i J 1 GROETEN UIT TILBURG 11 wist u dat? tippelverbod fout 8 maart gerda waar blijf je! VN AS VN de anti-racisme strijd, goed. Maar de laatste over om op te zeggen nemen naar tfet platteland, verricht kan worden, zijn Gelezen in het alierlaatate nummer van de Amsterdamse vrouwenkrant, tussen de reak- tie van lezeressen: Gerda Koekoek!"Of ik iets aan de Vrouwenkrant heb gehad? Nou, ikheb het niet omgezet in daden. Ik las hem meer vanuit een algemene belangstelling voor het feminisme. Dat Jullie ook verbin dingen maken met andere bewegingen zoals vond ik ook heel tijd dacht ik er wel om op te zeggen en een abonnement te op de Vrouwenkrant hier in Tilburg." Ook Johan Anthierens blijkt nu tot de kategorie Links Fout te behoren. In een opsomming van vreemde kombinaties noemt hij het geslacht van engelen, de taal van doofstommen en de ziel van een vrouw. Over het gezond verstand van een man houdt hij 'wijselijk' zijn mond. (Volkskrant,6/4/1985) Wist u dat ®0p 7 maart op de 'gemengde receptie' twee meneren in de ruimte van de kursus zelfverdediging stonden en al daar foto's aan de wand bekeken. In een mengeling van verbazing, ontzag en angst zei de ene meneer tegen de ander: "Als we niet uitkijken zijn die vrouwen straks nog sterker dan wij!" ®0p 8 maart Mevr. Let- schert zich heeft gehaast om op tijd op de receptie in het Vrouwencentrum te zijn. ®De fotograaf van het Nieuwsblad hoogst verbaasd en beledigd was, dat hij op 8 maart niet binnen mocht in het vrouwencentrum en van de weeromstuit 'vergeten' is om bui ten foto's te maken, waar vrouwen muziek maakten, dansten, lol hadden en waar Wil Onderdenwljngaard symbolies in de lift gezet werd. ®0p 8 maart een meid de ruimte van de kursus zelfverdediging binnenkwam en stoer uitriep: Oh Wauw, bokshandschoenen! en vervolgens: "Mam, wil jy even informeren?" Tot op heden heeft Gerda nog niets van haar laten horen! In verschillende nederlandse steden is de laatste tijd een tippelverbod van kracht geworden. Hoeren worden verbannen naar min der aantrekkelijke wijken, de zogenaamde tip pelzones. Zo niet in Tilburg. Niet omdat Tilburg een poel van verderf zou zijn, maar omdat hier een zeer merkwaardig vergunningen stelsel vigeert, dat hoeren in staat stelt on gehinderd in de Heuvelstraat hun werk te doen. Hun en geen haar werk omdat het hier louter mannen betreft. Ze zijn duidelijk herkenbaar: allemaal van ongeveer dezelfde lengte en leeftijd, zomers en 'swinters ge- Met dank aan Klaar van Helvoort ®In de afgelopen 10 Jaar het uitwisselings programma tussen de hogeschool en Poolse universiteiten evenzoveel huwelijken heeft opgeleverd tussen nederlandse studenten en poolse meisjesTHB2511985En dat de verontwaardigde reakties van twee van de bruidegommen op het kommentaar in het THB-artikel in een heel ander licht komen te staan als je leest dat er in Amsterdam een bemiddelingsburo bestaat, dat voor ne derlandse mannenop zoek gaat naar afhanke lijke poolse vrouwen, die bereid zijn een ondergeschikte rol te spelen, (de Volks krant, 7/3/1985). ®Vier vrouwenboekhan dels de kulturele prijs van Zuid-Holland hebben gekregen, omdat zij volgens de kultu rele raad daarmee een kultureel instrument zijn in handen van de vrouwenbeweging, (de Volkskrant, 29/3/1985). ®Een 75-jarige zakkenrolster in London geen straf kreeg opgelegd van de rechter, nadat ze beloofde met pensioen te gaan. Haar vingers zijn, naar eigen zeggen niet meer zo goed, (het Nieuwsblad, 26/3/1985). ®Er een stichting Vrouw en Uniform bestaat, die onlangs het eerste nummer van het tweemaandelljksse tijd schriftDienten doop heeft gehouden. Riet kerk verleende subsidie voor twee jaar. (de Volkskrant 28/3/1985). ®Een 26-jarige Nljmegenaar heeft bekend minstens 75 zedende- likten te hebben gepleegd, (zijn de politie en de man het na onderhandelen eens geworden over dit aantal of hield de man een dagboek by?), (de Volkskrant, 29/3/1985). Dat bete kent dan wel een dagtaak voor de 17 vrouwe lijke artsen daar in Nijmegen, waar sinds kort een beroep op wordt gedaan bij zaken van seksueel geweld. (Trouw, 2/3/1985). Twee weken ‘na het verschijnen van de vorige vrouwenkrant, waarin een kolumn stond over de politie, die als heler van gestolen fiet sen optreedt, de gemeenteraad besloot om de terug gevonden fietsen ter beschikking te stellen van de slachtoffers van fietsen diefstallen. (het Nieuwsblad, 16/3/1985). ®De postgirofilmpjes met André van Duin de Gouden Kubus hebben gewonnen, (de Volks krant, 8/3/1985). Dat deze superrolbeves- tigende filmpjes deze STER-prijs hebben ge kregen hebben het beste bewijs vormt, dat op dat nivo de linkerhand niet weet wat derechter doet getuige een uitgave van WVC. Daarin stond dat de filmkeuring laatst een film ongeschikt had bevonden voor kjjksters beneden de 16 jaar in verband met verre gaande rolbevestiging(de Volkskrant, 30/ 3/1985). kleed in een beige of marineblauwe regenjas met een gestreepte sjaal, zoals die ook by leden van TSC St. Olof populair is. Niet erg aantrekkelyk voor mij. Ik zou ze dan ook nooit aanspreken. Maar zy my wél! "Mag ik u wat vragen?", klinkt het elke 20 meter opnieuw. En omdat ik wel weet waar ze op uit zynreageer ik altyd met een bits "Nee". En ik loop snel door. Soms zie ik iemand die door één van hen wordt aangesproken stil biyven staan. En verschillende keren hoorde ik de jongeman in kwestie vragen:" Leest u wel eens een boek?". Dat bracht my in verwarring. Ik wist niet zeker of ik my nu gevleid moest voelen, omdat myn uiteriyk biykbaar uitstraalde.dat ik wel eens een boek lees. Of zie ik er zo sullig uit, dat ik waarschijnlyk wel in hun snelle dat ik waarschijnlyk wel verkooppraatjes zal trappen. Er zijn landen waar prostitué's op vrachtwa gens worden geladen en overgebracht worden alwaar nuttige arbeid Je zou er byna vóór

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 11