dat zal ik ook nooit zeggen; ik ben een transsexuele vrouw. Dus ik maak wel een verschil, wat andere trans sexuelen denk ik niet doen; die regelen een transformatie en gaan vliegensvlug verhuizen en gaan dan als vrouw door het leven en niemand in de buurt weet iets van mevrouw of meneer." Verder o.a. een Interview met Carry van der Smltte, redaktrice en medewerkster van 'Zwart aan zet', een bundel verhalen, tekeningen, ge dichten en foto's van zwarte vrouwen, een arti kel over een ZIB-internaat (Zeer Intensieve Behandeling) voor meiden in Zetten, en een stuk over het optreden van de meidengroep Centerfold tijdens een jongerendag. Een abonnement op Kattekop kost ƒ24,-, maken op gironummer 86 14 03 t.n.v. E. en/of S. Frommé, o.v.v. Kattekop. Het november/decembernummer van JEETJE MINA heeft als thema 'geloof'. Er zijn o.a. artikelen over de EO-jongerendagYouth for Christ, gelo vige punks, mystiek en 'New AgeVerder veel stukken met eigen ervaringen en ideeën over geloven, kerk en religie. "Ik vind het ergens te gemakkelijk om de verantwoording voor ellende bij 'God' (die notabene alles ziet) te leggen. Niet dat ik het bestaan van machten die buiten de mens liggen wil ontkennen, ik geloof best dat er meer gebeurt dan wij kunnen zien. Maar vage beloften (na de dood word je beloond voor de geleden ellende) en halve verklaringen (Gods wegen zijn ondoorgrondelijk) klinken mij als uit vluchten in de oren." Een abonnement op Jeetje Mina kost ƒ13,-. Bel hiervoor even naar Nancy: 030-938875.

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 18