ht en toch verkregen! c 5 vrouw en werk vrouwenraad tilburg rooie vrouwen schrijfgroep ...hst postvak door de doelstelling van van De Vrouwenraad stelt zich ten doel de samen werking te bevorderen van de aangesloten or ganisaties om zo de deelname van de vrouw aan alle facetten van de samenleving te stimule ren. Aangesloten bij de Vrouwenraad zijn: Ned Christen VrouwenBond, de Gereformeerde vrou wenbond CDA-vrouwenberaad VVD-vrouwen, Kath. vrouwendispuut, Ned. Ver. van Huisvrouwen, Tesselschadever. Arbeid Adelt, Vrouwenadvies commissie in de woningbouw, Unie van Vrijwil ligers en de Kath. vrouwenbeweging Brabant De Vrouwenraad vergadert elke zes weken, er zijn verschillende werkgroepen die zich oa. bezig houden met het geven van kursussen. In het voorjaar wordt een studiedag georgani seerd met een thema dat aansluit bij de lan delijke thema's van dit jaar: 'Weerstanden tegen emancipatie' en 'Arbeid en vrijwilligers werk' De Vrouwenraad heeft vertegenwoordigingen in de beheersstichting vrouwencentrum, de raad voor de volwassenedukatiede gemeentelijke emancipatiekommissie en de stichting bejaar- denwerk Tilburg. De Rooie Vrouwen in de Partij van de Arbeid willen de ongelijkwaardige positie van de vrouw, die zij in verband brengen met bestaan de maatschappelijke strukturen, opheffen. Zij streven naar een demokraties-socialistiese maatschappij, waarin geen verschil in waarde ring bestaat tussen zogeheten mannelijke en vrouwelijke waarden en normen. Hoewel de afdeling Tilburg van de PvdA ruim honderd vrouwelijke leden telt, is het gedeelte hiervan dat zich tot de Rooie Vrouwen rekent maar klein. Hierin moet verandering komen door nieuwe vrouwenleden te bezoeken en bij gebleken behoefte een basiskursus te organiseren. Eén van de vijf vrouwen van de kerngroep heeft zitting in het afdelingsbestuur van de PvdA. Vijf keer per jaar is er een algemene Rooie Vrouwenvergadering. In samenwerking met 'De Vuurdoop'centrum voor aktie en bezinning, organiseert het vrou wencentrum een schrijfgroep. Deze is 30 januari van start gegaan. Aan de hand van kreatieve schrijfopdrachten wordt er geschreven over eigen leven en ervaringen, ervan uitgaand dat schrijven bewustmakend kan werken. Op 8 maart kun je 's middags terecht voor een workshop. Inschrijven daarvoor dient tussen 10.00 en 12.00 uur te geschieden. alles in de ruimste zin des woords. De stich ting tracht haar doel onder meer te verwezen lijken door het werven van abonnees voor ge noemde krant tegen betaling van een aanvaard bare bijdrage daarvoor Een van de redenen om een stichting op te richten is het zelfstandig kunnen aanvragen van subsidiewaardoor de aanvaardbaarheid van de bijdrage voor een nog grotere groep vrouwen als zodanig zal worden gezien, waar door onze oplage (nu 300) zal groeienwaar door de abonnementsprijs nog aanvaardbaarder wordt enz. enzOverigens is de prijs van een los nummer nu al verlaagd tot f2,50, met het oog op de verwachte verkoopcijfers op 8 maart, waar onze 'workshop' zal bestaan uit de ver koop van dit nummer! Vrouwen kunnen terecht op het spreekuur: dinsdag van 9-00 tot 12.00 uur woensdag van 9-00 tot 12.00 uur donderdag van 19.00 tot 21.00 uur ook telefonies: 013-424913 Voel je je aangesproken en werkwijze van Vrouw en Werk, meld je dan: ze zitten dringend verlegen om extra vrouw- kracht De stichting Vrouw en Werk stelt zich ten doel te werken aan de maatschappelijke erkenning en de realisering van het recht op betaalde arbeid voor vrouwen. Zij wil vrouwen stimuleren en ondersteunen bij de strijd die nodig is om ver andering aan te brengen in de veelheid van knel punten en belemmeringen die de realisering van het recht op arbeid in de weg staan. Te denken valt aan herintreedsterswerkloze meiden,vrou wen die nu vrijwilligsterswerk doen, maar die betaald werk willen, vrouwen die te maken heb ben met slechte arbeidsomstandigheden of sek sisme. Vrouw en Werk wil aan deze vrouwen on dersteuning bieden door verschillende aktivi- teiten -steungroepen, die praten over werk- of werk loosheid se rvaringen met het oog op aktie of het ontplooien van nieuwe initiatieven, bv. het opzetten van een eigen kleinschalig bedrijf, -praten met vrouwen en meiden in vormingscentra en buurthuizen over de positie van vrouwen tav. arbeid in deze maatschappij. -een talentenbank ontwikkelen waardoor vrouwen haar kwaliteiten en kennis gaan benoemen en er andere vrouwen van laten meegenieten.

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 5