EN WERK 7 T v i 1 Anne Smit om daar gende programma: Pivo "Als ik ergens spijt van heb, dan is het dat ik er niet veel eerder mee ben begonnen. Maar ik wilde moeder van mijn kinderen zijn. Verder vond mijn man het beneden zijn waardigheid als zijn vrouw er iets bijdeed. Dat kon wel in de sfeer van de welfare. Kursussen geven kon ook nog, maar wel met mate. Ik deed dat samen met een vriendin, we waren heel hechte vriendinnen. Maar het werd nooit serieus genomen dat we dat deden, het was meer iets van 'die twee zijn er weer eens een avondje tussenuit'. En dat moch ten we dan twee keer in de week. We zaten een keer vlak bij Tiel en toen we 's avonds uit het lokaal kwamen, had het gesneeuwd en geijzeld. We konden maar stapvoets naar huis rijden, want het was spiegelglad. We kwamen uiteindeljjk hier de straat in en heel de straat was verlicht. De hele buurt was gealarmeerd. Die twee waren er tussenuit en ze waren nog niet thuis. Doldwaze dingen hebben we meegemaakt." 10.00 uur openingswoord Riek Flipse inleiding Anneke van Luijken 11.00 uur videovoorstelling 12.00 uur optreden blaaskapel 13.00 uur kleding in beeld,'Bella Zon' 14.00 uur videovoorstelling 15.00 uur volksmuziek 16.00 uur kleding in beeld,'Bella Zon' 17.00 uur sluiting De beurs is voor iedereen toegankelijk voor een toegangsprijs van ƒ1,50 en zal gehouden worden in de Harmonie Stationstraat 26, Tilburg. Er is een kresj aanwezig. Voor meer informatie bellen naar Vrouw en Werk Nieuwlandstraat 43 5038 SM Tilburg 013-424913 Vrouw en Werk organiseert 23 november een vrouwenbedrijvendag. Op deze dag presente ren zo'n 25 onderneemsters uit Tilburg en omgeving zich. Ze tonen haar produkten en geven informatie. U kunt voor informatie ook terecht bij de vrouwen van vrouw en werk zelf of bij de vrouwen van B.K.W. en de Annie van Dierenschool. Tussen de be drijven door kunt u genieten van het vol zal latjjd prutsen blijven wat ik doe'. Maar het kan me niet schelen, ook al zet ik af en toe al mijn stekels op. De hoofdzaak is, dat ik er een prettig leven mee heb. Ik ben er van overtuigd, dat ik een heel wat prettiger leven heb dan vrouwen die-niets om handen hebben. Ik ben mijn eigen baas: als ik een leuke etalage wil maken, doe ik dat. Dat gevoel van vrijheid, van precies je eigen zin kunnen doen, vind ik ontzaglijk veel waard "Ik werk ook wel in opdracht: voor een zilve ren bruiloft, voor disputen, voor een geboorte. Ik maak niet alleen sieraden, ik repareer ze ook; ik ben geen zilver- of goudsmid, maar ik repareer de eenvoudige dingen, waarvan het vaak zonde is om ze weg te gooien. Dan maak ik van oud nieuw. Dat vindt iedereen erg leuk en ik doe het heel graag. Ik zit in dat winkeltje nooit stil, ik zit er altijd te werken. Ik zou het zonde van de uren vinden om daar zomaar te gaan zitten. We gaan naar het atelier in de tuin. In het midden staat een grote tafel met de verschil lende fasen van het maken van glazen voorwerpen: gekleurde stukken glas, een glassnijder en lijm, op elkaar geplakte stukjes glas en het resul taat als het werkstuk in de oven is geweest. Langs een van de muren staat een uitstalkast met allerlei sieraden in verschillende kleuren. Daarnaast een kast met veel kleine laatjes met k.ralen en veelkleurige poeders. Voor de ramen hangen prachtige glasdekoraties. "Kun je je voorstellen, dat ik hier héél gelukkig ben?" Z

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 7