onder elkaar adressen 19 vrouwencentrum stoHhasselt fatima de schans jongerenbeweging meidenHranten theresia Blond en zwart achter loket Het Nieuwsblad, 12 februari 1985. Meidentelefoon Breda Rutgershuis Femke Kattekop Kwameid 33. Eindredaktie Marlies van Aerde De PTT-directie had haar eerder een ander baantje ge geven omdat zij er voor de klanten te „punky” uitzag. De ambtenarenbond Abva Kabo kwam echter in het ge weer omdat „niet iedereen tot de grijze massa hoeft te behoren”. De directie zwichtte uitein delijk voor* de argumentatie van de bond en plaatste Ari- na weer terug achter haar vertrouwde loket. (Van onze correspondent) ROTTERDAM - De Rot terdamse Arina van Wijn gaarden mag weer met haar twee-kleuren-haar (blond van boven en zwart tot op de, schouders) en lange oorbel-' len achter het loket van het postkantoor werken. 076-222590 ma+wo 20.00-21.00 Meidenwegloophuis Nijmegen: 080-238791 Meidenwegloophuis Utrecht: 030-317722 JAC Tilburg Nieuwlandstraat 1 tel: 435977 WillemlI-straat 8, tel: 359634 Jeetje Mina: Utrecht, Raadwijk 1BisA. 1,50 per nummer Rotterdam, Graaf Florisstr. 80a. 1, - per nummer Nijmegen, Groesbeekseweg 124. 2, - per nummer Amsterdam, Nieuwe Leliestr. 2,- per nummer In Tilburg verkrijbaar bij onder andere de Vrije Boekhandel. Het buurtcentrum Stokhasselt heeft geen mei dengroep, maar wel speciale meidenaktivitei- tenJeanne van Hoven, werkzaam in het buurt centrum vertelt erover. Er werden hier van oudsher allerlei dingen georganiseerd voor jongeren. Maar deze aktiviteiten waren alleen gericht op de interesses van jongens. Er kwa men haast geen meiden in het centrum. Jeanne heeft toen een naaiklubje gestart en er is een meidenvoetbalklub ontstaan. Regelmatig worden er nu ook praatavonden gehouden, bij voorbeeld over seksualiteit en naar aanlei ding van een meidendag in Utrecht, over les- biese meiden. Het is duidelijk dat de meiden haar plek in het buurthuis opgeëist hebben. Afgelopen zomer is een groep meiden verschil lende keren samen gaan waterskieën en zwemmen. Nu is er een groepje bezig met een projekt over verkrachting. Een aantal van hen moest voor school een werkstuk maken. Ze overlegden met Jeanne of ze hen wilde helpen en met school, of ze er langer dan drie weken over mochten doen. Dat kon allemaal geregeld worden. Nu zijn ze van plan om er een brosjure van te maken Thérèse Graumans loopt stage op het wijkcentrum. Ze wil proberen om gedurende de tijd dat ze hier werkt, het meidenwerk op te zetten. Want ook voor De Schans geldt het bekende verhaal; het centrum is bezet door jongens, die zich bezig houden met een pilsje drinkenvoetballenta feltennissen enz. Omdat 'Noord' dikbezaaid is met flats en verder alle verschijnselen van een slaapstad vertoont, is het moeilijk om elkaar ergens tegen te komen. Thérèse heeft in de wijkkrant een oproep ge plaatst aan alle meiden om op 11 maart naar het wijkcentrum te komen en dan eëns te kijken welke aktiviteiten er voor meiden op De Schans kunnen worden georganiseerd. Ook in het buurthuis Theresia bestaat een mei dengroep. Dit ondanks het feit dat de gemeente geen subsidie geeft voor het meidenwerk. Theresa, een van de zes meiden, vertelde dat ze momenteel aan het praten waren over seksua liteit en over zwangerschap. Goed nieuws van de meidengroep. Ze hebben won der boven wonder dit jaar subsidie gehad van de gemeente. De meidengroep in het vrouwencentrum heeft nu al weer zeven bijeenkomsten achter de rug. De zevende keer hebben we een hoe-was-het-tot-nu- toe-en-hoe-willen-we-verder avond gehouden. Daar kwamen een aantal praktiese tips uit voort en flink wat nieuwe ideeën om de komende avon den in te vullen. De eerstvolgende keer gaan we verder met het onderwerp prostitutie. Daarna komen nog; vrou wenvriendschappen, pornografie, reklame dis- kriminatiemacht van de deskundigen bijvoor beeld artsen, opleiding waarom wel/niet. Vanaf de derde bijeenkomst is er een vaste groep van zeven meiden ontstaan, die iedere week komen. Het is nu al zeker dat de groep, bijna in haar geheel, na de geplande vijftien bijeenkomsten verder gaat. De meidengroep wil binnenkort starten met een meidenbieb. Ze zijn druk bezig met het opzet ten ervan. Als ze met deze klus klaar zijn, zullen ze er ons wat over laten weten. In mei organiseren ze weer een landelijke mei dendag. Maar daarover kun je meer lezen in het volgende nummer.

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 19