DEW1. BOEKHANDEL 12 zusterbladen literatuur v/'’’ feminisme 1 politiek SARA Uitg. Bezige Anne Smit roman novelle roman de Ina Bouman. thriller. Uitg. Nieuwe en aktuele titels uit de najaars- produktie Stadhuisplein 356 A 5038 TH Tilburg Therese Isabelle, gebƒ15,- Femi- 162 blz. Derde Wereld, SARA. Elly de Waard. Anna Bijns. Speciale uitgave i.v.m. de eerste vrouwenboekenweek. Over Anna Biyns en de literaire prijs. Uitg. Anna Bjjns- stichting. 39 blz. ƒ6,90. In het huis van onze moeders Opmerkingen over feministiese Van Gennep. 36 blz. Feministiese blz. ƒ19,50. Trefpunt Nairobi. Vrouwen, nisme, Ontwikkeling. Uitg. ƒ24,50. Anja Meulenbelt. zjjn vele kamers. literatuurkritiek. Uitg. ƒ7,50. Kaatje ben je boven? Leven en werken van nederlandse dienstbodes. Uitg. SUN. 190 blz. ƒ28,50. Virginia Woolf. Golven. Bij. 302 blz. ƒ39,50. Tel.. 013-435944 Rosetta Reitz. Ouder worden voor beginners. Vrouwen over de overgang, liefde en seksu aliteit. Uitg. SARA. 317 blz. ƒ29,50. De Zwarte Vrouwenkrant uit Arnhem bericht in haar septembernummer dat er ƒ950,- van de St. Zwarte vrouwen en Racisme is gestolen en doet daarom een dringend beroep op eenieders kas (gironummer 5026019 t.n.v. St. Zwarte Vrouwen en Racisme, Arnhem o.v.v. Steunfonds). Verder onder andere een aantal op elkaar aansluitende artikelen over geïnternaliseerd racisme bjj zwarte vrouwen en mannen. "Ik ben me ervan be wust waarom ik toen voor 'blank' koos. Het kwam voort uit angst om niet geaccepteerd te worden. Angst om alleen te staan. Nu denk ik: Als je jezelf geaccepteerd hebt met alles wat van jou is, hoef je je niet meer te verschuilen. Ik wil zwart gezien worden, want ik ben zwart." Anja Meulenbelt. Een kleine moeite. Uitg. Van Gennep. 127 blz. ƒ19,90. Vrouwen wereldwijd. Angela Davis, Buchi Eme- cheta, Marilyn French, Germaine Greer, Nawal el Saadawi e.v.a. Uitg. SARA. 404 blz. ƒ29,50. Dames aan de Maas. Van Gennep. 131 In het herfstnummer van de groningse vrouwen krant Projet worden acht pagina's gewijd aan Forum, de niet-gouvernmentele vrouwenkonferen- tie in Nairobi. "Zolang eisen van vrouwen niet worden geformuleerd vanuit mondiale tegenstel lingen, arm-rijk, zwart-wit, zal er nooit sprake kunnen zyn van internationale solidariteit." Ook in dit nummer een artikel over Josepha Mendels en een gesprek met Mevrouw Zelf over het eerste seizoen van de vrouwenkamping De Hooimijt in Pieterzjjl Diva besteedt in haar novembernummer aandacht aan het eerste boek dat lesbiese (ex-)nonnen aan het woord laat. In januari komt de neder landse vertaling uit van 'Lesbian Nuns: Breaking Slence'. "Het is verdrietig om te lezen hoe nonnen hun warme contacten met een medezuster rigoureus afkapten, zodra de band te hecht werd of zodra er erotische aantrekkingskracht in het spel kwam. Toch verhalen sommige (ex-)nonnen van sekscontacten en liefdes die ze wél uitleefden, tegen het verbod in en met groot risico. Bijna alle uitgetrede vrouwen kijken nu nog op die soms jarenlange vriendschappen terug als de meest intense contacten die ze ooit hebben gehad." Mieke Aerts recenseert het Homojaarboek 3, dat enerzijds iets met homo's, anderzijds iets met jaarboeken van doen heeft. Verder onder meer een artikel over het Melkwegfestival en een inter view met de twee oprichtsters van de arnhemse theatergroep Bonheur. Audre Lorde. Het kankerdagboekEen indrin gende beschouwing over wat ze doormaakte toen ze kanker had en een borst moest missen. Uitg. SARA. 108 blz. ƒ17,50. Oriana Fallaci. Niets en zo zjj het. Voor het eerst verschenen in 1969. Uitg. Bert Bakker. 354 blz. ƒ36,90. Monique Wittig. Lesbische volkeren. Materiaal voor een dagboek. Uitg Furie. 158 blz. ƒ24,95. Violette Leduc. Uitg. SARA. 110 blz. ken dat ze dat soort dingen met andere mannen had beleefd. Daarom schrijven vrouwen vaak ero- tiese stukken met Indianen in de hoofdrol. Dan kan het wel "Ik heb geen speciale boodschap die ik in mijn boeken door wil geven. Natuurlijk kan ik de po litieke en sociale gebeurtenissen moeilijk nege ren, omdat ik uit een gewelddadig land kom. Men sen vragen me weleens of ik, als journalist, niet beter een dokumentair boek kan schrijven. Maar ik ben een slecht journalist! Ik hou er juist van om verhalen te vertellen. En het feit dat ik niet in Chili ben betekent niet dat mijn fantasie opdroogt. Latijns-Amerika is mijn land. De lucht is gevuld met mooie verhalen om te vertellen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 12