lang gewacht,niet gezwegen,nooit gedac h 4 - vrouwencentrum literalust vrouwen overleg tilburg LZ begonnen als informatiebulletin van het vrou wenka fee dat ook aan de wieg gestaan heeft van het vrouwencentrumheeft zij nu een on afhankelijke positie. Onlangs werd dat beves tigd in de oprichting van de Stichting Vrou wenkrant Tilburg. De statuten melden over onze doelstelling in artikel 2: De Stichting heeft ten doel: Het zonder winstoogmerkon der verantwoordelijkheid van het bestuur der stichting, regelmatig doen uitgeven van een krant, die informatie verschaft aan en daar bij een ondersteuning wil zijn voor: -vrouwen, die zich bezighouden met haar eigen emanci patie en - vrouwen en vrouwengroepen in de regio Tilburgdie emancipatorische doelstel lingen nastreven: en voorts al hetgeen met een en ander rechtstreeks of zijdelings ver band houdt of daartoe bevorderlijk kan zijn. Het VOT is een overkoepelende organisatie van allerlei groepen, die zich met het nieuwe vrouwenwerk bezig houden, zoals VOS, VIDO, Open School, Scholen voor volwassenedukatie vrouwencentrum, vrouwengroep wereldwinkel, Vrouw en Werkwinkel, Edukatief centrum, Rooie vrouwen, koffie-ochtendenVrouwen voor vrede. Het VOT organiseert, naast het maandelijks overleg, basis- en kaderkursussen en heeft bovendien een intervisiegroepVrouwen die met vrouwenwerk bezig zijn geven elkaar onder steuning. Marya Visscher en Len van Bergen zijn vanuit het VOT afgevaardigd in de gemeen telijke emancipatiekommissie De vrouwenliteratuurgroep 'Literalust' wil vrouwen kennis laten maken met vrouwenlite ratuur, of in ieder geval met een vrouwbeeld, dat anders is dan uit de traditionele litera tuur en de opvattingen die hierover gangbaar zijn zou blijken. Daarom organiseert Literalust jaarlijks vier lezingen door een schrijfster of bv. een open podium.De schrijfsters, die tot dusver bij Literalust te gast waren, zijn Carla Walschap, Rachel Pollack, Diet Verschoor en Doeschka Meijsing. Voor elke lezing werd een folder uit gegeven met informatie over de betreffen de schrlifster en haar werk. De eerstvolgende bijeenkomst van Literalust zal zijn op zondag 31 maart. De redaktie van Lust Gratie het lesbies kultureel tijdschrift, is uitgenodigd. Zij zullen voorlezen en daarna diskussiëren met de aanwezige vrouwen. De interne organisatie van het vrouwencentrum bestaat uit de overleggroep de koördinatiegroep de financiengroep de vrouwenhuisgroep De overleggroep wordt gevormd door afgevaardig den van de ande re drie bovengenoemde groepen plus afgevaardigden van alle groepen, die ge bruik maken van het vrouwencentrum. Op de over- leggroepvergadering wordt het beleid vastge steld en biedt de mogelijkheid op de hoogte te blijven van eikaars doen en laten. De koördinatiegroep doet de beleidsvoorberei ding en soms ook beleidsuitvoering. Dit houdt in dat de zes vrouwen van de koördinatiegroep oa. zorgen voor subsidie-aanvragende publi citeit, de interne koördinatie,het voorberei den van de overleggroepvergadering en voor het veilig stellen van de huisvesting. Je mag hopen dat met de in gebruik name van de Nieuwland- straat 43 deze laatste taak ophoudt te bestaan. De financiengroep (twee vrouwen) maakt de be- grotingendoet de financiële administratie en spoort subsidiebronnen op. De vrouwenhuisgroep ten slotte, acht vrouwen, die gezamenlijk zorgen dat het vrouwencentrum in de ochtenduren open en telefonies bereik baar is. Zij zijn degenen die van al het reilen en zeilen op de hoogte zijn: niet alleen wie, waar,wanneer vergadert, maar ook waar de re- servelampen liggen en hoe de oliegestookte verwarmingsketel weer aan de praat te krijgen is. Het eens in de veertien dagen vergaderen en het bijhouden van een dagverslaggeving garan deren een soepele organisatie. De Vrouwenkrantoveral met de neus bovenop Ter gelegenheid van de heropening van het Vrouwencentrum op 8 maart, stelt deze krant alle groepen, die haar intrek genomen hebben in of gebruik maken van Nieuwlandstraat 43 aan u voor. De opsommingzoals die op deze en de volgende drie bladzijden staat is niet geheel volledigde meidengroep vindt u op pagina 18 en de vechtkursus kreeg zelfs twee pagina's voor een uitgebreid verhaal. Verder ziet het er naar uit, dat de lijst van vrouwengroepen zeer binnenkort nog zal wor den aangevuldMet de vrouwen van het CDA- Vrouwenberaad wordt nog overlegdDatzelfde gebeurt met de werkgroep Relaties van gede tineerden Daarnaast mist u ongetwijfeld in het onder staan de verhaal nog een belangrijke groepering De Vrouwenkrant Tilburg. Acht jaar geleden

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 4