nieuws 16 arbeidsburo publikaties op zoek naar jolanda Eindredaktie Marlies van Aerde AUTOMATISERINGSKURSUS dat meiden In de twee vorige afleveringen van Op zoek naar Jolanda is het jongerenplan van de gemeente op de korrel genomen. Nu is het gewestelijk arbeidsburo aan de beurt. 'Op zoek naar jolandais de nieuwe meiden rubriek van de VrouwenkrantOmdat de mei den in Tilburg vaak los van elkaar en ver spreid in de wijken bezig zijn, leek ons een meidennieuwspagina wel op haar plaats. Wij zouden het leuk vinden als meiden mee wil len werken aan 'Op zoek naar jolandaBe richten, realtiesingezonden brieven voor de nieuwe rubriek kun je deponeren in ons postvak op het Vrouwencentrum of kontakt opnemen met Marliestel: 355403. Incest Naar aanleiding van een landelijke studiedag over Incest is er door het LOAH (Landelijk Overleg Alternatieve Hulpverlening) een brochure uit gegeven. Naast de konklusies van de studiedag en een verhaal van een amper gestimuleerd worden om eksakte vakken in haar pakket op te nemen en het wiskunde onderwijs meestal op een meidonvriendelijke manier gegeven wordt (ook hier zijn onderzoeken naar gedaan) dan kun je wel op je vingers natellen dat ook van deze maatregel niet veel meiden zullen profiteren. Als het Arbeids buro haar doelgroepenbeleid serieus neemt (vrouwen en meiden zijn een doelgroep van het Arbeids buro) zullen ze in plaats van afschrikwekkende hoge eisen te stellen, meiden juist moeten stimuleren om aan een dergelijk scholingsprogramma mee te gaan doen. Dit zou al heel simpel kunnen door alle ingeschreven meiden met een HAVO-diploma uit te nodigen voor de opleiding en het maken van de test. Ten slotte hebben zij ook een komputer, die een uitdraai kan maken. Het Gewestelijk Arbeidsburo heeft een kwart miljoen gulden uitgetrokken om 25 werkloze jongeren tot en met 27 jaar en in het bezit van een HAVO-diploma op re lelden tot kom- puterprogrammeurEr is in het bedrijfsleven, gezien de voortschrijdende automatisering, een grote vraag naar komputerdeskundigen De kursus willen ze als volgt opzetten: de bedrijven nemen de kursisten in ieder geval voor de duur van de kursus in dienst, (het Arbeidburo streeft ernaar dat het een arbeidskontrakt voor onbepaalde duur wordt) het arbeidsburo organiseert de opleiding, dwz. zij zoeken de juiste kursus en het juiste opleidinginstituut voor de aangeboden baan. Bovendien betaalt het Arbeidsburo de uren dat de kursiste op school is, dus niet voor de baas werkt. Behalve dat je kunt opmerken dat het Arbeids buro zich wel heel sterk richt op de wensen, behoeftes en belangen van de werkgevers, lijkt dit toch een aardige mogelijkheid om aan de slag te komen. Ook voor meiden. Maar bij navraag bij de betrokken ambtenaar bleek allereerst dat zij zich niet speciaal op meiden richten. Hoewel de werkloosheid onder meiden veel groter is dan die onder jongens. Je hoeft bovendien niet eens te reageren als je geen erg hoge punten hebt voor de eksakte vakken op je eindlost. Dit terwjjl iedereen die zich aanmeldt, eerst getest wordt Daarbij wordt met name gekeken of je goed logies-analyties kan nadenken. De ambtenaar gaf wel toe, dat een hoog punt voor wis-, schei- of natuurkunde hiervoor geen garantie is. Trouwens wat zegt een eindcijfer? Uit het onderzoek dat Paul Jungbluth heeft gedaan over hoe docenten over onderwijs aan meisjes dachten, bleek bijvoorbeelddat wiskundeleraren er nog steeds vanuit gaan dat meisjes geen wiskundeknobbel hebben. Dit heeft tot gevolg dat meiden systematies lagere punten krijgen voor wiskunde. Zelfs als een meld hoge punten haalt, wijten ze dat meestal niet aan haar wiskundig inzicht, maar doen dit al snel af met 'dat ze (omdat ze de leraar zo aardig vindt!) er heel hard voor geleerd heeft. Als je dan ook nog bedenkt,

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 16