D^l BOEKHANDEL literatuur feminisme politiek Stadhuisplein 356 A 5038 TH Tilburg Tel,: 013-435944 12 zusterbladen Nieuwe titels om te lezen tijdens de kerstdagen. stichting "Lilith", vrouwentherapie- en begeleidingscentrum te Tilburg vraagt een medewerkster Astrid Roemer: NoordzeeBlues. Liederatuur. Uitg. De Geus. 64 blz. ƒ20,- Keri Hulme: Kerewin. Roman. Bekroond met de Booker Prize 1985. Uitg. Sara. 533 blz. ƒ32,50 Josine Reuling: Terug naar het eiland. Roman uit de Historische reeks. Uitg. Sara. 288 blz. ƒ24,50 Fatima Mernissi: Achter de sluier. Beschouwing over de sexualiteit van Islamitische vrouwen. Uitg. Sara. 176 blz. ƒ27,50 Emma Goldman: Mijn leven. Autobiografie. Nu 2 delen in 1 band. Uitg. Het Wereldvenster. 481 blz. ƒ29,50 Anja van Kooten Niekerk en Sacha Wijmer: Verkeerde vriendschap. Het lesbisch leven in de jaren 1920- 1960. Uitg. Sara. 250 blz. ƒ27,50. voor het geven van individuele therapie/ bege leiding voor ca. 12 uur per week. We zoeken een vrouw die: -opde hoogte is van de principes en methoden rond vrouwenhulpverlening -ervaringsdeskundigheid heeft als kliënte en/ of begeleidster van vrouwentherapie)groepen —bij voorkeur een opleiding heeft op HBO nivo of universitair -bereid is zich voor 12 maanden als vrijwillig ster aan stichting "Lilith" te verbinden. Voor informatie kun je bellen naar "Lilith", 013-367666, vragen naar Toos van den Hurck. Schriftelijke sollicitaties richten aan het bestuur van de stichting "Lilith" Heuvelstraat 139 5038 AD Tilburg vrouwentherapie - en begeleidingscentrum lilith" Heuvelstraat 139 5038 AD Tilburg Telefoon 013- 367666 stuk over de Vrouwenkonferentie in Nairobi, enkele bijdragen aan de ook al in het vorige nummer gevoerde diskussie over (geïnternaliseerd) racisme en een artikel over Indonesië, geschre ven door enkele vrouwen van de molukse groep 'Bintang Merah' (Rode Ster) uit Assen. "Momen teel is Indonesië hard op weg een totalitaire staat te worden. Alle maatschappelijke en reli gieuze organisaties worden gedwongen de staats ideologie, de Paca Sila, als uitgangspunt te nemen. Onwillige bevolkingsgroepen in de huidige 'buitengewesten' Oost-Timor en Irian-Yaja, wor den bloedig onderdrukt en uitgemoord. Via trans migratie wordt het overbevolkte Java ontlast, maar tevens de als superieur beschouwde Javaanse cultuur overgeplant naar de achtergebleven op standige gebieden. Net als bij Zuid-Afrika zal er - met name economische - druk van buiten af nodig zijn. Maar daar zullen de verschillende westerse overheden waarschijnlijk nog heel wat moeilijken toe te bewegen zijn dan bij Zuid-Afrika!" Een abonnement op de Zwarte Vrouwenkrant kost ƒ35,- per jaar. Stuur hiervoor een briefje naar dit adres: Stichting 'Zwarte Vrouwen Racisme' Arnhem, Postbus 1130, 6801 BC Arnhem. Op de valreep bereikte ons het winternummer van PROJET met onder meer 'Een weekendje vrou wenkuituur' over drie vrouwenfestivals in één weekend, een artikel over anorexia nervosa, een verslag van de zomerkursus vrouwenstudies van de Katholieke Universiteit Nijmegen, een serie artikelen over de vrouwenboekenweek in Gro ningen en een artikel over mevrouw Taouzani en haar vier kinderen, die uit het land gezet dreigden te worden. "Dat mevrouw Taouzani strijdt en blijft strijden voor haar recht op eigen be slissingen en zelfstandigheid, voor haar recht op een menswaardig bestaan, verdient ontzettend veel respekt en is bewonderenswaardigZij is een traditioneel levende marokkaanse vrouw, die buitenshuis niet het 'recht' heeft om iets te beslissen en komt maar zeer beperkt in kontakt met mannen buiten haar of haar man's familie. Nu zat ze 10 dagen in een kerk waar vrouwen en mannen van allerlei pluimage in en uit liepen. En ze bleef sterk en weigerde zich terug te laten sturen naar Marokko. Als witte vrouw, in een riante positie, kan ik daar veel van leren." Een abonnement op Projet kost ƒ15,-, overmaken op gironummer 14 06 308 t.n.v. vrouwenhuis vrouwenkrant Groningen. Het oktober/novembernummer van MOOSWIEF opent met een artikel over feministische spirituali teit. "Nu was dan het hoogtepunt van het ritu eel aangebroken. Terwijl we zongen 'alles wat zij aanraakt verandert zij' kon elke vrouw op het moment dat zjj dit wilde naar voren komen en het symbool van iets wat haar belemmerde, stoorde, ergerde, bang of kwaad maakte vernietigen. Door dit te doen maakten we met onszelf de afspraak om dit deel van onszelf vanaf dit moment aan te gaan pakken. De steun die we hierbij van de ande ren voelden was heel belangrijk en stimulerend, net zoals de herkenning." Verder o.a. artikelen over de Vrouwen Schaduwkonferentie Nairobi - 10 jaar vrouwenbeweging in Limburg, Deetmans studie- financieringsplannen en de woningdelersregeling een vakantieverhaal en enkele fotopagina's over turkse en arabiese vrouwen. Een abonnement op Mooswief kost ƒ25,-, over maken op gironummer 10 58 180 van de Spaarbank Limburg, Maastricht, t.g.v. bankrek. nr. 87.92.03.501 o.v.v. abonnement Mooswief. Nummer 6 van de ZWARTE VROUWENKRANT meldt dat de krant het volgende jaar een andere naam krijgt. In dit nummer een artikel over mevrouw Taouzani en haar kinderen (zie ook Projet), een De decemberaflevering van de NIEUWSBRIEF van het Vrouwenhuis in Den Bosch heeft naast veel korte berichten en recensies o.a. een artikel over 'Steunend Hemelwaarts', een bundel ver halen over vrouw en kracht, die door de initia tiefneemsters van de Bossche Vrouwenagenda 1984 is samengesteld uit ingezonden verhalen uit het hele land. Verder een artikel over een kongres in Zutphen over integratie van vrouwenhulpver lening, een stuk over 'Wat betekent lesbies- zjjn voor mij' en een bespreking van het boek 'Lesbische Volkeren van Monique Wittig en Sandra Zeig. Een abonnement op de Nieuwsbrief kost ƒ18,50. Storten op gironummer 27 26 734 t.n.v. Het Bossche Vrouwenhuis Postbus 1425 5200 BL Den Bosch o.v.v. Nieuwsbrief

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 12