19 MEDEDELINGEN MEDEDELINGEN *MEDEDELINGEN MEDEDELINGEN MEDED rubin oisterwijk kunst politieke scholing bijstand enquete macht folder groep 7152 vrouwenpartij naar sekr, Er zijn aan te storten op Vrouwenraad Politieke u bellen naar: U kunt zich opgeven door ƒ20,- giro 56 36 626 t.n.v. Scholing. Voor inlichtingen kunt Inez Tuerlings 551926 Lisanne v.d. Ven 676294 Studium Generale van de Katholieke Hogeschool Tilburg organiseert op dinsdag 19 november een lezing door Lilian Rubin over 'Intieme Vreemden'. De lezing wordt gehouden in de aula en begint om 20.00 uur. De Volkshogeschool 'Noord Brabant' in Oister- wyk organiseert in december de volgende kur- sussen voor vrouwen: 3-5 dec Driedaagse voor haanloze akademikae 13-14 dec TAAL 13-15 dec De kunst van het vertellen (cyklus vrouwenkuituur) Bel of schrijf voor meer informatie Volkshogeschool 'Noord Brabant' Kievitsblekweg 18 5062 SV Oisterwjjk tel. Ö4242-83028 bgg. 04242-15613 De werkgroep Politieke Scholing voor Vrouwen van de Vrouwenraad te Tilburg organiseert ook dit seizoen een kursus, met de bedoeling vrouwen politiek bewust te maken en hen te motiveren om zelf aktief te worden op verschillende terrei nen van de samenleving. Debyeenkomsten zijn 2 keer per maand op donder dagmorgen van 9 tot half twaalf en vinden af wisselend in de oude raadszaal en in het Vrou wencentrum plaats. Het hoofdthema van deze kursus luidt: Participatie in eigen gemeente. N.B. Er zyn al twee bijeenkomsten geweest, maar nieuwe deelneemsters kunnen zich nog steeds aanmelden. Het Vrouwengezondheidshuis is de afzender van de in deze krant ingevoegde enquete. De bedoe ling van de enquete is de ervaringen van vrou wen met artsen te bundelen. De resultaten van de enquete zullen zyn in te zien door bezoek sters van het Vrouwengezondheidshuis. Het landelijk steunpunt komitees 'Vrouwen in de Bijstand' organiseert 30 november een themadag over de verhaalplichtMen kan zich opgeven bij het Landelijk Steunpunt, NWEHerengrach t 4-6, 3512 LP Utrecht, tel030-31 41 43 of bij Komitee Vrouwen in de Bijstand, Nieuwlandstraat 43 Tilburg, 013-424913, 'swoensdags tussen 9.30 en 11.30 uur. De reiskosten voor de themadag zullen voor bij standsvrouwen en haar kinderen worden vergoed. Groep 7152 afdeling Breda organiseert op 23 november een avond als voorbereiding op de feestmaand: het uitwisselen van recepten èn het proeven van de produkten. De avond wordt gehouden in 'Bregen', Pasbaan 17 in Breda en begint om 21 uur. Inlichtingen bij Marijke, tel. 076-877383. Donderdag 21 november om 20.00 uur in het vrou wencentrum is er een praat- en werkbijeenkomst van de vrouwenpartij i.o. Op deze bijeenkomst zal gepraat worden over de idealen (mogelijkheden van vrouwen in de ppolitiek, vanzelfsprekend heid van gelijke rechten en het gebruik maken er van) en de praktiese uitwerking van die idealen. Alle vrouwen die hiervoor belangstelling hebben zijn welkom om mee te denken en te praten over de vrouwenpartij in oprichting. Voor meer informatie: Betty Nahon, Postbus 1120, 5602 BC Eindhoven. De nieuwe folder van het Vrouwencentrum is uit. In deze folder treft u alle informatie aan over de groepen, die van het Vrouwencen trum gebruik maken (Krant, Dokumentatiecentrum Vrouwengezondheidshuis, Vrouw en Werk, Vrou- wenkafee de Spinster) over de gropen die er vergaderen en over het kursusaanbod (vecht, theater, schrijf ed.) De folder is af te halen bij het Vrouwencentrum, Nieuwlandstraat 43, Tilburg, 013-421896. Wat nog niet in de folder staat is eenMEIDENVECHTKURSUSvoor meiden tus- sek de 14 en de 17. Deze kursus zal in Januari starten, maar je kunt je nu al aanmelden by Klaar, bok te bereiken onder nummer 421896. Programma 28 nov Gezondheidszorg en Hulpverlening Inleidingen door Gerrie van den Broek, beleidsmedewerkster volksgezondheid en Toos van den Hurck, medewerkster vrou wen therapiecentrum. 12 dec Uitdiepen voorgaand onderwerp met diskussie 16 jan Ruimteiyke Ordening en Volkshuisvesting Inleidingen door de heren Ir. J. Jongen, hoofd afdeling Stadsontwikkeling en Ir. H. Corstens, hoofd buro Beleid en Onderzoek Volkshuisvesting. 30 Jan Uitdiepen voorgaand onderwerp met diskussie 27 feb Ekskursie naar de Tweede Kamer. 6 of 13 maart Politiek forum van vrouwe lijke gemeenteraadsleden over de onder werpen van de kursus. De Vrouwenraad Tilburg en het Vrouwen Overleg Tilburg organiseren een studiemorgen met als thema 'Vrouw en Macht'. Wanneer heb je als vrouw macht? Hoe ervaar je dat? Hoe ga Je er mee om? De studiemorgen wordt gehouden op 19 november in het Vrouwencentrum aan de Nieuw landstraat 43. Aanvang half tien, deelname geen kosten verbonden. Vanaf 20 november eksposeert Brigit Westland in het Vrouwencentrum te Tilburg. Haar schil derijen zullen tot 20 december te zien zijn. Het is 'de bedoeling dat elke maand de werk stukken van een andere vrouw centraal staan. De ekspos 11ieruimte is beschikbaar voor alle vrou wen die zich op kreatieve wijze bezig houden met beeldende kunst, als hobby of beroepshalve. De vierwekeljjkse eksposities zullen een geva rieerd beeld van vrouwen in de kunst geven. Woensdag 20 november byt Brigit Westland de spits afOm acht uur is er een speciale ope ning van de ekspositie en de gelegenheid tot een borrel en een praatje.

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 19