38 studicl inanciering B. 2, tel Gekonstateerd werd al dat niet alle beroepsop leidingen even toegankelijk zijn voor vrouwen. De samenwerking te bevorderen tussen vrouwen organisaties, instellingen binnen de baslsedu- katie en instellingen binnen de beroepsedukatie kan van belang zijn. Vooral van de deskundig heden en aktiviteiten uit de vrouwenbeweging, op het terrein van alfabetisering, Vos en Open School, moet gebruik gemaakt worden. Het is belangrijk dat vrouwen in hun leerproces: zowel wat betreft algemeen vormende edukatie als beroepsedukatie een goede begeleiding krij gen. Laat beroepsopleidingen nu niet zelf het wiel uitvinden, dat hebben ze al lang genoeg gedaan zonder vrouwen. Technlek/handelsvaardigheden De laatste jaren begint het aantal vrouwen in technlese beroepen enigszins tot te nemen. De B.K.E. verzorgt een opleiding meubelzaken. - beroepsopleiding Tuinbouw- en bloemsierkunst voor buitenlandse vrouwen en mannen - beroepsopleiding Mode/kleding voor buitenland se vrouwen. Streekcentrum 686915. Op het streekcentrum is het assortiment oplei dingen in de technlese sektor vrij uitgebreid. Vaak is hiervoor een diploma vereist, maar soms maakt men uitzonderingen. Handel/horeca Er zijn vrij veel instelling voor opleidingen in de handel en de horeca. Een aantal hiervan is algemeen, gericht op het verkrijgen van een middenstandsdplomaDaarnaast zijn er tal van branchegerichte opleidingen. Volledig afge ronde vakopleidingen geven meestal de bevoegd heid een eigen bedrijfje te beginnen. opleiding tot het opzetten van een eigen bedrijf, speciaal voor vrouwen: Annie van Dierenschool, tel. 35031. avondopleidingen horeca: Scholengemeenschap "de Rooi Pannen", tel. 685905. 3Tegemoetkoming bij deeltijdstudie: Hier gaat het om een tegemoetkoming in de kosten van deeltijdstudies, schriftelijke kursussen en opleidingen aan de Open Universi- teit Folders kun je bestellen bij: Centrale Dlrektie Studiefinanciering, Postbus 30006 9700 RH Groningen tel. 050 - 249111 Er werd al gezegd dat de verhoging van de kosten voor de kursussen binnen de volwassenen- edukatie en de hoogte van de schoolgelden voor beroepsopleidingen, voor vrouwen een grote belemmering kan zijn. Hieronder staan de mogelijkheden van studie financiering voor u op een rijtje gezet. 1 Rijksstudie toelage: Het gaat hier om een kombinatie van beurs en renteloos voorschot voor volledig dagonderwijs in het hoger beroepsonderwijs en het weten schappelijk onderwijs, en voor mensen vanaf 21 jaar voor alle andere vormen van rijkser- kend- en rijksgesubsidiëerd dagonderwijs. Dus van lager beroepsonderwijs en mavo, havo tot aan wetenschappelijk onderwijs (als het niet om volwassenenonderwijs gaat: daar zijn andere regelingen oor). De maximum bedragen liggen beneden het bijstandsnivo Administratief Annie van Dierenschool, Wilhelminapark 55, 5041 ED Tilburg, tel. 350315. Zij verzorgt 3 opleidingen van één jaar voor vrouwen - opleiding informatica voor gebruiksters tekstverwerster - data-entreetypiste - opleiding tot systeembeheerder - opleiding eigen bedrijven. Deze opleiding is een goed initiatief voor vrouwen. Zowel wat betreft de praktiese voor waarden (kinderopvang, aan schooltijden aange paste lestijden, 9 maanden opleiding, gratis deelname) als wat betreft de inhoud van de opleiding (ekstra uren voor maatschappelijke begeleiding, op volwassen vrouwen afgestemde metodes en leermiddelen) voldoet deze school aan de voorwaarden van vrouwen. B.K.E.tel. 686915 - beroepsopleiding administratief medewerkster - informatica voor administratief werkenden. Avond M.E.A.O. (middelbaar ekonomles en administratief onderwijs): Gijsbertdreef 10, 5046 C.Z. Tilburg, tel. 356335. - éénjarige opleiding voor volwassenen. Instituut Scheevers, Stationstraat 39, 5038 EG Tilburg, tel. 424128. - diverse dag- en avondopleidingen gericht op administratieve beroepen. Dr. van Beurendenschoolhandelsavondschool Postbus 320, 5140 AH Waalwijk, tel. 04160-35188. - ekonomies en administratieve opleidingen. gezinsverzorging, gemeentelijke sociale diensen, gehandicaptenzorg, buitenlanders, jongeren, woningbouwverenigingen, buurt-en klubhuiswerk thuislozenzorgombudswerk, telefoniese hulp diensten, vrouwenwerk, informatie-en advieswerk. B.K.E., B. van Bloklandstraat 2, 5042 PM Tilburg, tel. 686915. Opleiding tot dameskappen voor buitenlandse vrouwen en een beroepsopleiding voor bejaarden hel penden Binnen de B.K.E. is er de mogelijkheid een schakeljaar te volgen, die je de toegangsmoge lijkheid verschaft tot de M.B.O.-S.D. en de opleiding voor verzorgende beroepen. 2Tegemoetkoming studiekosten: Deze tegemoetkoming geldt voor het voortge zet onderwijs (lbo ,mavo, havo, vwo en mbo) en dan wel het volledige dagonderwijs. Het gaat hier alleen om een tegemoetkoming voor bv. boekengeld, schoolgeld en reiskosten. van Bloklandstr. Kursussen en opleidingen op gebied van informatica - Ekonomisch Instituut Tilburg, afd. informatica onderwijs, Hogeschoollaan 225, Postbus 90153, tel. 662216/662196. - Opleiding HandelswetenschappenWillem II- straat 45, 5038 BC Tilburg, tel. 365275.

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 38