MMIH 1 met I 6 vrouwengezondheidshuis vos tilburg vrouwenbond fnv theaterkursus OOKüMEWTATIECENTRUM koordinatiegroep VROUWENKRANT TILBURG vraag vraag vraag vraag i het vrouwengezondheidshuis dinsdag donderdag top vijf van het vrouwencentrum ■i Al leidt de VOS niet meer zo'n bloeiend bestaan als vroeger het geval was, vrouwen oriënteren zich nog steeds op de samenleving via de bekende kursusWanneer twaalf vrouwen zich aanmelden kan er een nieuwe kursus star ten. Woensdag 27 februari is er in wijkhuis De Schans opnieuw een kursus begonnen. Het overleg van VOS-Tilburg vindt eens in de drie weken plaats in het vrouwencentrum. Het overleg, bestaande uit begeleidsters en leden van de VOS-werkgroep bereidt dan de kursus voor en verzorgt de werving. Tegenwoorsig gebeurt dat gericht in een bepaalde wijk. De vrouwenbond FNV is allang geen huisvrou- wenbond meer. Onder het motto dat iedere vrouw óók huisvrouw is, heeft de vrouwenbond de her verdeling van betaalde en onbetaalde arbeid en het streven naar ekonomiese zelfstandigheid gekozen als haar voornaamste doelstellingen. De afdeling Tilburg telt ruim zestig leden en wordt rechtstreeks, via het distrikt ver tegenwoordigd in het landelijk bestuur. Het plaatselijk bestuur, bestaande uit vijf vrouwen, vergadert eens in de maand. Op het ogenblik is de voornaamste aktiviteit het opstarten van de vakopleiding voor vrouwen in Til burg. In september 1985 kunnen 90 vrouwen beginnen met een opleiding bedrijfskunde, een gebruikstersopleiding informatika of een op leiding systeembeheer informatika. De kursus- sen zijn vooral bedoeld voor herintreedsters Daarnaast organiseert de vrouwenbond thema- avonden, die voor iedereen toegankelijk zijn. Een nieuwe aktiviteit in het vrouwencentrum gaat 14 maart van start: een theaterkursus. Het doel van de kursus: - via teksten, verhalen of toneelteksten, een bepaald thema onderzoe ken,- leren spelen met je lijf, je bewegingen, je stem, je mimiek, je emoties en je verstand, - werken aan kleine voorstellingen aan het einde van het seizoen in het vrouwencentrum. Begeleidster van de kursus is Thérèse Heyne, medewerkster van de Stichting Spelwerk Breda. De kursus zal twaalf avonden duren. Nadere informatie zal op 8 maart in het vrouwencen trum beschikbaar zijn. De aktiviteiten van het vrouwengezondheidshuis zijn erop gericht vrouwen minder afhankelijk te laten zijn van (huis)artsen en andere deskundigen op het gebied van gezondheid, zodat ze verant woordelijk kunnen zijn voor haar eigen lijf en gezondheid Er wordt gewerkt volgens het zelfhulpprincipe dat wil zeggen dat de vrouwen van het gezond- heidshuis zich niet opstellen als deskundigen, maar samen met de bezoeksters willen meedenken over de vragen die gesteld worden over gezond heid en gezondheidszorg. Zo zal oa. zelfhulp groepen ondersteuning worden geboden. Verder kun je er terecht voor gesprekken of voor specifieke vragen: er is dokumentatie in de vorm van boeken en brosjures, maar ook is het de bedoeling dat de ervaringen van vrou wen met hulpverleners en hulpverlenende instan ties in de gezondheidszorg in kaart worden ge bracht De zeven vrouwen van het vrouwengezondheidshuis (het moeten er in de nabije toekomst tien zijn) geven ook informatie buiten het vrouwencentrum, bv. in wijkhuizen. Het vrouwengezondheidshuis is open: van 10.00 tot 12.00 van 20.00 tot 22.00 uur. Ook zij hebben een eigen telefoonnummer: 369388 Om de kommunikatie tussen de gebruiksters van het vrouwencentrum te bevorderen is er een, stippensysteem ingevoerd. Ging het eerst zó Weet jij waar het 8 maartkomitee ver gade rt? antwoord: Ja, in de grote kamer achter. In de allergrootste of die andere? Nu is dat allemaal een stuk eenvoudiger: Weet jij waar het 8 maartkomitee ver- gade rt? antwoord: Ja, in de kamer met de groene stip, (ook wel verkort tot: in de groene Kamer) vraag Is dat de kamer van de Vrouwenkrant? antwoord: Nee, ik bedoel de gróte kamer achter 3 VROUWENGEZ0NDHE10SHU’S VROUW EN WRK

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 6