13 groeten uit tilburg wethouder 2 vwthouder 1 3ssen orakel 2 nieuwsblad sukses an na bijns vrou- "Jij mag het paard wel meenemen" als kansarm, een kans gs'.'en. 0Ï3^3565T/~638311. Viste van SINT en Piet ver geet dan zijn telefoonnum mer niet! Tel 013-332427 Het zomerdubbelnummer van onze Vrouwenkrant heeft haar weg naar de geïnteresseerde le zeres gevonden. Het was noodzakelijk een herdruk te laten verschijnen. Officieus heb ben we vernomen dat de wethouder ons aanvul lend subsidieverzoek heeft goedgekeurd, maar dat B&W nog moet beslissen. Het kan niet anders dan dat die beslissing positief uitvalt. Dat betekent dat het zomerdubbelnummer op de vrouwenbedrijvendag weer beschikbaar zal zijn Wij hebben nog niet mogen vernemen wat de bete kenis was van de orakelspreuk in de vorige krant. Mocht u een idee hebben, dan vragen wij u met klem ook een poging te wagen met de volgende spreuk van ons nog steeds alleen bij de redaktie bekend orakel: "Stel je voor dat de burgemeester gekozen was, voor dat de raad bijeen komt...nou, dan was-ie onmiddellijk afgetaaid" DARTEN open toernooi in Kaatsheuvel (2 mans-teams tatics-501) van 6 t/m 10 nov. Inl 04167-73215 tus- sen 18.00 - 20.00 uur. ETSPERS 60 cm. breed massieve cilinders en ket- tingaandrijving 1.500,-. TelJ>»353793'. - ----^cor /Met dank aan MARIA voor verkregen gunst door het gL gebed der drie Weesge- groeten. N.v.d.S. Ltyd I «"ib Ann fiAiirl-ciarn^- Ik had een droom, waarin ik wethouder Krosse in elkaar sloegGelukkig ben ik in het echt niet zo gewelddadig. Daar kun je nog last mee krjjgen. Ik denk namelijk niet dat de leden van het gemeentelijk politiekorps werkeloos blij ven toezien, wanneer een wethouder tegen de grond geslagen wordt. Maar ik had er wel reden toe. Ik had gehoord dat wjj van de Vrouwenkrant, niet zomaar de gemeentelijke stukken kunnen krijgen omdat wij tot de kategorale pers zouden behoren. Alsof de vrouwen in Tilburg tot een of andere obskure sekte behoren! Maar hij wist een oplossing: we moesten er maar subsidie voor aanvragen. In het kader van facetbeleid moet de afdeling voorlichting immers ook wat aan emancipatie doen. Nou, dan heb ik nog wel een paar tips voor de wethoudersbestempel het vullen van de menstruaria in het stadhuis (zijn die er eigenlijk wel?) maar tot facetbeleid bij Personeel en Planning, het vervangen van de straatnaambordjes in de Marie Koenenlaan en de Top Naeffdreef zijn vanzelfsprekend facetbe leid Ruimtelijke Ordening en zo kun je nog wel even door gaan. Het is dat ik in het echt niet zo gewelddadig ben, maar anders... Er wordt gefluisterd dat de eerste uitrei king van de onlangs ingestelde Anna Bijns Prijs in Tilburg zal plaatsvinden. De be scheidenheid van de beoogde laureaat zal er de oorzaak van zijn dat u nog niet op de hoog te was van haar aanwezigheid in ons Tilburgse midden. Toch treed ze meer en meer voor het voetlicht. Zeer recentelijk verzorgde zij een uitstekende inleiding, voorafgaand aan de film 'Gebroken Spiegels'. In dezelfde week werd zij geïnterviewd voor Radio Elizabeth en gaf ze een lezing in Eindhoven in het kader van de vrouwenboekenweek. De jury van de Anna Bjjns prijs zat in de zaal en zij staken haar enthousiasme niet onder stoelen of banken. Wij hopen dat met het behalen van deze prijs zü financieel in staat wordt gesteld zich ge heel aan de Literatuur te wijden en dat daar mee haar plannen om zich te laten omscholen tot huisschilderes voorgoed in het vergeet boek zullen raken. HUWELIJKSKAARTEN, ge- boortek. Drukpunt, Berk- dijksestr. 118, 013-633306 FEEST-, fop en schminkar- tikelen. Het hele jaar door. Jansen, Korvelseweg 257, Tel 013-430801. 1 RVS WAFELBLAD 21 Ox 60 cm, enkele bak midden 60.-. 1 RVS glad blad 180x50 cm. enkele bak midden 40,-, 1 wastafel, wit. 15,-, 1 wastafel '-:ompl. met mengkraan en tifon, wit, 45, plm 240 ïle betontegels 30x30 cm 0,50. Tel 013-357267 tijdens kant. uren. Er was grote eenstemmigheid in de gemeente raad over de straatverlichting. Iedereen was van mening dat die nu te vroeg uitgaat. De betreffende wethouderdhrDriessenzal eens laten bekijken wa. het kost om de lichten net zo lang aan te la^en als het openbaar ver voer rijdt. Men deed alleen wat schutterig over de mo tieven achter zo'n wenselijkheid. Met nadruk werd gezegd dat het niet ging om de straten veiliger te maken voor vrouwen, maar om een veiliger stad voor iedereen. Beetje struis vogels daar, maar alia, als het maar gebeurd. U heeft vast wel eens kennis gemaakt met het Bureau Eenmalige Uitkering. Al was het maar omdat u daar géén formulier kreeg, zodat u kontakt op moest nemen met die akelige Frits Bom. U had op de televisie gezien dat hij wel een hele stapel gekregen had. Maar daar gaat het nu even niet over. Het Bureau Eenmalige Uitkering is namelijk de proeftuin van emancipatiebeleid. De nota ter zake over werving en selektie heeft duidelijk niet de kans gekregen de onderste burola te bereiken. Want wat is er aan de hand? De dienstdoende ambtenaar meldde ons vol trots dat er 13 vrouwen en 11 mannen zijn aangenomen om uw eenmalige uitkering vóór de kerst nog de deur uit te hebben. Er werd zelfs toegevoegd dat de hoogste funktie van het Bureau aan een vrouw was gegeven. Hiermee werd bevestigd wat wij al dachten: wen moeten op de arbeidsmarkt gezien worden want juist deze groep wilde men In die drie maanden dat het Bureau werkt kunnen de zielepieten werkerva ring opdoen, volgens onze zegsman. Daar heb ben ze niet veel aan als dezelfde gedragslijn niet ook gevolgd wordt bij de werving van per- sonel voor de permanente banen. Ondanks alle goede bedoelingen is men echter toch in de fout gegaan. Op onze nadrukkelijke vraag of het kostwinnersbeginsel is gehan teerd kre'gen wij een bevestigend antwoord: getrouwde vrouwen, wier man een betaalde baan heeft kwamen niet in aanmerking voor zo'n baan Een vrouw met genoeg puf zou de verantwoorde lijke wethouder voor het gerecht kunnen slepen met een beroep op de Wet Gelijke Behandeling. Wij willen wel getuigen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 13