nieuws 18 gemeente veronica op zoek naar jolanda .indredaktie Marlies van Aerde B.V. Jeugdonderneming Tilburg Stichting Leer/Werkplaatsen Tilburg: ƒ120.000,- postvak op het opnemen met Marlies was in het aantal Tot slot: totaal de vraag van vorige nummer. Medio 1984 was een vruchtbare tijd want toen werd ook de Stichting Leer/Werkplaatsen opgericht. Het Streekcentrum Tilburg nam Half 1984 werd deze jeugdonderneming opgericht en ze kregen toen ƒ50.000,- garantiesubsidie van de gemeente (plus nog een ons onbekend bedrag van het Europees sociaal fonds), gefaseerd terugbetalen. Dit niets uit het jongerenplan, en 1987 staan ze voor ƒ25.000,- De stand is tot nu toe: Het projekt Regionaal Opleidingscentrum en het projekt leerlingenploeg stratenmakers krjjgen samen ƒ75.000,- en meiden komen in deze projekten niet voor De Stichting West Werkt krijgt ƒ15.714,- uit het jongerenplan (en ƒ30.500,- uit een andere pot) en hier doen 11 meiden en 1 jongen mee aan de naaikursus en het atelier. ƒ90.714,- 41 jongens en 11 meiden. Dit moeten ze jaar krijgen ze maar voor 1986 ingepland De jeugdonderneming is een opleidingsbedrjjf in de sektor klein-metaalEr worden zonnehemels, zonnebanken en aluminium blokken en koeken gemaakt. Er werken nu 15-20 Jongensdie allemaal een jaarkontrakt hebben. In dat Jaar krijgen ze een opleiding volgens het principe al-doende-leert-menen krijgen ze gewoon loon. Het is de bedoeling dat ze in dat Jaar solliciteren bij andere bedrijven. Dat het projekt werkt, blijkt wel uit het feit dat al 6 jongens, gewapend met de opgedane werkervaring, een baan in het bedrijfsleven hebben gevonden. Op onze vraag of de Jeugdonder neming geen moeite wil doen om meiden bij deze suksesformule te betrekken, kwam het antwoord dat ze nog een meisje zochten voor 20 uur op het kantoor! 90% van de leden van de omroepvereniging Veronica is jongens! Veronica vindt dit toch wel wat raar. (Oplossing: misschien trappen Jongens sneller in de show van het mooie-meiden-promotieteam?Dus starten zij een aktie: "Vang een meisje". De achter- grondfilosofie van de aktie is dat de jongens leden hun vriendinnetje lid maken van Veronica. Zij krijgen dan als beloning een sieraad, waarmee zjj dan een meisje kunnen versieren. Daar zullen meiden toch niet intrappen! hiertoe het initiatief, omdat er te weimig stageplaatsen voor haar leerlingen in het bedrijfsleven waren. Er zijn nu 4 leer/werkplaat- sen AdministratieDit is een gesloten werkplaats, dat wil zeggen dat Je bijvoorbeeld bij het streekcentrum ingeschreven moet zijn. De deeInemersters hebben een leer/werkovereenkomst De werkplaats is opgezet als een echt bedrijf. Momenteel funktioneert de werkplaats erg goed, want er stromen veel deelnemersters door naar het bedrijfsleven. Met name Interpolis en Amro-effekten vinden dit waarschijnlijk een goedkope manier om aan geschoolde administra tieve krachten te komen. Er werken 33 meiden en 4 jongens op deze simulatiewerkplaats Leer/TextielbewerkingIedereen kan meedoen op deze werkplaats. Men ziet dit meer als een eerste opvang, waarbij de jongeren zich kunnen oriënteren op verdere scholing en/of werk30 melden nemen hieraan deel en geen Jongens AutotechniekDit is eenzelfde soort werk plaats als de vorige. Er werken 33 Jongens en 1 meld. Informatietechniek/AutomatiseringDeze werkplaats heeft in 1984 nog een extra subsi die van ƒ54.986,- uit het Jongerenplan gehad. In principe staat deze werkplaats open voor iedereen. Alleen moet je wel wat wiskundekennis hebben om met computers te kunnen werken. En meiden hebben op dit gebied een achterstand in te halen. Op onze vraag of men er niet over dacht om een soort instap-kursus speciaal gericht op meiden voor deze leer/werkplaats te organiseren, antwoordde men negatief. 'Op zoek naar Jolanda' kreeg de indruk dat men zich min of meer neerlegt bij het feit dat meiden dit nu eenmaal niet zo aanspreekt. Resultaat: 82 Jongens en 14 meiden De Stichting wil ook nog een leer/werkplaats techniese basisvaardigheden opzetten. Speciaal gericht op meiden? reageerde 'op zoek naar Jolanda' verheugd. Nee, was het antwoord, speciaal gericht op randgroepjongeren (om ze van de straat te halen). En iedereen weet dat 'randgroepjongeren' bjjna altijd jongens zjjn. Toch is er wel een sprietje hoop. Het bestuur buigt zich momenteel over de vraag hoe en of men specifiek op meiden gerichte aktiviteiten kan opzetten. op de werkplaatsen werken in 119 jongens en 78 meiden. "Wat doet de gemeente voor meiden?" 'op zoek naar jolanda' We hebben toen een projekten van het jongerenplan bekeken. Even om het geheugen op te frissen: Per jaar wordt er ƒ355.000,- voor dit jongerenplan gereserveerd. De gemeente heeft dit plan opgezet ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid. De vraag van 'op zoek naar jolanda' is: hoeveel meiden profiteren nu van deze projek ten? 'Op zoek naar jolanda is de nieuwe meiden rubriek van de VrouwenkrantOmdat de mei den in Tilburg vaak los van elkaar en ver spreid in de wijken bezig zijn, leek ons een meidennieuwspagina wel op haar plaats. Wij zouden het leuk vinden als meiden mee wil len werken aan 'Op zoek naar jolanda'. Be richten, reaktiesingezonden brieven voor de nieuwe rubriek kun je deponeren in ons Vrouwencentrum of kontakt tel: 355403.

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 18