I f» 2 I redaktioneel kololon J t 4 cv Rapen, nieten, "de bundelaar" vouwen 43 exem- Voor deze gelegenheid werd de redaktie uitgebreid met Yvonne Naaijkens. meiden en werk druk: Drukkerij De Werkwinkel Copyright: Zonder overleg met de redaktie mag niets uit deze krant worden overgenomen. De redaktie behoudt haarzelf het recht voor ingezonden stukken in te korten. Tegen betaling van portokosten zijn plaren van deze krant te bestellen telefonies: 013-421896/424913. Marlies van Aerde: Gabwelzijn, Yvonne Naaijkens: edukatie, vrouw Véronique Nas: overheidsbeleid Anne Smit: onderneemsters, belangenorganisaties Monique van Ham: tekeningen Maaike Kiestra: tekening blz. De VrouwenWerkkrant is een eenmalige uitgave van de St. Vrouwenkrant Tilburg en de St. Vrouw en Werk Tilburg. Deze Vrouwenkrant, jaargang 9 nr5/6 is dankzij subsidie van de gemeente Tilburg, gratis verkrijgbaar bij: - St Vrouw en Werk, Nieuwlandstr - GAB, Alleenhoudersstr25 - Gemeentelijk Informatiecentrum, Stadhuisplein 132 - VrijwilligerscentraleSpoorlaan 320 - Vrouwencentrum, Nieuwlandstr. 43 - Vrije Boekhandel, Gianotten, Het Nieuwe Centrum WestermarktKris (Hogeschool). Een abonnement op de vrouwenkrant Tilburg f 20,-- per jaar, overmaken op gironr. 4835383 t.n.v. St. Vrouwenkrant Tilburg, Nieuwlandstraat 43. Meestal begint een voorwoord van een derge lijke brosjure met de verontschuldiging dat niet naar volledigheid is gestreefd. Toen wij onze plannen voor deze brosjure ontwikkelden die volledigheid wel op het oog. In ons subsidieverzoek aan de gemeente werd onze doelstelling als volgt geformuleerd: "Dit temanummer zal alle informatie gaan bevatten die relevant is voor vrouwen die werken of op zoek zijn naar een baan. Er zal aandacht worden geschonken aan het beleid van de gemeente en instanties arbeidsburoscholings- mogelijkheden voor vrouwen, vrijwillig- sterswerk, thuiswerk, vrouwenbedrijven vrouwen in "mannenberoepen", kortom alles wat vrouwen "kunnen" doen. Maar ook de positie van werkneemsters, inkomen, arbeidsvoorzieningen, Inhoud van het werk, werktijden, sociale zekerheid e.d. komen aan bod. Aparte aandacht zal geschonken worden aan de ekstra belemmeringen die buitenlandse vrouwen en zwarte vrouwen ondervinden Als u naar de inhoudsopgave van deze brosjure kijkt, zult merken dat ook al deze onderwerpen aan bod komen. Zij het niet altijd zo volledig als wij wel hadden gewenst. Met name de zwarte vrouwen zijn er bekaaid vanaf gekomen. Ongetwij feld zullen de onderwerpen die we vergeten zijn en de aspekten die we hebben laten liggen in volgende nummers van de Vrouwen krant een plaat vinden. Wij zijn aan deze brosjure begonnen met als uitgangspunt dat het geheel tenminste enige aanleiding zou geven tot optimisties gestemde verwachtingen bij onze doelgroep: de vrouwen van Tilburg. Gaandeweg bleek dat moeilijk vol te houden. De vrouwen die wij tegenkwamen zijn natuurlijk het slacht offer van ekonomiese omstandigheden, maar ook van een gebrek aan koördinatie tussen de instanties en de ondoorzichtigheid van allerlei regelingen. Hier zou de komst van een ombudsvrouw uitkomst kunnen bieden. Een vrouw die de weg weet naar de instanties en die thuis is in alle relevante regelingen. Een vrouw ook die een steun kan zijn voor de vrouwen in Tilburg, die werken in mannenbe roepen of in mannenorganisaties. Meerdere malen is ons gebleken dat zulke vrouwen de problemen die zij tegenkomen niet op haar werk kunnen bespreken, maar ook bang zijn om door kollegaas en shefs beschuldigd te worden van feministiese sympatiën als zij haar problemen met b.v. het al of niet werken in deeltijd, in een brosjure als deze aan de orde stellen. Tot slot willen wij dank richten aan de gemeente Tilburg, die zo soepel met ons subsidieverzoek is omgegaan zonder welke deze brosjure wèl tot stand was gekomen, maar niet gratis verspreid had kunnen worden in een zo grote oplage. Wij zijn van mening dat de tot stand- koming van deze brosjure de diskussie over de mogelijke schadelijkheid van nacht arbeid voor vrouwen een beslissende wending geeft. Copyright foto's Marlies van Aerde, sociaal fotokollektief Tilburg, tenzij anders vermeld.

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 2