HSSIZIfflHEESH 1O JzWR MX1H DC MROUW 1O J44R M/IH DC MROUW •1 10 j b een welkomst- 9.30 u. 10.00 u 10.45 u 12.00 u. 14.00 u. 14.45 u 16.00 u 20.00 u. wensen Tydens de verhuizing naar de Nieuwlandstraat zyn wij de Jaargangen '82,'83 en '84 van onze Vrouwenkrant Tilburg kwijt geraakt. Wie maakt ons archief weer kompleet? De redaktie van de Vrouwenkrant Tilburg zou u zeer dankbaar zijn! De alleenstaande vrouwengroep zoekt nog een stel enthousiaste vrouwen die samen met ons willen praten over onderwerpen die te maken hebben met Je situatie als alleenstaande vrouw of moeder. Daarnaast doen ze ook allerlei gezellige dingen. De groep komt bij elkaar op woensdagavond van 8 tot half 11 Voor informatie bellen naar de Vogelboom 362008. Het vrouwengezondheidshuis wil in kontakt komen met vrouwen die multiple sclerose hebben om een groep te starten. Het is de bedoeling om met elkaar een weg te vinden om op een positieve manier te leren omgaan met deze ziekte. Misschien komen er ook ideeën voor aktiviteiten die vallen binnen de mogelijkheden van ms-patiëntesVrouwen die zich willen opgeven en/of informatie willen kunnen bellen op dinsdag 10-12 uur en donderdag 20-22 uur, tel: 369388 of op deze tijden langskomen, Nieuwlandstraat 43. Donderdag 18 april Lezing 13.30 u. in zaal AZ-112: Mevr. Ina Sjerps, werkzaam bij de vakgroep Volkenkunde van de Universlteit van Amsterdam: EKONOMIESE ZELFSTANDIGHEID VAN VROUWEN. Een lezing over ekonomiese zelfstandigheid voor vrouwen en individualisering van het (sekundaire) inkomensbeleid. Er wordt aandacht besteed aan vragen als: waarom de eis van ekonomiese zelfstandigheid? Wat zijn de voorwaarden voor ekonomiese zelfstandigheid en hoe zou deze vorm kunnen krijgen? Binnen dit kader komt de vraag aan de orde naar het waarom van de strijd voor individualisering van het inkomensbeleid en de gevolgen daarvan voor het kijken naar ekonomiese zelfstandigheid van vrouwen. Er wordt ingegaan op verschillende stand punten en op de impliciete keuzen achter deze verschillende standpunten. In september '85 start het vrouwenwerk van de Vuurdoop ism het Vrouwencentrum een ge- spreks/studiegroep rond het thema 'Feminis te zijn, waar haal Je het lef vandaan? Deze groep is bedoeld voor vrouwen die aktief zijn in de vrouwenbeweging. Tijdens de voorbe reiding van deze groep zal in drie bijeen komsten (29 mei, 5 en 12 Juni) gekeken wor den wat spiritualiteit voor feministiese vrouwen kan betekenen. Als je mee wilt doen of meedenken geef je dan op voor 17 mei bij Juul (tel.630180) of Annemiek (tel. 351893) door kontante betaling van ƒ7,25 bij het postagentschap in de hal van gebouw B van de KHT, by Buro Buitenland (B 1013), alsmede aan de zaal tijdens de lezingen- cyklus door storting van ƒ11,50 op postgiro 1077496 van de Katholieke Hogeschool Tilburg, onder vermelding van "Dokumen- tatlemap 10 Jaar van de Vrouw". Ten behoeve van de lezingencyklus is een dokumentatiemap verschenen waarin de thema's van de lezingen aan de orde komen. De dokumen tatiemap is te verkrijgen: a Donderdag 25 april. Tilburgse Vrouwendag in het KWJ-gebouw, Korte Tuinstraat 7 in Tilburg. Ontvangst met koffie en woord Lezing door Yvonne Naaijkens over 10 jaar vorming en tweede kans onderwijs/emancipatie in Tilburg en omstreken Ganzenbordspel: van koffie-ochtend tot baan zoeken. De wensen worden bjj elkaar gebracht op de wensenboom Presentatie van groepen, films en muziek Lezing door Anneke van Luijken: Vrouwen en Werk Diskussiespelschouder eronder en zelf/samen aan het werk Filmprogramma en presentatie van groepen Een programma rond de van de wensenboom Na de pauze de kabaretgroep KLAPROOS De gehele dag wordt er voor kinderopvang gezorgd Dinsdag 23 april Film 12.30 u. in zaal SZ-17: De Arabieren; vrouwen in de Arabiese wereld. Het is gebleken dat veel vrouwen behoefte hebben aan wat meer overzicht in het Vrouwen centrum: welke naam hoort by welk gezicht, welk gezicht hoort by welke groep? De redaktie van de Vrouwenkrant wil een Wie is Wie-bundel gaan samenstellen voor intern gebruik. Hiertoe roept zy iedere vrouw op, een goed gelykende pasfoto en een briefje met naam en aktiviteitenin het postvak van de krant te stoppen. Gaarne met spoed! Dinsdag 16 april Film 12.30 u. in zaal SZ-17: Bezigheden buitenshuis hebbende, een film over verschil lende vrouwenbedryven Voorafgaand aan de VN-vrouwenkonferentle in Nairobi in Juli van dit jaar organiseren Buro Buitenland en Koördinatie Vrouwenstudies van de Katholieke Hogeschool Tilburg een cyklus van 4 lezingen. De achterliggende vraag voor deze lezingencyklus is: moeten emancipatiestrategleën gericht zyn op inte gratie van vrouwen in het ontwikkelingsproces van een land? Of biyven ongeiyke verhoudingen daardoor onaangetast en moeten vrouwen autonoom werken? De cyklus wordt afgesloten met een vrouwen dag die georganiseerd is met vrouwen van het Centrum voor Ontwikkelinssamenwerking in Tilburg. Daarnaast worden op de dinsdagen voorafgaand aan de lezingen films/vedeos vertoond en zullen in het restaurant van de hogeschool tentoonstellingen worden gehou den. Hieronder volgt een deel van het programma (by het verschynen van deze krant is een deel van de cyklus al geweest).

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 10