39 kursusjaar DIPLOMA 125454 toestel 2220. Voor mensen met een WW- of WWV-uitkering 1 2. voor 30 jaar. A. 3. 4 B. Welke opleidingen zijn toegestaan? Het is verstandig als je WW hebt aan Voor ieder die een uitkering heeft geldt het volgende: Aangewezen vakopleidingen. Deze opleidingen zijn uitsluitend gericht op arbeidsinpassing. Dat betekent, dat het nood zakelijk is je om te scholen om werk te krij gen. Daartoe kan het Arbeidsburo je verplich ten of je kunt het zelf aanvragen. Je kunt in dat geval met behoud van uitkering de opleiding doen en krijgt ontheffing van de sollicitatieplicht. Eventuele vergoeding van studiekosten loopt via het Arbeidsburo. De aanvraag is in de praktijk niet gemakkelijk, maar je moet je daarvoor niet laten afschrik ken Voor diegenen, die afhankelijk zijn van een uitkering, wordt in het hiernavolgende stuk een overzicht gegeven van de mogelijkheden tot studie en eventuele vergoeding van studie kosten. Met "mogelijkheden" wordt bedoeld of de uitkeringsinstantie er mee akkoord gaat dat je gaat leren. De verschillende mogelijkheden afhankelijk van welke uitkering je hebt: 6 Arbeidsburo G.A.B.: Spoorlaan 436, tel. 358035. Wanneer je een opleiding wilt gaan volgen om jezelf een goede kans op werk te bieden kan in bepaalde gevallen het Arbeidsburo je tegemoet komen in de studiekosten. 5Sociale Dienst: In uitzonderingsgevallen kan de Sociale Dienst (Besterdring 235, tel. 32991), als je via hen een uitkering krijgt, een éénmalige bijdrage leveren voor kosten die je maakt boven een basisbedrag dat je zelf moet betalen (f 170,--). 4Bijdrage gemeente/provlncie Deze regeling is verschillend per gemeente en per provincie. Provinciaal Fonds StudiebevorderingNoord- Brabant, Den Bosch, tel. 073 - 1-_ - In de vorm van giften en renteloze voorschot ten voor: dag/avond onderwijs, parttime onder wijs, particuliere instellingen. Hoe zit het met de studiekosten? Vormingsaktlviteiten: Rijksregelingen hebben hier geen vergoeding Je kunt het wel bij de gemeente proberen. De Sociale Dienst geeft in uitzonderlijke geval len vergoeding, als om mensen in duidelijke achterstandssituaties gaat. En alleen als je uitkering op bijstandsnivo zit. Dit wordt per geval bekeken. Studie in deeltijd: Vergoeding via Rijksregeling Volledige dagopleiding: (door het rijk gesub sidieerd onderwijs van lbo, mavo, havo, mbo, hbo tot wetenschappelijk onderwijs). Als je die gaat doen, kun je een rijksstudie- toelage krijgen, maar dan ben je je uitkering kwijt. Je kunt wel studiekostenvergoeding bij de gemeente aanvragen. Voor partikulier onder wijs kun je geen vergoeding via het rijk krijgen, eventueel wel via gemeente of provincie. 7Partlkuliere fondsen: Er zijn diverse fondsen waarop je een beroep kan doen voor steun. - Betsy Perk Opleidingsfonds, Heerlerweg 210, 6367 AJ Voerendaal. Voor vrouwen; de gewenste opleiding moet door het Rijk erkend zijn. - Het Gerard Simeon Korijnfonds, Van Boshuizenstraat 12, 1083 BA Amsterdam, tel. 020 - 5411234. Het verlenen van renteloze studievoorschotten voor studie en/of opleiding, hetzij in weten schappelijke richting, hetzij tot een geschikt handwerk. Maximaal f 1.000,-- per jaar. - Henriette Beckfonds, Oppenheimstraat 14, 2313 JE Leiden. Begaafde onvermogende vrouwen van 18-30 jaar in staat te stellen studie aan Universlteit of Hogeschool os andere richtingen van opvoe ding en kunst te volgen. - Mr. M.J.A. Moltzerstichting, Prins Willem van Oranjelaan 10, 1412 GK Naarden, tel021 59 - 46731 Het geven van studiebeurzen aan hen die een opleiding voor hogere funkties in het maat schappelijk werk willen volgen, dan wel hun studie willen afsluiten door een promotie op het terrein van maatschappelijk werk. - Vereniging Algemeen Studiefonds, Louis Davidsstraat 111, 2551 EC Den Haag, 070 - 686523. Renteloze leningen, in sommige gevallen giften voor studerenden, afgestudeerden, instellingen - Algemeen Fonds voor onbemiddelde muziek- s tuden ten Midden Duin en Daalseweg 3, 2061 AN Bloemendaal, tel. 023 - 274239. Voor muziekstuderenden van 18 - Fundatie van de Vrije Vrouwe Jozef Israëlplein 36, 2596 AV Den Haag, tel. 070 - 248988/242641 de betref fende bedrijfsvereniging toestemming te vragen alvorens met een opleiding of kursus te begin nen. In de praktijk zal dat weinig problemen geven, als je je maar aan het volgende houdt: tijdens de opleiding mag je geen produk- tieve arbeid verrichten; je moet bij het Arbeidsburo ingeschreven staan je moet blijven solliciteren; je moet bereid zijn met de opleiding te stoppen als je werk vindt. Ook met WWV-uitkering kun je in principe alle opleidingen volgen. Als je je maar aan de bovengenoemde sollicitatieplicht houdt, gaat de Sociale Dienst akkoord. CMensen met een RWW van 18-21 jaar en school verlaters De Sociale Dienst noemt iemand schoolverlater tot en met een jaar na het beëindigen van een opleiding. Vormingsaktlviteiten: Die kun je gaan doen van de Sociale Dienst; ook partieel leerplichtigen mogen naar een vormings instituut. Wat betreft de kosten: gaat het om erkende opleidingen aan een vormingsinstituut

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 39