politieke scholing vrouwenkafee dokumentatiecentrum De bibliotheek dokumentatiecentrum wordt geen De nadruk zal komen te liggen op aktuele in formatievoorziening. Hiertoe leggen de doku- mentatievrouwen tijdschriften, kranten, knip sels, brosjures, adressen en vlugschriften ter inzage. Te zijner tijd zullen thema-, adressen-, en aanwinstenlijsten, alsook overzichten van vrou- wenaktiviteiten samengesteld worden. Een van de belangrijkste funkties van het dokumentatiecentrum zal het 'doorverwijzen' worden. Veel vrouwen weten namelijk niet waar, welke informatie te vinden is. Ook het dokumentatiecentrum is op het vrouwen centrum bereikbaar. Vrouwenkafee 'De Spinster' huurt twee avonden in de week de ontmoetingsruimte in het vrou wencentrum. Op woensdag- en donderdagavond van 21.00 tot 01.00 uur is 'De Spinster' ge opend voor jong en oud, voor disco en andere aktiviteiten, zoals lezingen, film, open po dium, kabaret of dansles. Voor de organisatie van deze aktiviteiten zijn nog vrouwen nodig. (Ivm. de zéér jeugdige leeftijd van de vijf kerngroepvrouwen wordt hierbij gedacht aan wat oudere vrouwen, laten we zeggen 30-plussers) Buiten deze avonden is de ontmoetingsruimte ook voor andere groepen te huur. Overdag is er, volgens het zelfhulpprincipekoffie ed. te krijgen. Werkgroep Politieke Scholing van de Vrou wenraad organiseert kursussen met de bedoeling om bij vrouwen belangstelling vóór en inzicht In politieke zaken te bevorderen. De kursus sen zijn toegankelijk voor alle vrouwen van Til burg en omgeving. Het thema van de lopende kursus is 'Werk voor Iedereen', over arbeidstijdverkorting als middel voor werkloosheidsbestrijding en de herverde ling van betaald en onbetaald werk tussen vrou wen en mannen. Tot nu toe werden de bijeenkomsten afwisselend in het gemeentehuis en in het vrouwencentrum gehouden, maar het is niet denkbeeldig dat in de toekomst alle bijeenkomsten in de Nieuwland- straat worden gehouden. Als afsluiting van de kursus is er een forum- diskussie. Voor het forum zijn uitgenodigd: Loes Winsemius CDA-gemeenteraadslid Breda, Ank van Blerck VVD-raadslid Tilburg, Mariike Verhagen, PSP -vrouwen en Renée Ehrich, PvdA/FNV. Naast ae onderwerpen van de kursus komt ook nog het basisinkomen aan bod hoefte is aan een centrum, waar specifieke informatie van en over vrouwen bijeengebracht en toegankelijk wordt. vermoeide gezichten bij de /coördinatiegroep, binnenkort trekken zij haarzelve terug in de bossen nabij Oisterwijk rotzooi in het vrou wenkafee, dd 27 feb, 1985 inmiddels heeft het vrouwenkafee al wat meer kleur gekregen: verantwoord wit, stemmig grijs, vro lijk geel en geraffi neerd zwart .J

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 7