nieuws gemeente aanrander 18 op zoek naar jolanda West werkt Wordt vervolgd. Wie doen er mee? Bouwnijverheid geen 'Op zoek naar jolanda' is de nieuwe meiden rubriek van de VrouwenkrantOmdat de mei den in Tilburg vaak los van elkaar en ver spreid in de wijken bezig zijn, leek ons een meidennieuwspagina wel op haar plaats. Wij zouden het leuk vinden als meiden mee wil len werken aan 'Op zoek naar jolanda Be richten, reaktiesingezonden brieven voor de nieuwe rubriek kun je deponeren in ons postvak op het Vrouwencentrum of kontakt opnemen met Marliestel: 355403. Een ander geluid komt van de stichting West werkt. Zij hebben 15.714,- gekregen ten behoeve een doorstroomprojektenDe stichting heeft werkt. Zij hebben 15.714,- gekregen voor door stroompro jekten De stichting heeft een meiden- projekt. Werkloze meiden volgen daar een naai- kursus, twee ochtenden per week, die opleidt tot een landelijk erkend diploma. Hierna kun nen zij de opleidinc tot coupeuse «aan volgen. Zeven meiden volgen de kursus en een jongen. Daarnaast zijn er thema-middagen opgezet, die een algemene beroepenoriëntatie geven. De op zet is dat meiden informatie krijgen over an dere beroepsmogelijkheden en ontdekken waar haar interesses liggen. Zodat het niet van zelfsprekend is dat je na de naaikursus voor het coupeuse-diploma doorgaat. De stichting heeft ook een naaiatelier, waar vijf meiden en een jongen werken. Eind april willen zij een modeshow houden van haar model len, om te kijken wat er bij toekomstige ko- persters aanslaat. Want het is de bedoeling dat het atelier kostendekkend gaat werken. De klussendienst (met dezelfde opzet als de naaikursus/atelierwaar alleen werkloze jon gens aan meedoen, loopt slecht. De meeste jon gens willen alleen werken tegen een goede be taling en anders blijven ze wel thuis hangen. De stichting wil nog één poging doen om de klussendienst opnieuw op te zetten. Er draait ook nog een zeefdrukkursus (8jongens en 1 meid). Deze kursus werd georganiseerd op verzoek van het Moluks Centrum en de stichting levert hier de vakleerkracht. Dat het meidenwerk hier zo floreert, zal wel alles te maken hebben met het feit dat bij West Werkt veel vrouwen werken. Het projekt van de leerling-stratenmakers be staat nog niet. Men is nog aan het onderhande len met andere stichtingen over hoe dit moet worden opgezet.. (Vorig jaar is er ook al 50.000,- aan dit projekt besteed.) Op de opleiding voor ziekenverzorgsters zit een zekere ARNANDO. Deze man valt regelmatig de leerling-ziekenverzorgsters van de oplei ding lastig. Hij gaat ze om de nek hangen, zit ongevraagd aan haar lijf. Als hij dan een klap in zijn gezicht krijgt en de meid aan hem vraagt of dat nou leuk is, antwoordt hij: "Dat vind ik heel normaal, want ook al ben je getrouwd dan kun je nog wel van meer mensen houden." Een leerling-ziekenverzorgster kwam Arnando tegen op de fiets, op weg naar het Verpleegtehuis St.Elisabeth in Goirlewaar beiden werken. Hij pakte haar beet, waarop zij hem een klap gaf. Deze meid meldde het voorval aan een hoofd van een afdeling. Dit hoofd reageerde op haar verhaal met:"Dat er wel meer klachten over hem zijn gekomen." Het is inmiddels ook al bekend dat Arnando een patiënte van het Verpleegtehuis heeft 'lastig gevallen'. Er gebeurt ondertussen niets. De opleiding lijkt hem wel door de eksamens te willen slepen. Hij had wat tenta mens gemist en nu krijgt hij ekstra kansen. Men zegt daar dat Arnando het thuis zo moei lijk heeft. Het wordt tijd dat Arnando ver dwijnt! Wat doet de gemeente voor meiden? In ieder geval schrijft de gemeente over mei den. In de Nota van Aanbieding "Welzijnsplanning 1985" zijn onder het hoofdstuk A4 (Emancipatie beleid gesubsidiëerde instellingen) drie zinnen te vinden “Het jeugd- en jongerenwerk is nog teveel ge richt op jongensDeelname van meisjes aan de verschillende aktiviteiten dient gestimuleerd te worden. Daarnaast dienen aktiviteiten opge zet te worden speciaal voor of voortkomend uit wensen en ideeën van meiden." Maar als het op daden aankomt, blijft het bij de subsidie van 2964,- voor de meidengroep Fa tima. Wethouder Krosse gaat over sociaal-kultu- rele zaken. Hij is het dus die je hierover kunt aanspreken Maar deze wethouder doet meer!! Omdat de werkloosheid onder jongeren -en dat dit grotendeels meiden zijn wordt meestal nooit gezegd-, schrikbarend groot is, heeft de ge meente een jongerenplan ontwikkeld. Alleen in het hele jongerenplan komt het woord meid niet voor. En als je naar de namen van de stichtin gen kijkt, die aan het jongerenplan meedoen, krijg je het vermoeden dat er ook niet veel mei den van dit jongerenplan zullen profiteren. Voor de volledigheid: per jaar wordt er 335.000,- aan het jongerenplan gespendeerd. Het projekt Regionaal Opleidingscentrum Bouw nijverheid van de Stichting Bouwopleiding Midden Brabant krijgt 25.000,- en het projekt Leerlingenploeg Stratenmakers krijgt 50.000,-. De stichting, waarbij bouwbedrijven uit Til burg en omgeving zijn aangesloten, organise ren de leer/werkovereenkomstenwaarbij jonge bouwvakkers 4 dagen werken op het bedrijf en 1 dag onderwijs krijgen. De stichting bestaat nu 2 jaar en heeft in die tijd 100 jongens op geleid. Op de vraag of ze geen meiden oplei den, kwam het antwoord dat de vooropleiding LTS is en er nu eenmaal geen meiden van de LTS afkomen. Men zou natuurlijk LTS is en er nu eenmaal geen meiden van de LTS afkomen. Men zou natuurlijk ook (suggestie van 'Op zoek naar jolanda') een soort voorbereidend jaar, alleen voor meiden kunnen starten, waarin zij de techniese basisvaardigheden kunnen leren!

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 18