onder elkaar Meisjes verdienen minder dan jongens 17 dynamien jongerenbeweging de schans in Uit het Nieuwsblad, 27/4/1985 Meisjes op de middelbare school met een bijbaantje ver dienen minder voor hetzelfde aantal uren dan jongens. Van de scholieren heeft ongeveer 42 procent een job voor gemiddeld vijf uur per week. Ze verdienen om en nabij de 143 gulden per maand. Dit zijn enkele resultaten van een onderzoek onder 15.000 scholieren van de Rotterdamse Erasmus universiteit en het Ni- bud (Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting). Bijna negen van de tien scho lieren krijgen zakgeld van ge middeld zo'n 45 gulden per Het gaat goed met het meidenkafee in Berkel- Enschot. Gemiddeld zijn er 15 meiden die de kafee-avonden bezoeken. Het programma tot eind mei: 22 mei kafee-avond 29 mei make-up, twee vrouwen laten zien wat Je met make-up kunt doen. Iedereen kan die avond ook met met make-up eksperimenteren Het juniprogramma was nog niet bekend Adres: Eikenbosch 11, Berkel-Enschot tel. :332904 Open Iedere woensdag van 19.30 tot 24.00 uur Tot voor kort waren de jongerenaktivitei- ten op 'de Schans' enkel jongensaktiviteiten Met een eigen budget zou de meidengroep ook middelen kunnen aanschaffen voor haar aktivitel tenZodat niet elke keer voor bv. een avond sierraden maken uitgebreid boodschappen gedaan hoeven worden. Uiteindeljjk staan het voetbalspel en de tafeltennistafel ook klaar op het wijkcentrum voor de Jongens. De meidengroep van de jongerenbeweging orga niseert vrjjdag 17 mei een diskussie-avond over 'lastig gevallen worden',op straat, thuis, op je werk, op school, in de disko. Op de avond, waar ook jongens mogen komen, worden twee rechtzittingen gehouden. Een meiud van de meidengroep speelt officier van justitie, een ander is de lastig gevallen meid en een jongen uit het publiek wordt gevraagd om voor advokaat van de beschuldig de op te treden. Het publiek is jury. De ene rechtszaak gaat over een meisje, dat op een reklameburo werkt en daar wordt na geroepen en vervelende opmerkingen moet slikken. Bovendien worden in de reklamepro- dukten vrouwen op zodanige wjjze gebruikt, dat zjj zich hierdoor gekwetst voelen. De tweede rechtszaak betreft een meid die door haar vriend gedwongen wordt met hem te vrjjen en ook nog met handtastelijkheden van zijn broer gekonfronteerd wordt. De meidengroep hoopt op deze manier een diskussie uit te lokken onder de aanwezigen over wat er onder lastig gevallen worden wordt verstaan en wanneer je spreekt van seksueel geweld. De avond begint om 20.30 uur en wordt gehouden ined kleine zaal van het gebouw van de Jon gerenbeweging, Korte Tuinstraat 7 Voor meer informatie: Martje of Annette tel: 430140 Sinds kort is er een meidengroep in het wijkcentrum 'de Schans'. Elf meiden, in leef tijd variërend van 13 tot 16 jaar, hebben er en plek veroverd. Voor sommige Jongens, die het wijkcentrum bezoeken, is dat nog wel wennen. Dat bleek op een avond toen de groep bezig was met make-up. Een jongen liep zo maar binnen en wilde meedoen. Er moest wel even gepraat worden, voor hij be greep dat hij dit niet kon maken. De meiden groep komt elke maandagavond bij elkaar. Per bijeenkomst wordt er beslist welke akti- viteit ze gaan ondernemen. Dat kan sierraden maken zijn of zaalvoetbal, en eigenlijk willen ze wel met de groep op kamp in de zomer. Of dat te realiseren valt, hangt natuurlijk ook af van het budget dat de meidengroep tot haar beschikking heeft. Thérèse Graumans, die stage loopt op 'de Schans', heeft op het wijkcentrum al aangekaart dat het meidenwerk eigenlijk een zelfstandige plaats binnen het jongerenwerk moet krijgen, en dus ook een eigen budge tWaarop het wijk centrum haar voor een subsidieverzoek verwees naar de (toch al magere) emancipatiepot Thérèse vindt dit fout. Het meidenwerk moet gewoon betaald worden uit de jongerenpot. meid die regelmatig door haar vader werd verkracht, staat er ook uitgebreide informatie in over hulpverlening. Je kunt het bestellen bij LOAH t.a.v. Ellen Jongejans, Oude Gracht 371, 3511 PG Utrecht. Kosten ƒ5,- Lastiggevallen worden De jongerenbeweging heeft een broshure uit gegeven over 'lastig gevallen worden'. Wat kunnen meiden er aan doen als ze op haar werk of op school lastig gevallen worden. Mag je bv. zomaar ontslagen worden als je je hiertegen verzet? De brochure kost ƒ0,75. Meidendagboek Sara heeft een meidendagboek uit gegeven. Naast ruimte voor Je eigen dagboekaantekenin gen, staan er dagboekcitaten, interviews met dagboekschrijfsters, een menstruatieka- lender en adressen in. ƒ12,95. Na LBO en MAVO Na LBO en MAVO van Dorothé Nagy is een infor matief boekje over de mogelijkheden van op leiding en werk voor jongeren van dit school type. Eenvoudig en duidelijk geschreven, met veel praktiese tips. Am ersfoort de Horstink/Feduco 1894, 75 blz. ƒ14,75. Strip Leony Vriens heeft een strip geschreven en getekend over Lies, hoe zjj tot de ontdek king komt dat ze lesbies is. Leony geeft de strip uit in eigen beheer. Bestellen: ƒ4,70 op giro 4384387 tnv. Leony Vriens Teteringenstraat 19a 4811 CJ Breda. Meidenbibliografie Het landelijk steunpunt Bij-de-hand nam in 1 983 het initiatief tot het schrijven van een meidenbibliografie over meiden en meiden werk. Toen Bij-de-hand werd opgeheven heeft het meidenpro j ekt van het LAST (Landelijk Steunpunt voor jeugd-en jongerenwerk) de bibliografie afgemaakt. In het eerste deel wordt een overzicht gegeven van alles wat er aan boeken, brochures en tijdschriftarti kelen over ev van meiden en meidenwerk versche nen is. In het tweede deel komen films, video's, diaseries aan bod. Het derde deel bevat adressen van meidenhuizen, meidenkran ten, meidenorganisaties en meidendokumentatie- centra. De meidenbibliografie kost ƒ7,30 (incl. porto) LAST, Henri Polaklaan 14, 1018 CS Amsterdam, 020-271974. maand. Nog geen kwart krijgt kleedgeld. Als zakgeld, kleed geld, reisgeld, verdiensten met bijbaantjes en vakantiewerk worden opgeteld, blijkt dat de scholieren gemiddeld ruim 192 gulden per maand te besteden hebben. De jongens 228 gulden, de meisjes 153. Dit bedrag stijgt met de leeftijd. De groep 11 tot 14-jarigen heeft 120 gulden te besteden, de 19-jarigen 360 gul den. Zeventig procent van de scholieren spaart, gemiddeld vijftig gulden per maand De jongens maken hun geld vooral op aan alcoholische drank en de bioscoop.

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 17